eski dost patron olur mu?

eski dost patron olur mu?

tnt’nin yeni dizisi trust me, the closer ve nip/tuck gibi başarılı dizilerin yapımcılarının elinden çıkma, senelerce will & grace’de zevkle izlediğimiz eric mccormack ile ed’de başrol ve scrubs’da kısa ama sevimli bir yan rolde gördüğümüz thomas cavanagh’ın başrollerinde olduğu bir ofis dizisi.mason (eric mccormack) ve conner (thomas cavanagh), chicago’nun en başarılı reklam şirketlerinden birinde ortak olarak çalışan, aynı zamanda da uzun zamandır yakın arkadaş olan iki karakter. tabii ki ana karakterler arasında belirgin zıtlıklar olması, dizilerde konu sıkıntısı yaşanmaması için olmazsa olmazlardan. trust me’de de bu kurala sadık kalınmış ve mason disiplinli bir çalışan ve aile babası bir tip olarak çizilmiş. conner’sa hovarda, çalışmamak için sürekli bahaneler yaratan, dizideki komedi unsurunun ana kaynağı olan bir karakter.

ikili arasında senelerdir süregelen dostluk, ilk bölümde aniden kalp krizi geçirerek ölen direktörün yerine mason’ın terfi ettirilmesi, ortağı conner’ınsa aynı pozisyonda kalmasıyla bir nebze sarsılıyor. bu arada direktörün, sektörde hırsı ve rekabetçi olmasıyla tanınan ve hafiften rakip olarak görülen sarah’yı (monica potter) ölmeden kısa süre önce işe almasıyla ortam daha da ilginç hale geliyor. dizi forumlarda sıklıkla mad men’le karşılaştırılsa da, iki dizi arasında çalışma ortamının aynı olması haricinde pek benzerlik yok.

pazartesi akşamları yayınlanan dizinin henüz iki bölümünü görebildik. özellikle oyuncuların eski işleri referans alındığında, temposu biraz yavaş olan ilk bölümleriyle beklentinin biraz altında kaldığını söylemek mümkün, fakat henüz karakterlerin oturma safhasında olduğunu varsayıyoruz ve umutla yeni bölümleri bekliyoruz.