weeds_wallpaper_01_by_arvin714-d2zm87oİnternet sitesini U.S. dışındakilere kapayacak kadar sığ bir tavır sergileyen kanal Showtime, son dönemki ataklarıyla herkesi şaşırtıyor. Ölüm döşeğindeki Arrested Developement‘ı satın alma olasılığı dedikoduları dolaşadursun, bu sezon Showtime’da gizliden gizliye ışıldayan bir dizi başladı, ve hatta birinci sezonu bitti bile. Huzurlarınızda Weeds!

Dizimiz, Desperate Housewives tadında bir yaşam süren Agrestic adlı “suni”, herkesin aynı gözüktüğü bir kasabadaki yaşamı anlatıyor kabaca. Malvina Reynolds tarafından seslendirilen dizi jenerik müziği “Little Boxes”da, diziyi özetliyor tahminimce şu sözlerle:

“Little boxes on the hillside, Little boxes made of tickytacky

Little boxes on the hillside, little boxes all the same”

Önceden Angels in America ile tanıdığımız güzeller güzeli Mary Louise Parker, eşini kaybetmiş, iki çocuklu bir anneyi canlandırıyor. Hayatları çok normal gözüken bu ailenin ve Agrestic halkının aslında çok da masum bir yaşam sürmediklerini, “hışır hışır” sesleri eşliğinde yavaş yavaş öğreniyoruz ve çok iyi işlenmiş 10 bölümlük bir sezon göz açıp kapayana kadar bitiyor.
Dizide ayrıca yine Angels in America’dan tanıdığımız Justin KirkElizabeth Perkins ve Kevin Nealon de baş rollerde. Ocak ayından itibaren Digiturk‘te Comedymax kanalında yayınlanmaya başlayacağını önceden öğrenmiştik. 2006 yaz aylarında Showtime ekranlarında da 2.sezonu başlayacak. Golden Globe’a da aday bu diziyi şiddetle tavsiye ediyoruz.