Haluk Bilginer, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde (International Emmy Awards) adaylık kazandı. Aktör, 2018’de yayınlanan ve sezonu 12 bölümden oluşan Şahsiyet (Persona) dizisindeki rolüyle “En İyi Aktör” dalında aday oldu.

21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu ödülleri kazananlar 25 Kasım’da New York’ta düzenlenecek törende belli olacak. Bilginer’in rakipleri ise BBC’de yayınlanan Come Home’da oynayan Christopher Eccleston, Brezilya yapımı Impure dizisinden Raphael Logam ve Alman yapımı Beat dizisinden Jannis Niewöhner.

Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu Şahsiyet’in bölümlerini aktörlüğün yanı sıra yönetmen kimliğiyle de bilinen Onur Saylak yönetti. Puhu TV’de yer alan dizinin kadrosunda Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Hümeyra gibi oyuncular da bulunuyor.

Daha önce Uluslararası Emmy Ödülleri’ne Kara Para Aşk dizisindeki rolüyle Engin Akyürek de aday olmuştu. Ayrıca Kara Sevda dizisi En İyi Telenovela dalında ödülü kazanarak bir ilki başarmıştı.

Kaynak