2012 Nisan’ında ABC‘de başlayan ve 23 Mayıs’ta 7 bölümlük ilk sezonu sona erecek olan, kahkaha efektsiz komedi dizimiz Don’t Trust the B—- in Apartment 23‘yi merak edenleri yazının devamına alalım.

Dizinin konusuyla başlayacak olursak…
June, nişanlısı Stevan’la evlenip, finansmanlık işine girmek için Indiana’dan New York’a taşınan, 25 yaşında, büyük hayalleri olan bir kızcağızdır. Fakat, daha geldiği gün, bütün aksilikler onu bulur. Çalıştığı yerin patronu zimmetine para geçirmiştir ve devlet, çalıştığı yerin tüm mal varlığına el koymuştur. Yeni tuttuğu ev de aynı sebepten ötürü elinden gitmiştir. Eşyalarıyla ortada kalan June, ev arkadaşı ilanlarına bakmaya başlar ve sonunda yolu, 23 numaralı dairede, Chloe ile kesişir.

Chloe, ev arkadaşı bulup, paralarını aldıktan sonra çeşitli yöntemlerle onları kaçıran ve bu döngüyü sürekli tekrarlayan bir sahtekardır. June yanına taşındıktan sonra, ona yine yapmadığını bırakmaz. Fakat June, düşündüğünden daha dayanıklı çıkar. Bir şekilde Chloe’nin bütün yaptıklarına göz yumar ve 23 numaralı dairenin yeni sakini olmayı başarır. Bundan sonra Chloe ile aralarında garip bir kimya oluşmaya başlar. Bu ilişki de gittikçe ilginç bir dostluğa döner. Tabii bu durum, aralarında bir daha çekişme olmayacağı ve Chloe’nin bundan sonra uslu kız olup June’u çileden çıkarmayacağı anlamına gelmez.

Tanıtıma kadro ve karakterlerle devam edelim.

Chloe
Chloe

Diziye adını veren, 23 numaralı dairenin güvenilmez kızı Chloe, inanılmaz derecede narsist, keyfine düşkün, sorumsuz ve yaptığı maskaralıklar yüzünden çevresindeki insanlara sürekli zarar veren bir “parti kızı”. Yine de June ve James ile aralarında güzel bir arkadaşlık ilişkisi var. Karakterimiz Krysten Ritter tarafından canlandırılıyor. Veronica Mars, Gossip Girl, Gilmore Girls, Love Bites gibi dizlerde konuk olarak gördüğümüz aktristi en iyi Breaking Bad‘deki konukluğuyla ve Starz‘ın bir sezon sonunda iptali gören dizisi Gravity‘sinden tanıyabilirsiniz.

June
June

Büyük hayallerle New York’a gelen, ama bunların hiçbirini gerçekleştiremeyip, üstüne Chloe gibi biriyle yaşamak zorunda kalan talihsiz kızımız June, Dreama Walker tarafından canlandırılıyor. Gossip Girl‘de Blair‘ın yandaşlarından Hazel olarak izlediğimiz aktris, 7 bölüm The Good Wife‘ta konuk oyuncu olarak yer almıştı.

James
James

Diziyi ilginç kılan etkenlerden biri de James Van Der Beek‘in varlığı. Çünkü aktör, dizide kendisinin kurgusal bir versiyonunu canlandırıyor. Chloe’nin en yakın arkadaşı James, Dawson’s Creek‘ten sonra hala onun kadar popüler olan bir iş yapamamıştır. Ünlü biri olmanın sorunlarını yaşayan James, insanların gözünde hala Dawson kimliğinden kurtulamadığı için de sürekli yakınmaktadır. Gerçekten de aktörü Dawson’s Creek‘ten sonra bolca konuk oyunculuk dışında pek elle tutulur bir projede göremedik. Umarız Apartment 23, şeytanın bacağını kırmasını sağlar.

Bu üç ana karakter dışında yine diziye çok renk katan yan karakterlerimiz var. Bunlar:

Robin
Robin

21 numaralı dairede oturan, kızlarımızın saplantılı komşusu Robin. Kendisi bir hemşire. Bunun dışında, Chloe’nin çok “cool” biri olduğunu düşünüyor ve kendisinin büyük bir hayranı. Karakteri canlandıran Liza Lapira‘yı Huff‘tan tanıyabilirsiniz.

Eli
Eli

Kızların yan apartmandaki komşusu Eli. Salonunun penceresi ile kızların mutfağının penceresi karşılıklı olduğundan, bizimkilerin evinde yaşanan olaylara o pencereden dahil olmayı başarabiliyor. Olaylara onun bakış açısı ise diziye ayrı bir renk katıyor. Karaktere Michael Blaiklock hayat veriyor.

Mark
Mark

Başta June ile birlikte aynı yerde çalışacakken, aynı gün işinden olan ve şimdi June ile birlikte bir cafede çalışan Mark, Eric André tarafından canlandırılıyor.

ABC’nin komedi gecesinde (Çarşamba), Modern Family arkasından yayınlanan Don’t Trust The B—- in Apartment 23, ilk bölümüyle 7 milyona yakın bir izleyiciyi ekrana başına topladı. Diğer haftalarda da bu rakamları fazla düşürmeden, iyi reytinglerle yoluna devam etti. 5. bölümü yayınlandıktan sonra 2. sezon onayını kapan dizimiz, 7 bölümlük ilk sezonunu 23 Mayıs’ta kapatacak.

Son zamanlarda çıkan en iyi komedi dizileri bile yüzümüzde hafif bir tebessüm bırakmaktan ötesine gidemiyor. Bu dizide sizi gerçekten güldürecek anlar o kadar fazla ki. 22dakika yorumlarında bahsi geçtiği zaman da herkesin övgüyle bahsettiği, bu kadrosu parlak, güzel ve kaliteli komediyi herkese tavsiye ediyorum.İki adet tanıtım filmi, aşağıda sizleri bekliyor.Şans tanıyacak herkese keyifli seyirler…

İspiyonsuz Tanıtım Filmi:

Hafif İspiyonlu Tanıtım Filmi:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=P7MZlFYzD9E