Koronavirüs salgını sonrası ülkemizdeki eğlence sektörü dursa da özellikle önlemlerin gevşetilmesiyle birlikte ara veren kimi diziler geri dönme kararı aldı, ayrıca yaz ekranının yeni dizileri de kendisini göstermeye başladı.

** Bay Yanlış

Kanal: FOX

Tarih: 26 Haziran Cuma

Yapımcı: Gold Film

Yönetmen: Deniz Yorulmazer

Senaryo: Aslı Zengin, Banu Zengin

Kadro: Can Yaman, Özge Gürel, Gürgen Öz, Fatma Toptaş, Sarpcan Köroğlu, Lale Başar, Cemre Gümeli, Serkay Tütüncü, Anıl Çelik, Feri Baycu Güler, Ece İrtem, Suat Sungur, Kimya Gökçe Aytaç, Taygun Sungar

Konusu:

Özgür (Can Yaman); zengin ancak salaş bir hayat süren, aşka inanmayan bir barmen olarak çalışmaktadır. Ezgi (Özge Gürel) ise artık yanlış ilişkilerden yorulmuş ve düzgün bir ilişki yaşayıp evlenmeye kararlıdır. Ezgi’nin ilişki konularında başarılı olmadığını gören Özgür, kendisine ilişkiler konusunda mentorluk yapmaya ve Ezgi’nin hoşlandığı erkeği elde etmesi için ona taktikler vermeye başlar. Komşu evlerde yaşayan Özgür ile Ezgi zaman içerisinde neler yaşayacak?

Aşk mı, mantık mı? Ya ikisi arasında kalırsan… Hangisini seçersin? Kadınlar aşkı mı yanlış yaşıyor? Yanlış adamlara mı aşık oluyor?


** Çatı Katı Aşk

Kanal: Kanal D

Tarih: 9 Temmuz Perşembe

Yapımcı: Mia Yapım

Yönetmen: Barış Yöş

Proje tasarımı: Banu Akdeniz

Treadman/Senaryo: Barkın Şenüren, Saygın Delibaş, Fethi Kantarcı

Kadro: Furkan Andıç, Ezgi Şenler, Yiğit Kirazcı, Nilay Deniz

Konusu:

Yeşilçam filmi tadındaki romantik komedi Çatı Katı Aşk’ın hikayesi, geniş ve sımsıcak bir aileye iki yabancı misafirin dahil olmasıyla başlıyor.


** Gençliğim Eyvah

Kanal: ATV

Tarih: 15 Haziran Pazartesi

Yapımcı: Süreç Film

Yönetmen: Deniz Yılmaz

Senaryo: Ayhan Barış Başar, Ünal Yeter

Kadro: Cengiz Bozkurt, Levent Ülgen, Günay Karacaoğlu, Ulviye Karaca, Elif Doğan, Ekin Mert Daymaz, Burak Tozkoparan, Erdem Kaynarca, Bahar Süer, Kemal Uçar, İpek Çiçek, Ecem Atalay, Beyti Engin

Konusu:

Birbirine rakip iki kebapçının komik hikayelerinin ve ilişkilerinin ele alınacağı dizide aşkların, büyük sırların, beceriksizce çevrilen entrikaların komedisi izleyiciyle buluşacak. Bu sırada iki genç, kardeş olduklarını bilmeden aynı kadına gönül verecek.


** Sen Çal Kapımı

Kanal: FOX Türkiye

Tarih: 8 Temmuz Çarşamba

Yapımcı: MF Yapım

Yönetmen: Ender Mıhlar

Senaryo: Ayşe Üner Kutlu

Kadro: Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan, Bige Önal, Evrim Doğan, İsmail Ege Şaşmaz, Anıl İlter, Melisa Döngel, Çağrı Çıtanak, Elçin Afacan, Sitare Akbaş, Başak Gümülcinelioğlu, Alican Aytekin, Sarp Bozkurt, Dorukhan Kenger, İlkyaz Arslan

Konusu:

Hayatta bütün umutlarını eğitimine bağlayan Eda Yıldız (Hande Erçel), yurt dışı eğitim bursunu keserek lise mezunu kalmasına neden olan Serkan Bolat (Kerem Bürsin) ile karşı karşıya gelir. Serkan Bolat, Eda’ya kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yaparsa bursunu geri vermeyi teklif eder. Eda nefret ettiği bu adamın teklifini önce reddetse de koşullar değişince kabul etmek zorunda kalır. Nişanlı taklidi yaparken, Serkan ve Eda, bütün doğru bildiklerini unutturacak, tutkulu, zorlu bir ilişki yaşamaya başlarlar. Çünkü aşk zordur. Ve bu yüzden muhteşemdir.