Herhalde geçtiğimiz bir kaç senenin en popüler konusu vampirlerdi. Bunun etkisiyle beraber, vampir konusunu kendine tema edinmiş bir çok yapım seyrettik. Kimisi iyi, kimisi kötüydü fakat hemen hemen hepsinde bir ortak nokta vardı ki o da kadın vampirlerin, erkek vampirler kadar dizilerde yer almadığı/alamadığıydı. Merak edenler için, dizilerde yer alan kadın vampirler –ispiyon ve muhakkak eksiklikler içeren haliyle- aşağıda. Tabii ki sadece düzenli veya dizi için önemli olan karakterleri yazıya dahil ettim.

Julie Benz

Julie Benz

Darla (Buffy the Vampire SlayerAngel): Buffy’nin 4 tane efsane vampirinin en yaşlı ve güçlüleri olan Darla, ölümün pençesinde olan bir hayat kadınıyken vampire çevrilir.Kendisini ilk olarak Buffy’nin ilk sezonunda seyrettik. 7.bölümde Angel tarafından kalbine kazık saplanarak öldürülen karakterimiz, Buffy’nin uzantısı Angel’ın 3. sezonunda tekrar geri geldi. Güzel vampirimize daha sonra Dexter‘da da seyrettiğimiz Julie Benz hayat verdi.

Juliet Landau

Juliet Landau

Drusilla (Buffy the Vampire SlayerAngel): Buffy’nin efsane 4 vampirinden bir diğeri de Juliet Landau tarafından canlandırılan Dru. Drusilla, ailesi, önünde teker teker Angel tarafından katledilerek delirtildikten sonra vampire çevrilir. Bu durumdan dolayı, dizilerde sık sık anlamsız davranışlarda bulunurken görebilirsiniz kendisini.İlk olarak Buffy’nin ikinci sezonunda rastladığımız karakteri, daha sonra aynı Darla gibi Angel’da da görme imkanı bulduk.

Kristin Bauer

Kristin Bauer

Pam (True Blood): Eric’in en büyük yardımcısı olan Pam, buradan da tahmin edilebileceği gibi zamanında Eric tarafından vampire dönüştürülmüş. Dizide kendisine pek yer verilmese de benim bu listedeki favori karakterim kendisi olur. Seksi vampirimize, gerçek hayatta da bir o kadar seksi olan oyuncu Kristin Bauer hayat veriyor.

Jessica Hamby

Deborah Ann Woll

Jessica (True Blood): İlk sezonun sonuna doğru diziye katılıp, Bill tarafından vampire çevirilen Jessica‘yı güzel oyuncu Deborah Ann Woll canlandırıyor. Vampir olmayan erkek arkadaşı Hoyt ile birlikte yaşayan karakterimiz, gün geçtikçe daha da öne çıkıyor.

Candice Accola

Candice Accola

Caroline(The Vampire Diaries): Elena’nın lisedeki yakın arkadaşı olan Caroline, ilk sezonda vampire çevrildi. Daha çok aile ve sevgili sorunlarıyla dizinin gündemine gelen sevimli karakterimizi, genç oyuncu Candice Accola canlandırıyor.

Nina Dobrev

Nina Dobrev

Catherine (The Vampire Diaries): Dizimizin baş karakteri Elena’yı canlandıran oyuncumuz Nina Dobrev‘in aynı dizi içinde hayat verdiği bir başka karakter ise kötü vampir Catherine. Elena’nın eski zamanlardan akrabası olan karakterimiz, aynı zamanda Damon veStefan’ın da dönüştürücüsü.

Mia Kirshner

Mia Kirshner

Isobel (The Vampire Diaries): Alaric’in eski karısı ve aynı zamanda Elena’nın da biyolojik annesi olan Isobel’i, The L-Word‘den hatırlayacağımız Mia Kirshner canlandırıyor. Isobel dizide 6 bölüm yer aldıktan sonra, kendini güneş ışığına bırakarak hayatına son veriyor. İlerleyen sezonlarda yeniden dizide görebilir miyiz bilinmez.

Rhona Mitra

Rhona Mitra

Claire (The Gates): Tek sezonda iptal olan fantastik dizimizin ana karakterlerinden biri, kendine hakim olmaktan zorlanan vampir Claire idi. Karakteri canlandıran Rhona Mitra‘yı Nip/Tuck‘tan da hatırlayabilirsiniz.