Türk dizileri bir kez daha Uluslararası Emmy Ödülleri’nde!

Geçtiğimiz yıl düzenlenen ödüllerde Kara Sevda dizisi Telenovela dalında ödül kazanarak önemli bir başarı elde etmişti. 46. kez düzenlenecek Uluslararası Emmy Ödülleri’nin adayları açıklandı ve üç diziye adaylık geldi.

Star TV’de cuma günleri üçüncü sezonuna devam eden İstanbullu Gelin Telenovela kategorisinde adaylık kazandı. O3 Medya’nın hazırladığı projenin başrollerinde Özcan Deniz ve Aslı Enver yer alıyor. 2016-2017 arası yayınlanan ve 32 bölüm süren Cesur ve Güzel de Telenovela kategorisinde aday olarak İstanbullu Gelin’e rakip oldu. Ay Yapım’ın hazırladığı dizi Star TV’de yayınlanmıştı ve başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ile Tuba Büyüküstün yer almıştı.

Aynı kategoride Portekiz yapımı Ouro Verde ve Meksika yapımı Paquita la del Barrio da adaylık kazandı.

Bir diğer adaylık ise oyunculukta geldi. Üçüncü sezonuyla Star TV’de pazartesi günleri yayınlanan ve Tims&B Productions’ın prodüksiyonunu üstlendiği Söz dizisinin başrol oyuncusu Tolga Sarıtaş, En İyi Erkek Oyuncu dalında adaylık kazandı. Sarıtaş’ın kategorideki rakipleri Júlio Andrade (1 Contra Todos, Brezilya), Billy Campbell (Cardinal, Kanada) ve Lars Mikkelsen (Ride Upon the Storm, Danimarka).

46. Uluslararası Emmy Ödülleri, 19 Kasım’da New York’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Kaynak