KONU

Televizyon için jingle yazarak hayatını idame ettiren, Malibu’da sahil kenarında güzel bir malikanesi olan, ekonomik durumu oldukça iyi durumda olan çapkın bekarımız Charlie; eşinden yeni boşanan ve küçük bir oğlu olan çulsuz kardeşi Alan’a bir süreliğine evinin kapısını açma gafletinde bulunur. Charlie kardeşinden pek hoşnut olmasa da sevimli yeğeni Jake ile arasında güzel bir bağ oluşunca ‘Two And A Half Men(İki Buçuk Adam)’ efsanesi başlar.Two-and-a-Half-Men-two-and-a-half-men-17933248-1024-768KARAKTERLER VE OYUNCULAR

ALAN Alan Harper (Jon Cryer):

Charlie’nin kardeşi, Jake’in babası, Evelyn’in haz etmediği oğlu, Berta’nın Zippy’si, Walden’ın kankası, Judith’in eski kocası. Kayropraktik uzmanı(Bir nevi masör). Her daim beş parasız. Cimrilik ve beleşçilik en önemli 2 özelliği. Arsız, yüzsüz, kıskanç, duygusal, esprili, hazır cevap, asla pes etmeyen biri.

Charlie Harper (Charlie Sheen):

Alan’ın abisi, Jake’in amcası, Berta’nın patronu, hatunların kriptoniti. Jingle bestecisi. Zengin, çapkın, alkolik, huysuz biri. Annesi ve kardeşinden pek haz etmediğini söylemek mümkün. Ama yeğenini çok seviyor. Beyaz çoraplar ve şort vazgeçilmezi.

kinopoisk.ru
JAKE Jake Harper (Angus T. Jones):

Alan ve Judith’in oğlu. Herkesin sevdiği çocuk. Hafta içleri annesinde, hafta sonları babasında yani amcasında kalıyor. Aptal, jetonu geç düşen ya da hiç düşmeyen, istediği şeyi bir şekilde elde eden, obur, tatlı bir çocuk. Yıllar içerisinde karakterinde bolca değişim olsa da aptallığı baki.

Evelyn Harper (Holland Taylor):

Charlie ve Alan’ın annesi. Oğullarına düşkün bir anne olduğunu söylesek yalan olur. Özellikle de Alan’a. Ama herkes gibi o da Jake’i seviyor tabii. Tıpkı oğlu Charlie gibi çapkın, Alan’a karşı pinti, oldukça açık sözlü, hayatta en çok kendini seven biri.

evelyn-4
TWO AND A HALF MEN Berta (Conchata Ferrell):

Charlie’nin pardon pardon, Malibu’daki malikanenin hizmetçisi. Alan’dan pek haz etmez. Charlie, Walden ve Jack’i ise sever. İşten kaytarmaya ve kafayı bulmaya bayılır. Dobralıkta ve laf sokmada ordinaryüs unvanına sahip.

Judith (Marin Hinkle):

Alan’ın eski eşi, Jake’in annesi. Alan tarafından ne ekonomik, ne duygusal ne de seksüel yönden tatmin edilememiş. Kavga etmeye meyilli, sözünü dinletmeyi seven biri.

JUDİTH
ROSE

 

Rose (Melanie Lynskey):
Charlie’nin komşusu. Görüp görebileceğiniz en azılı takipçi. Takıntıda master yapmış, vazgeçmek nedir bilmeyen, anlık karakter değişimleri sebebiyle ne yapacağı kestirilemeyen, her an her yerden çıkmaya programlanmış biri.
Walden Schmidt (Ashton Kutcher):

Malibu’daki malikanenin Charlie’den sonraki sahibi. Kurduğu internet siteleri sayesinde milyarder olmuş biri. Yeni boşanmış, yeterince olgunlaşmamış, insanlara kolayca bağlanabilen, samimi biri. O da tıpkı Charlie gibi Jake’e kanının kaynaması sebebiyle Alan’a kapısını açıyor.

WALDEN
lyndsey-mcelroy-picture Lyndsey (Courtney Thorne-Smith):

Tıpkı Walden gibi ilerleyen sezonlarda aramıza katılan bir karakter. Alan’ın kız arkadaşı, Jake’in bir arkadaşının annesi. Alan’ı tüm kusurlarına rağmen seven biri. Ciddi seviyede alkolik, genellikle azgın, kızgın haline denk gelinmemesi gereken biri.

Ayrıca 12 sezon boyunca; Judy Greer‘dan Sophie Winkleman‘a, Jane Lynch‘den Emmanuelle Vaugier‘e, Brooke D’Orsay‘dan Jenny McCarthy‘ye, Clark Duke‘dan Mimi Rogers‘a, Aly Michalka‘dan Carl Reiner‘a, Katherine LaNasa‘dan Jodi Lyn O’Keefe‘ye, Missi Pyle‘dan Jenna Elfman‘a, Tricia Helfer‘den Jeri Ryan‘a, Denise Richards‘dan Odette Annable‘a, Deanna Russo‘dan Michael Clarke Duncan‘a, Jaime Pressley‘den Miley Cyrus‘a, Mila Kunis‘den Krista Allen‘a, Sean Penn‘den Lucy Lawless‘a, Enrique Iglesias‘dan Allison Janney‘ye, Hilary Duff‘dan Megan Fox‘a, Teri Hatcher‘dan Emily Rose‘a onlarca tanıdık sima konuk oldu diziye. Bununla ilgili ‘Two And A Half Men Kadınları’ temalı bir yazı daha yazmak niyetindeyim bu yakınlarda ayrıca.TVYAZARIN NOTU

Benim için Friends ile beraber tüm zamanların en iyi 2 komedisinden biri Two And A Half Menİlk 8 sezonu 2 haftada falan hüpletmiştim zamanında. 9. sezon ile beraber de haftalık olarak keyifle izlemiştim. 12 sezon boyunca kahkaha atmaktan çenemin yorulduğu bolca bölüm oldu. Her daim suratımda bir gülümseme ile izledim, Alan karakteri üzerinden çıkan komediden hiç bir zaman sıkılmadım. Birbirinden ünlü konuk oyuncuları izleme fırsatı yakaladıkça daha da mutlu oldum. Charlie’nin ayrılmasını hiç yadırgamadım, Ashton’ı anında sahiplendim, Alan’a fena bağlandım, Jake ve Berta ile acayip güldüm. Final bölümünden sonra ‘Bir daha Two And A Half Men izleyemeyecek miyiz şimdi?’ diye acayip hüzünlendim. Reytingleri de hala iyiydi. Keşke 3 sezon daha sürseydi ve 15. sezonu da görebilseydik! :(Two-and-a-Half-Men-two-and-a-half-men-25185675-1280-768

2691series2

article-2239436-16397065000005DC-579_634x384

Two-and-a-Half-Men-Season-12-333