Uncle Wallpaper

Bir yaz günü gelip kapımızı çalan ve yayınlandığı süre içerisinde bizleri oldukça eğlendiren Uncle Buck dizisinin tanıtımına hoş geldiniz. 14 Haziran tarihinde ABC kanalında yayın hayatına başlayıp 4 hafta boyunca 8 bölümle ekranlara gelen dizinin mutfağında Brian Bradley ve Steven Cragg bulunuyor. Gelin bu diziyi biraz daha yakından tanıyalım.

MIKE EPPS, IMAN BENSON, AALYRAH CALDWELL, SAYEED SHAHIDI, NIA LONG, JAMES LESURE

KİMLİK BİLGİLERİ:

Tür: Komedi

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon – 8 Bölüm

Onay Durumu: İlk sezon sonunda iptal edildi.

Yapımcılar: Brian Bradley, Steven Cragg

Yayınlandığı kanal ya da Platform: ABC

WikipediaIMDbResmi SiteFacebookTwitter

Uncle2

KONU:

Dizimizin temelinde siyahi bir aile var. Will ve Alexis‘in, Tia, Miles ve Maizy adında üç adet çocukları vardır. Özellikle Maizy ve Miles eve gelen dadıları, yaptıkları yaramazlıklarla delirtip evden kaçırmaları ile ünlüdürler. En son gelen dadıyı çıldırttıkları gün Will ve Alexis‘in dışarı çıkmaları gerekmektedir ve hiçbir dadıyı iş için bulamazlar. Geriye tek bir seçenek kalır; Will‘in erkek kardeşi Buck. İşte dizimiz de Buck Amca‘nın (Uncle Buck) evde çocukların dadılığını üstlenmesini konu alıyor ve macera başlıyor.

MIKE EPPS, NIA LONG, JAMES LESURE, IMAN BENSON, SAYEED SHAHIDI

KARAKTERLER:

  • Buck (Mike Epps): Hikayemizin ana kahramanı. Sorumsuz, aylak ama çok eğlenceli bir tip. Kardeşi Will‘in isteği üzerine gelip çocuklara bakmaya başlıyor. Ailenin aldığı bu karar hem çocuklar için hem de Buck için muhteşem bir deneyim oluyor.
  • Will (James Lesure): Buck‘ın kardeşi. Mimarlık yapmakta ve işinde oldukça iyi. Her zaman olmasa da arada eğlenceli tavırlarıyla dikkat çekiyor. Klasik baba figürü diyebiliriz aslında.
  • Alexis (Nia Long): Will‘in eşi. Bir şirkette yönetici. Kuralcı ama yeri geldiğinde eğlenceli bir anne olabiliyor. Buck‘ı ilk çağırdıklarında bu işten pek memnun kalmıyor. Açıkçası Buck‘a pek güvenemiyor. Peki, düşüncesi değişecek mi?
ÜST SIRA: Buck - Will - Alexis ALT SIRA: Tia - Miles - Maizy

ÜST SIRA: Buck – Will – Alexis
ALT SIRA: Tia – Miles – Maizy

  • Tia (Iman Benson): Ailenin en büyük çocuğu. Oldukça zeki ve yaşına göre olgun bir kız, okulda inek denen türden. Ancak ergen olduğu için arada tripler ortaya çıkabiliyor.
  • Miles (Sayeed Shahidi): Ortanca ve tek oğlan çocuk. Yaramazlıklarda genelde başrolde kendisi oluyor. Hani bir laf vardır ya “Kafası sadece muzurluğa çalışıyor.” diye. İşte bu laf Miles için söylenmiş diyebiliriz.
  • Maizy (Aalyrah Caldwell): Ailenin en küçük çocuğu. Dünya tatlısı ve çok sevimli olmasına rağmen yaramazlıkta Miles‘tan aşağı kalır yanı yok. Yaşına göre çok bilmiş.

Uncle4

SON SÖZ:

Dizi orijinalinde 1989 yapımı aynı isimli filmin bir uyarlamasıydı ve reytinglerde de yaz dizisi olarak oldukça iyi bir iş çıkartıyordu. 1.12 reyting ve 3.878 milyon izleyici ortalamaları yakalamıştı ki bu yaz dizileri arasında gerçekten iyi bir rakam. Ancak ABC aldığı karar ile diziyi iptal etti.

İptal olmasına rağmen yine de izleyip güzel vakit geçirebilirsiniz. 8 bölüm topu topu 2 saat 40 dakika sürüyor ve bölümler de birbirinden eğlenceli. İzlemeyen herkese kısa bir vaktini ayırıp izlemesini tavsiye ederim. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Tanıtım Fragmanı:

 

Uncle Ending