8 uzun metrajlı filmden sonra Xavier Dolan, The Night Logan Woke Up ile ilk televizyon dizisini yapmaya hazırlanıyor. Studiocanal , Canal + ve Quebecor Content ortaklığıyla yapılacak olan dizi, oyun yazarı Michel Marc Bouchard’ın popüler tiyatro oyunu La nuit où Laurier Gaudreault s’est réveillé’nin bir uyarlaması.

Dolan, 5 bölümlük psikolojik gerilim dizisinin yazarlığı ve yönetmenliği yapacak. Ayrıca, Nanoby’den Nancy Grant ve Jasmyrh Lemoine ile birlikte yönetici yapımcılığını üstlenecek. Mart 2021’de çekimlerine başlanacak mini dizinin, 2022’de Quebecor Content ve Canal Plus’ta yayınlanacağı tahmin ediliyor. Studiocanal, dizinin uluslararası dağıtım haklarını aldı.

Dizide, Dolan ve Julianne Côte ile birlikte, Julie Le Breton, Magalie Lepine-Blondeau, Eric Bruneau ve Patrick Hivon da dahil olmak üzere 2019’daki tiyatro oyunundan orijinal oyuncular yer alacak.

90’ların başında başlayan hikayenin merkezinde Mimi, kardeşi Jules ve en yakın arkadaşları Logan bulunmakta. Birlikte, ayrılmaz bir üçlü oluştururlar. Oğlanlar beyzbol takımındadır ve bölgesel şampiyonluğu kazanırken, Mimi kendisini tiyatro sahnesinde hayal eder. Birlikte ABD’ye taşınmayı bile düşünmektedirler. Ama Ekim 1991’de Logan, 17. yaş gününe yaklaşırken 14 yaşındaki Mimi’ye tecavüz ederek iki aileyi paramparça eder.

30 yıl sonra Mimi, saygın bir tanatolojist oldu ve annesinin ölümünün ardından eve döndü. Orada, on yıllardır görmediği, görüşmediği kardeşiyle yeniden bir araya gelir. Kısa süre sonra, geçmişin derinliklerine gömülen sırlar ve kin, yeniden su yüzüne çıkar.

Kaynak