Soldan Sağa: Iddo Goldberg – Peter Gadiot – Kylie Bunbury – Avan Jogia – Ben Kingsley – Sibylla Deen – Alexander Siddig – Nonso Anozie

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Tutankhamun (Avan Jogia): Namı diğer Tanrı-kral Tutankhamun. Benliğini kazanarak hükümdarlığını korumak için büyük bir mücadele vermek mecburiyetinde. Ankhe’yi tam olarak eşi gibi görmese de kız kardeşi de olması dolayısı ile onu çok seviyor. Kendini bildim bileli tanıdığı Vezir Ay’a da büyük güven duyuyor. Meraklı, mücadeleci, cesur, ilgili, etrafındaki insanlara ve onların fikirlerine değer veren biri. İlk tercihi barış olan bir hükümdar. Karakteri Twisted dizisinden hatırlayabileceğiniz Hint asıllı Kanadalı genç aktör Avan Jogia canlandırıyor.

Vezir Ay (Ben Kingsley): Devlet işlerinde tecrübeli, son derece kurnaz ve hırslı biri. Kendi çıkarları doğrultusunda herkesle işbirliği de yapabilir, herkesi de harcayabilir bir karaktere sahip. Tutankhamun ve Ankhe’nin üzerinde güvenilir bir imaja sahip. Karaktere sayısız hit filme imza atmış usta aktör Ben Kingsley hayat veriyor.

Ankhe (Sibylla Deen): Tutankhamun’un eşi ve aynı zamanda kız kardeşi olan güzeller güzeli kraliçemiz. Kardeşini çok seviyor. Kraliçe olmayı da çok seviyor. Babasının vasiyetine Tutankhamun’dan daha fazla bağlı bu sebeple. Tez vakitte bir çocuk sahibi olarak Kraliçeliğini daimileştirmek 1 numaralı amacı. Hırslı ve tutkulu. Normal şartlarda iyi bir kalbi olsa da sahip olduğu şeyler üzerinde bir tehdit hissettiğinde tehdidi ortadan kaldırmak adına her türlü şeyi yapabilecek biri. Aynı zamanda Ka’ya aşık. Vezir Ay ile de çok iyi anlaşıyor.  Karakteri Tyrant dizisinden hatırlanabilecek melez güzel Sibylla Deen canlandırıyor.

General Horemheb (Nonso Anozie): Ordunun büyük bir saygı duyduğu, geçmişte büyük başarılar elde etmiş bir general. İyi bir savaşçı. Rahatına düşkün, eğlenmeyi seven biri. Karakteri Zoo ve Game Of Thrones‘dan hatırlayabileceğiniz Nanso Anozie canlandırıyor.

Suhad (Kylie Bunbury): Tutankhamun’un tek aşkı. Yarı Mısırlı yarı düşman milletten olan bir melez. İyi kalpli, dost canlısı biri. Karakteri Twisted ve Under The Dome dizilerinden hatırlayabileceğiniz güzel oyuncu Kylie Bunbury canlandırıyor.

Lagus (Iddo Goldberg): Tutankhamun’un tebdil-i kıyafet dolaşmaları sırasında tanıştığı ve kaynaştığı düşük rütbeli, cesur bir asker. Karaktere hayat veren Iddo Goldberg’i Salem dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Ka (Peter Gadiot): Tutankhamun’un en yakın arkadaşı ve kılıç öğretmeni. İyi bir savaşçı. Aynı zamanda Ankhe’ye deliler gibi aşık. Karakteri canlandıran Peter Gadiot’u Matador ve Once Upon A Time In Wonderland dizilerinden gözünüz ısırabilir. 

Amun (Alexander Siddig): Dini sömürerek büyük güç elde etmiş bir din adamı. Karaktere hayat veren Alexander Siddig’i Da Vinci’s Demons ve Game Of Thrones‘dan gözünüz ısırabilir.

TUT2-master675

YAZARIN NOTU

Kıyafetler, mekanlar, aksesuarlar özenle seçilmiş. İyi bir görüntü yönetmeninin elinden çıktığı belli olan sahneler göz dolduruyor. Yapımcılar sağ olsun, bütçe konusunda da sıkıntı yaşanmadığı aşikar. Yüksek tempolu, her bölümüyle Tutankhamun’un hayatının başka bir evresine zıplama fırsatı yakaladığımız bir dizi Tut. Konu da su gibi akıyor. İzlerken sıkılma gibi bir durum söz konusu değil.

Her daim fazla abartılı oynayan Kylie Bunbury’yi saymazsak oyunculuklar da dört dörtlük. Kylie Bunbury oynamayı beceremese de seksapalitesi ile arada kaynayıp gidiyor zaten. Ben Kingsley her zamanki gibi döktürüyor. Onun varlığı diziye seviye atlatıyor zaten. İlk defa bu dizide izleme fırsatı yakaladığım Sibylla Deen’e ise hayran kaldım resmen. Bakmaya doyulmayan güzelliği ve doğal baştan çıkarıcılığı ile cuk diye oturmuş bu dönem dizisine. Ayrıca çok da başarılı bir oyuncuymuş, hakkını vermek gerek.

Mini dizi arayanlar ve tarihi dizilere merak duyanlar hiç düşünmeden izlesin derim. Hiç bitmesin isteyeceğiniz 4 saat 15 dakikalık bir serüvene hazır mısınız?

"TUT" Day 59 Photo: Jan Thijs 2014

Fragman için bir tıkla istersen!maxresdefaulttut (4)tut (2)