Dizi dünyasından yeni gelişmelerle, programımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz :* * Gene Roddenberry‘nin (Star Trek) projelerinden biri hayat buluyor.* How I Met Your Mother yaratıcılarından yeni bir komedi daha* CBS, Hitched isimli ve henüz ismi belli olmayan isimsiz iki yeni komedi deneme bölümü sipariş etti.
* ABC, No Ordinary Family isimli bir drama ile birinin ismi Freshmen olan iki komedinin deneme bölümlerine yeşil ışık yaktı.
* Spartacus: Blood and Sand açılışı Starz kanalına rekor getirdi.* Supernatural‘dan yeni bir dizi türeyecek : Ghostfacers

* Star Trek yaratıcısı Gene Roddenberry‘nin ölümünden 19 yıl sonra oğlu

The Questor Tapes

The Questor Tapes (1974)

Rod Roddenberry, tozlu raflardan babasına ait başka bir proje çıkardı. The Questor Tapes isimli 1974 yapımı (deneme bölümü olarak planlanmış tv filmi) yeniden uyarlanacak. Rod Roddenberry ile anlaşma imzalayan Imagine Television stüdyoları, yapımcı olması için Tim Minear (Dollhouse, The X-Files) ile pazarlıkta.Oğul Roddenberry, “Babam Questor’un bir kayıp olduğunu düşünürdü. Bunun, Star Trek’ten daha fazla potansiyele sahip bir dizi olduğuna inanıyordu.” diyor.Orijinal Questor, amacını ve yaratıcısını arayan hatıralarının kayıtlı olduğu bellek ünitesinde eksikler olan bir android üzerine.* How I Met Your Mother‘ın 100. bölümünden 2 hafta sonra ve

Craig Thomas ile Carter Bays

Craig Thomas ile Carter Bays

6. sezon anlaşmasından 2 gün önce, dizinin yaratıcıları Craig Thomas ile Carter Bays, yapımcı şirket ile dolgun bir ücretle 3 yıllık bir kontrata imza attılar. Bu kontrata göre, ikili HIMYM’a devam edecek ve yeni projeler üretecekler.Bir romantik komedi olan ama henüz ismi belli olmayan yeni projeleri Livin’ On A Prayer, genç bir çift ve arkadaşları etrafında dönecekmiş. Bu yeni komedinin HIMYM’la aynı tonda bir komedi olacağını söyleyen Bays, bu diziyle yetişkin olmanın, HIMYM’dakinden bir sonraki evresini ele alacaklarını belirtmiş.* Hitched (CBS) – Bir Josh Schwartz (Chuck, Gossip Girl) komedisi. Yirmili yaşlarda halen birbirlerini tanımaya çalışan yeni evli bir çift, aileleri ve arkadaşları hakkında.Schwartz, yapımcılığı deneme bölümünü yazan Matt Miller (Chuck) ile paylaşacak.* İsimsiz (CBS) – Bu Tad Quill (Scrubs) komedisi ise 12 yaşında oğlunu yetiştirirken bir yandan da flörtlere girişen dul bir babanın etrafında gelişecek. Proje, oyuncu seçiminde yaşanan zorluklar nedeniyle 8 Mart’ta rafa kaldırıldı.* No Ordinary Family (ABC) – Dirty Sexy Money yapımcıları Greg Berlanti ve Jon Feldman‘dan, üyelerinin özel kabiliyetleri olan tipik bir amerikan ailesi etrafında geçen bir drama.Feldman ile Berlanti senaryoyu yazmış ve Morgan Wandell ile birlikte yapımcılığı üstleniyorlar.* Freshmen (ABC) -How I Met Your Mother yapımcısı Greg Malins ve Arianna Huffington‘dan bir komedi.Amerikan millet meclisinin en yeni üyelerinden olan ve başkentte birlikte yaşayan 3 arkadaşın (iki erkek, bir kadın) etrafında gelişiyor.Senaryoyu yazarken Washington’da aynı daireyi paylaşan tiplerden ilham alan Malins, yapımcılığı Huffington ile paylaşıyor.* isimsizWho Gets the Parents? (abc) – Yazar ve yapımcı Joe Port ile Joe Wiseman‘dan (Just Shoot Me!) ebeveynlerinin boşanmasına alışmaya çalışan yetişkin kardeşleri ele alan bir komedi. İsmi sonradan “Who Gets the Parents?” olan dizide Jane Kaczmarek ve Adam Arkin başrollerde yer alacak.* Spartacus: Blood and Sand isimli yeni dizi Starz kanalında izleyici rekoru kırdı. 22 Ocak 2010’da yayınlanan ilk bölümüyle, Starz’da 553 bin izleyici, kardeş kanal Encore‘da da 460 bin izleyiciye ulaştı. Toplamda gösterişsiz rakamlar gibi görünse de bu, Starz tarihinde bir dizinin ilk gösteriminde alınmış en yüksek reyting oldu. Önceki rekor 185 bin ile Crash‘e aitti.* Ghostfacers : Warner Bros stüdyosu, The CW’de uzun zamandır yayınlanan Supernatural isimli dizisinden türeme, Ghostfacers isimli yeni bir dizi yapmaya karar verdi. Ancak bu diziyi tv için hazırlamak yerine, internet’ten yayınlama kararı aldı. Dizinin thewb.com sitesi ile cw’nin web sitesinden yayınlanması planlanıyor.Dizi, avlarını belgesel olarak kaydeden bir grup hayalet avcısını ele alıyor.Başrollerinde A.J. Buckley, Travis Wester, Brittany Ishibashi ve Austin Basis yer alacak.