The Walking Dead evreninden kalanları (?) sağmaya devam etmeye kararlı olan AMC’den bir uzantı dizi daha geliyor. İsim konusunda pek de yaratıcı olmadıkları için resmi olarak onay aldıklarını açıkladıkları yeni diziye “Tales of the Walking Dead” adını vermişler.

Eylül 2020’de ilk kez duyurulan dizi antoloji özelliğinde olacak ve her bölümünde farklı bir hikaye anlatılacak. Serinin diğer dizilerinden bilinen karakterlerin/oyuncuların konuk olup olmayacağı ise şimdilik kesin değil. Sezon 6 bölüm sürecek, 2022’nin yazında başlayacak. The Walking Dead ve Fear the Walking Dead’de de görev alan senarist/yapımcı Channing Powell showrunner olarak görev alacak. Evrendeki dizilerden sorumlu Scott M. Gimple da bir kez daha dizide görev alacak.

The Walking Dead, 24 bölüm sürecek 11. ve final sezonunun üçte birlik ikinci kısmıyla 20 Şubat 2022’de AMC’de olacak. Fear the Walking Dead 7. sezonuna; The Walking Dead: World Beyond ise 2. ve final sezonuna devam ediyor. Bunca zamandır suratlarını gördüklerimiz yetmezmişçesine Daryl-Carol uzantısı da hazırlanıyor.

Kaynak