Toni Collette, çok satan suç romanı yazarı Karin Slaughter’ın 2018’de yayınlanan Pieces Of Her adlı romanından uyarlanacak 8 bölümlük dramatik gerilim dizisinin başrol oyuncusu oldu. Toni Collette böylece, Unbelievable’dan sonra yeniden bir Netflix dizisi ile karşımıza çıkacak.

Charlotte Stoudt (Homeland, New Amsterdam), dizinin yaratıcısı. Tamamı kadınlardan oluşan yaratıcı ekipte, Lesli Linka Glatter ve Bruna Papandrea yönetici yapımcı, Minkie Spiro (The Plot Against America), yönetmen olarak görev üstlenecekler.

Kitabın konusu:

30 yaşındaki Andrea Cooper, annesi Laura (Collette) hakkında her şeyi biliyor. Laura’nın neredeyse tüm hayatını bu küçük, sakin sahil kasabası olan Belle Isle, Georgia’da geçirdiğini, bu geleneksel toplulukta sessiz ve normal bir hayat sürmekten başka bir şey istemediğini, başkalarına yardım eden nazik ve sevilen bir konuşma patoloğu olduğunu, hayatında asla bir sır saklamadığını biliyor. Andrea, annesi Laura’nın aksine yolunu bulmak için mücadele eden birisidir. Onun gibi kendine güvenen, kendinden emin biri değildir. Kendisini kayıtsız, yönsüz hissetmektedir.

Ancak Andrea’nın, alışveriş merkezine yapılan bir ziyarette, Laura’nın tamamen farklı bir yönünü ortaya çıkaran korkunç bir şiddet eylemi sonrası, annesi hakkında bildiği her şey bir anda altüst olur. Laura’nın tamamen farklı biri olduğu ortaya çıkar. Laura, neredeyse otuz yıldır bir zamanlar olduğu kadından saklanmakta ve kimsenin onu bulamayacağı umudunu taşımaktaydı. Fakat şimdi her şey açığa çıktı ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Polis, alışveriş merkezindeki bu korkunç anlarda gerçekten neler olduğu hakkında cevaplar istiyor. Fakat Laura, kendi kızı dahil olmak üzere herhangi biriyle konuşmayı reddeder. Laura, Andrea’yı uzaklaştırır. Yalnız kalması ve kendisi için bir hayat kurmasının zamanının geldiği konusunda ısrar eder.

Andrea, Laura’yı kurtarmak için, annesinin geçmişinden kalan kırıntıların izinden umutsuzca bir yolculuğa çıkar. Andrea, orada saklı sırları çözemezse, annesinin ya da kendisinin bir geleceği olmayacağını bilmektedir.

Kaynak