Gün geçtikçe Amerikan dizileri ile ilgili uzama haberleri aralıksız gelmeye devam ediyor. Başta ABC kanalı olmak üzere bazı kanallar dizileriyle ilgili yeni haberleri yakın zaman içinde medyaya duyurdu. Ben de 22 Dakika başlıklarındaki yorumlarda dile getirilse de gözden kaçıran veya yorumlara bakmayanlar için bir son toparlama yapayım dedim.Buna göre:

 

* Nip/Tuck‘ın ve Glee‘nin de yapımcısı olan Ryan Murphy‘nin hazırladığı American Horror Story için kanal FX 2. sezon onayını verdi.

* Geçtiğimiz günlerde ABC kanalında başlayan ve henüz 3 bölümü yayınlanmış olan Once Upon A Time da iyi reytinglerinin karşılığı olarak kanaldan 22 bölüme olan uzatmasını aldı.

* Yine bir ABC yapımı olan komedi dizisi Last Man Standing de kanaldan 22 bölüme olan uzatmasını alan bir başka dizi oldu.

* İptali geldikten sonra direkten dönen ve geçtiğimiz günlerde 6 ek bölüm alan ABC yapımı Happy Endings de 22 bölümlük siparişi kanaldanaldı ve sezon sonuna kadar bizimle olmayı garantileyen bir dizi oldu.

* Ve Spartacus… Başrol oyuncusundaki değişiklik ile mecburi uzamaya giden ve 27 Ocak’ta 2. sezonuyla yeniden ekranlara dönecek olan dizi için kanal Starz şimdiden 3. sezon onayını verdi.Tam ve yeni sezon siparişleri dışındaki uzatmalardan bahsedecek olursak:

* Fox’a ait komedi dizisi Bob’s Burgers kanaldan 9 ek bölüm için sipariş almış durumda. Bu sayede bu dizi de 22 bölümü garantilemiş oldu.

* Geçtiğimiz günlerde 5. sezon için onay alan Sons of Anarchy‘nin ise alınan karara göre 1 ek bölümü daha oldu. Dizi 14. bölümüyle 6 Aralık’ta 4. sezonunu kapatacak.

* Reytingleri pek parlak olmayan ABC kanalına ait dönem dizisiPan Am ise ekstra bölüm değil ama ekstra senaryo almış. Buna göre kanal, diziye ait 5 bölümün senaryosunu sipariş etmiş. Senaryoların akıbeti de yakın zamanda belli olur umarım.