Amerikan draması türünde diyebileceğimiz The Wilds, Sarah Streicher tarafından yaratılan ve Amazon Prime üzerinden izleyebileceğiniz 2020 yapımı bir dizi.

Dizinin ilk sezonu ortalama 50-60 dakikalık 10 bölümden oluşuyor. Seyirci ile 11 Aralık 2020’de buluşan dizimizin tarzı dram, gizem ve macera tarzında. Konusunu kısaca özetleyecek olursak;

The Wilds farklı yaşantılardan gelen bir grup genç kızın, uçak kazası yaşamalarının ardından ıssız bir adada mahsur kalmalarını konu alıyor.

Not: Yakın zamanda 2. sezon onayını aldığı biliniyor.

 

KARAKTERLER / KADROSU

LEAH

Yaşının ötesinde olgun, yaratıcı ve aşırı aktif bir zihne sahip olan Leah, etrafındaki dünyayı okumayı, yazmayı ve gözlemlemeyi tercih eden biraz münzevi bir karakterdir. Leah, kendisinden yirmi yaş büyük ünlü bir yazarla beklenmedik bir bağlantı kurar ve aralarında riskli bir ilişki gelişir. Sarah Pidgeon tarafından canlandırılıyor.

RACHEL

Seçkin bir dalgıç olan Rachel, yaptığı sporda başarılı olmak için kendini tehlikeli boyutlara sürüklemiştir. Adadan uzaklaşmanın ve Olimpiyat hayallerinin peşinden gitmenin bir yolunu bulma görevinde inisiyatifi eline alan lider rolündedir. Sarah Pidgeon tarafından canlandırılıyor.

SHELBY

Doğal iyimserliği ada sakinlerinin umutlu kalmasına yardımcı olan, Teksas’ın kalbinden, inançlı bir yarışma prensesi. Meleksi görünümüne rağmen Shelby çok fazla gizli cesarete ve diğerlerinden sakladığı bir takım sırlara sahip. Mia Healey tarafından canlandırılıyor.

NORA

Nora, akranlarının arasına girmekte zorlanan sessiz, sanatsal bir bilgindir. İkiz kardeşi Rachel’dan daha uysal ve daha çekingen görünebilir, ancak ilişkilerindeki gizli güç odur. Helena Howard tarafından canlandırılıyor.

FATIN

Cüretkar bir moda anlayışına sahip, gururlu, biraz dağınık bir karakter. Adada üzerine düşeni yapmadığında ya da çekmediğinde diğerleri onun işe yaramaz bir tembel olduğunu düşünür. Ama geçmişini bilselerdi, gerçeğin bundan tamamen farklı olduğunu anlarlardı. Sophia Ali tarafından canlandırılıyor.

TONI

Öfke sorunları olan Toni Shalifoe, herkesin onu alt etmeye çalıştığını düşünüyor… Çünkü hayatındaki neredeyse herkes tam da bunu yapmıştır. Agresifliğine rağmen Toni’nin daha yumuşak bir yanı ve en iyi arkadaşı Martha’ya olan şiddetli bağlılığından da anlaşılacağı üzere içinde sevgi için büyük bir yer vardır. Erana James tarafından canlandırılıyor.

DOT

Dot, aptallığa katlanamayan bir Teksaslı. Genç yaşamında pek çok yetişkin sorumluluğunu omuzlamak zorunda kaldı, bu da adada diğerlerine güvenilir bir intiba bırakmasını sağlıyor. Bir şeyler yapılması gerektiğinde diğerlerinin baktığı ilk kişi o. Shannon Berry tarafından canlandırılıyor.

MARTHA

Martha, büyük bir kalbi  ve Kızılderili mirasıyla derin bir bağı olan bir hayvan severdir. Martha’nın tatlı ve iyimser doğası, geçmişindeki mücadelelere dayanır. Martha adada onu kabuğundan çıkaracak zorluklarla karşılaşacaktır. Jenna Clause tarafından canlandırılıyor.

JEANETTE

Sevgililer Günü’nde doğan Jeanette, pop kültürüne tutkuyla bağlı, eğlenceyi seven bir iyimser. Güleç yüzü, diğerlerinin geçmişinde paylaştığından daha fazlası olup olmadığını merak etmesine neden oluyor. Chi Nguyen tarafından canlandırılıyor.

GRETCHEN

Gretchen, kızların güçlendirilmesi üzerine bir destek merkezini yöneten hırslı bir entelektüeldir. Çalışması onun için her şey demek ve iyi niyetli olmasına rağmen büyük hedefleri için verdiği hırslı mücadele bazen doğru ve yanlış duygusunu gölgeleyebiliyor. Rachel Griffiths tarafından canlandırılıyor.