Starz, Mayıs ayında bizleri Latin temalı yarımşar saatlik draması ile buluşturdu: Vida.

Dizinin mutfağında Tanya Saracho,  Marc TurtletaubPeter Saraf ve Stephanie Langhoff gibi isimler var.

İlk sezonu 6 bölüm sürecek dizinin şimdilik iki bölümü yayınlandı. Bölüm süreleri 28-33 dakika arası değişmekte. İkinci sezon için henüz bir haber yok.

KONU

Lyn ve Emma, Los Angeles’ın Doğu yakasında yaşayan Meksikalı-Amerikalı iki kız kardeştir ve birbirlerinden çok farklıdırlar. Annelerinin ölümünden sonra eski mahallelerine geri dönmek zorunda kalırlar. Burada bir zamanlar yaşadıkları zorluklar hatıralarında canlanır ve annelerinin onlardan habersiz nasıl bir yaşam sürdüğünü öğrenirler.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Emma (Mishel Prada)

Yıllardır annesi ve kız kardeşinden uzakta kendince mutlu bir hayat sürmektedir. Annesinin ölümüyle istemeyerek olsa da eski yaşadığı yere geri döner. Buradaki işleri halledip bir an önce mahalleden gitmek istiyordur.

Lyn (Melissa Barrera)

Emma’ya kıyasla annesinden ayrı yaşasa da onunla iletişimde kalmıştır ve annesine karşı daha ılımlıdır. Emma gibi işinde gücünde olan birisi değildir; daha çok parti kızı olarak zamanını geçirir. Ablasının aksine mahallede kalmak istiyordur.

Eddy (Ser Anzoategui)

Emma ve Lyn’in annesinin eşidir. Anneleri üçüne işlettiği barı bırakmıştır; o da kızlarla birlikte burada kalıp barı işletmek ister.

Johnny (Carlos Miranda)

Lyn’in eski sevgilisidir. Lyn’e karşı hala bir şeyler hissetse de ona güvenmemektedir. Kendisi evlenmiş; bir de çocuk beklemektedir.

Mari (Chelsea Rendon)

Johnny’nin kız kardeşidir. Latin ırkını savunan bir aktivisttir.

Cruz (Maria-Elena Laas)

Emma’nın mahalledeki geçmişinden gelen esrarengiz eşcinsel arkadaşıdır.

SON SÖZ

Irklar üzerine yazılan böyle dizilerle iyi anlaştığım için başrol ikilisi de sempatik gelince denemek istedim ve memnun kaldım ilk iki bölüm itibarıyla. Bölümler ilerledikçe daha da açılacağını düşünüyorum. Hem kendi ana konusu var, hem de ırk üzerinden bir konusu var ve ikisini de başarılı bir şekilde işliyor. Sezonu 6 bölüm olduğundan çerez niyetine sıcak havalarda gidecektir. Fragmanı da izleyin ve eğer ilginizi çekerse başlayın derim. 2. sezon olsun isterim, 6 bölüm de tadı damağımda kalacak. Komedi beklentisi ile girmeyin bu arada, yarım saatlik drama desek daha doğru olur dizi için.

TANITIM FRAGMANI