White Collar

Alışılagelmiş polis-suçlu içerikli dizilerden farklı olarak biraz eğlenceli biraz da dramatik bir dizi ile karşı karşıyayız. White Collar, dolandırıcı Neal Caffrey ve Peter Burke adlı eski kafa bir FBI ajanın aralarındaki kedi-fare oyununa artık son verip, birlikte iş yapmasını gözler önüne serecek.


Dizide, sıkı güvenlikli bir hapishaneden kaçan Neal, ajan Peter tarafından tekrar haklanınca, ona bir anlaşma önerir. Neal artık, ajan Peter’la beraber, eskiden kendisi gibi dolandırıcı olan beyaz-yakalı suçluları beraber yakalamak ister. Tabii karşılığında özgür olmak şartıyla. Fakat işler, Peter’ın pek sandığı gibi ilerlemeyecektir. (kaynak)
Dizimiz 23 Ekim günü, Usa Network’te yayına girecek. Ayrıca dizinin sezon prömiyer videolarını burada bulabilirsiniz.
White Collar adlı dizimizin oyuncuları ve karakterleri:

Matthew Bomer (Neal Caffrey)

Neal Caffrey
Yakışıklı ve karizmatik bir dolandırıcı olan Neal, dolandırıcılıkla geçen yıllarından kazandığı tecrübesini artık, suçluları yakalamak için kullanacaktır. Neal Caffrey adlı karakterimizi, Matthew Bomer canlandırmakta. Kendisi, daha önce Chuck ve Traveler dizilerinde rol almış.

Tim Dekay (Peter Burke)

Tim Dekay (Peter Burke)

Peter Burke
FBI’ın beyaz-yaka suç biriminde çalışan ve yılları Neal gibi dolandırıcıları yakalamaya çalışmakla geçen Peter, bir yandan kendisine her zaman destek olan eşi Elizabeth ile yaşamaktadır. Ancak eski düşmanı Neal’a beraber çalışma konusuna pek güvenmemekte. Fakat kurnaz ve zeki olan Neal, tam aradığı ortaktır. Carnivale, Tell Me You Love Me gibi dizilerde rol alan Tim Dekay, White Collar dizisinde ajan Peter Burke rolü ile karşımızda.

tiffani thiessen (Elizabeth)

Tiffani Thiessen (Elizabeth)

Elizabeth
FBI ajanı Peter’ın güzel eşi Elizabeth Burke, kocasının başı sıkıştığında yeni fikirler veren bir sırdaş gibidir. Ancak Peter, kariyeri için kafa patlamaktan, eşi Elizabeth konusunda biraz ihmalkardır. Ne zaman ki Peter, eski düşmanı Neal ile bir takım halinde çalışmaya başlar, Elizabeth’e eski romantik halini yavaş yavaş gösterme şansı bulacaktır. Eski 90210‘da yıllarca oynamış olan Tiffani Thiessen ise Elizabeth rolü ile karşımızda.

Willie Garson (Mozzie)

Willie Garson (Mozzie)

Mozzie
Neal’ın kendisine sadık yardımcısı. Soyguncularla derin bağlantıları olan ve teknolojik bilgisiyle Neal’ın sağ kolu. Çekici karizmasıyla ne eksikse, istediği her türlü bilgiyi eden Mozzie dolandırıcıları haklamaya çalışan Neal için daha dikkatli davranmak zorunda. Sex and The City, Csi: Miami, Stargate SG-1 adlı dizilerin yanı sıra, Sex and The City filminde rol olan Willie Garson, dizimizde Mozzie karakteri ile karşımızda.