Daha önce şurada dile getirdiğimiz gibi, Arrested Development‘ın 4. sezonu 26 Mayıs’ta, 15 bölümüyle birden, Netflix’te yayınlanacak.
Bu koca sezon için oyuncular kaçar dolar aldı diye merak edenleriniz olacaktır eminiz. The Hollywood Reporter’ın haberine göre bu sezon, maaş(!) işi biraz değişik.

Dizinin tüm oyuncularına eşit oranlı ödeme yapılacakmış. Bu oran da yer aldıkları bölüm başına koyulmuş. Çünkü oyuncuların her birinin kendi programı kalabalık olduğundan, dizide her bölümde yer alamamışlar. Şöyle bir ücretlendirme politikası izlenmiş:

  • Eğer oyuncu bir bölümün yıldızı ise 125.000 $ alıyor.
  • Eğer oyuncu bir bölümde 90 saniyeden daha uzun görünüyor ama yıldız değilse 50.000 $ alıyor.
  • Eğer oyuncu bir bölümde 90 saniyeden daha kısa görünüyorsa 10.000 $ alıyor.
  • Eğer önceki bölümlerden, oyuncunun yer aldığı bir klip bir bölümde görünüyorsa, 1.000 $ daha alıyor.


Jason Bateman (Michael Bluth), Michael Cera (George Michael), Tony Hale (Buster), Will Arnett (G.O.B.), Portia de Rossi (Lindsay), Alia Shawkat (Maeby), David Cross (Tobias), Jeffrey Tambor (George Bluth Sr.) ve Jessica Walter‘ın (Lucille) yer alacağı bu sezon boyunca her bölümde en az 1 karaktere odaklanılacak ve bir karakter birden fazla kere odak noktası olabilecek. Bu oyuncular da en az 1’er kere yıldız olacaklar.

Michael-Bluth-Character-Poster-Arrested-Development-Season-4Örneğin Jason Bateman, birden fazla bölümde rol alıyor (hatta, her bölümde yer alacağı söyleniyor). Bu hesaba göre kendisi bölüm başına 125.000 $ almalı ki bu, dizi dünyasında bir yıldız için iyi bir rakam. Ama THR’ın makalesinde, yapımcı şirketten (20th Century Fox TV) bunu onaylayan bir yorum gelmediği söyleniyor. Sezon piyasaya düştükten sonra, matematik hesabını yapmak da yine izleyicilere kalıyor. ;)

Kim ne kadar alıyor merak etmiyorum, dizi neye benzeyecek?” diyenlere de alttaki fragman ve şuradaki galeri ile selam edip, 26 Mayıs’a 3 gün kala, hayranlara bir kez daha gözünüz aydın diyelim.

http://www.youtube.com/watch?v=C5ddjzGft0k