dizinin ilk trailer‘ı biraz kaotik gelmişti ancak yeni çıkan trailer‘ları izleyip çıldırdım.
(yalnızca resmi sitede var şimdilik.)18 temmuz’da sci fi kanalında yayına başlayacak olan dizi eureka, beni bu kadar heyecanlandırdı. hemen trailer’ları anlatmak istiyorum ki önce onu izlesin herkes, tanıtım sonra okunsa da olur.
ilki biraz kaotik dediğim gibi ama diğerleri o kadar hoş ki. huzur dolu bir kasaba bu. birinde adamın biri güzel bir gölde balık tutuyor. müzik sakin. işi bitince birden tekneden ayaklar çıkıyor ve adam karaya teknesiyle yürüyor, ya da çocuklar basket oynarlarken sıkılıyorlar, saha çılgınca bir transformer edasıyla kaykay pistine dönüşüyor.
konuya gelirsek; 2. dünya savaşı sonrası bilimin amacı dünyayı güvenli tutmak olmuştur.( böyle demişler, inandırıcı değil tabi). sonraları albert einstein‘ın liderliğinde bir ekip amerika da kuzey pasifik civarlarında bir bölgede dünya için yararlı olacak, çeşitli über-zekalı insanlar yetiştiren, en iyi plancı ve mimarlar ile ideal yaşama alanlarını tasarlayan-üreten, en iyi çocukların, en sağlıklı insanların yetiştiği ama aynı zamanda kimsenin bilmeyeceği (pentagon hariç) bir kasaba kurarlar ve bu kasabanın adı eureka’dır. ama bu kasabanın da problemleri, iniş çıkışları vardır.
jack carter (colin ferguson) işine sadık bir şeriftir. kızı zoe (jordan hinson) ile eureka yakınlarında araba kazası geçirince hayatları değişir.
zaten trailer’da jack’in sürekli şaşırışlarına şahit oluyoruz. umarım dizi iyi çıkar da yaz aylarında biraz keyif gelir evlere. olmazsa da trailer‘ları güzel..