Anime_Key_VisualsYeni anime tanıtımlarıma tüm hızımla devam ediyorum. Yine size sonlanmış, kısa ve sürükleyici bir anime ile geldim. Nakaba Suzuki tarafından çizilen ve japonyada satış rekorları kıran Nanatsu no Taizai mangasının anime adaptasyonu 5 Ekim 2014’te yayınlanmaya başlandı ve Mart ayı sonu itibarıyla sona erdi.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik, Doğaüstü

Bölüm sayısı: 24

Konusu: İnsan ve insan dışı varlıkların bir arada yaşadığı bir dönemde Liones Krallığı kutsal şövalyeler tarafından korunmaktadır. Birçok kişinin saygı duyduğu ve krallığı layıkıyla koruduğuna inandığı bu kutsal şövalyeler söylenenlere göre kendi içlerinden bir grup şövalye tarafından ihanete uğramış ve birçoğu “Yedi Ölümcül Günah (Nanatsu no Taizai)” olarak adlandırılan bu grup tarafından katledilmiştir. Bu olayın üstünden 10 yıl geçer, bu grubun üyelerinin akıbeti ile ilgili kimisi ölü, kimisi diri, kimisi yakalanmış gibi çeşitli söylentiler vardır. Bu sırada da Kral hastalanır ve Kutsal Şövalyeler ülkeyi zalimce yönetmeye başlamıştır. Kralın kızı olan Elizabeth ise krallığı geri almak için 7 Ölümcül Günah’ı bulmak ister ve her yerde onları aramaya çıkar.

Karakterler

14Meliodas: 7 Ölümcül Günah’ın kaptanıdır. Ama malum olaylardan sonra kimliğini gizleyerek, yardımcısı hawk-chan ile Boar Hat (Domuz Şapkası) barını işletmeye başlar. Çocuk gibi gözükse bile aslında koca adamdır. Son derece sapık ve her fırsatı değerlendiren bir karakter.


Prenses Elizabeth: Saf, çabuk duygulanan bir tip olmasına rağmen mızmız biri değil ve masum insanların kendisi yüzünden zarar görmesine izin vermeyecek kadar da cesur.


Ban: 7 Ölümcül Günah üyeleri arasındadır. Çok serseri havası olsa da, neden bu hale geldiğini öğrendiğinizde ona bol bol hak vereceksiniz. Bu arada aralarında ölümsüz olan tek üyedir.


 

Diane: 7 Ölümcül Günah grubunun insan olmayan üyelerindendir. Kendisi bir devdir. Ama son derece kırılgan, duygusal ve grubun kaptanı Meliodas’a aşık, kıskanç bir karakterdir.


King: Gerçek adı Harlequin’dir ve peri ırkının kralıdır. 7 Ölümcül Günah üyesidir ve Diane’ye aşıktır.


Adsız (2)Konu itibarıyla ilginç gözükmemesine rağmen içerisinde bir sürü entrika ve gizem barındıran, eğlenceli ve sezonun sonlarına doğru sağlam ters köşeleri ile sizi mutlu edecek, konu ve karakter gelişimlerinin iyi işlendiği ve kurgunun da belli bir mantık çerçevesinde yürütüldüğü, klişelerinden son anda sıyrılan bir yapım olmuş. Özellikle karakter tasarımlarını çok sevdiğimi söylemem gerek. Her karakterin kendine has bir havası var. Animasyonu ve müzikleri de Avrupa’nın mistik orta çağ atmosferini harika bir şekilde yakalamış.

Ayrıca şu domuz (hawk-chan) sevilmez mi yahu?