puffbild vh127 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında SVT Play’de web dizisi olarak yayınlanan Vikingshill, 10’ar dakikalık 8 bölümden oluşuyor. Kesin bir bilgi olmasa da devam etmeyecek gibi görünen bu mini dizi, sezonunu final yaparak sonlandırdı. Türkçe altyazıları da yakın zamanda kaliteli olarak tamamlandı.

vikingshill-svt-play-dramaserie

Yeni bir başlangıç yapmak için annesiyle rastgele seçtikleri Vikingshill adlı kasabaya taşınan Erin (Karolina Wedin), uyum sorunu yaşayacağı korkusuyla tedirgindir. Yeni okuluna başlar başlamaz bu korkularının boş yere olmadığını anlar. Koridorlarda, tuvalette, kantinde gören herkes biraz şaşkınlıkla, biraz da korkuyla kendisini izlemektedir. Başta anlam veremese de okulda edindiği ilk arkadaşı Sara’dan (Natalie Minnevik) durumu öğrenir: (Kendisini Akta Manniskor dizisinde evin büyük kızı Mathilda rolünde izledik.)

Sara, 5 ay önce ortadan kaybolan ve öldürüldüğü düşünülen Rebecca adlı kıza ikiziymişçesine benzemektedir. İnsanların tepkisi ve olayın şokuyla eve dönen Erin, kasabadan ayrılmak istese de annesiyle 2 hafta kadar kasabaya şans vermesi konusunda anlaşırlar. Bu kararla beraber Erin kendini bir karmaşanın içinde bulur. Yetmezmiş gibi maskeli kapüşonlu takılan bir grup insan da kendisine musallat olmuştur.

7 bölüm boyunca gizemi ve sürükleyiciliği üst seviyede tutmayı başaran bu yapım son bölümle hikayeye son noktayı koyuyor. Kendi kurgusuyla hikayeyi güzelce bağlayıp açık bir nokta bırakmamış olsa da bazı noktaların fazlaca yüzeysel açıklandığı gözden kaçmıyor. Eğer bu noktaları görmezden gelebilirseniz güzel bir hikaye sizi bekliyor. İzleyecek olanlara şimdiden keyifli seyirler…