Yeni sezon dizilerinden, ufak ufak bahsetmeye başlamıştık. Şimdi biraz daha detaylı olarak incelemeye başlıyoruz. İlk dizimiz, NBC‘nin önümüzdeki sezonda en iddialı dizilerinden biri; Heroes.

Dizinin en aşağıdaki görseline bakarsanız, oldukça büyük bir Lost benzerliği göreceksiniz. Aslında konunun falan ilgisi yok ama sanırım çağrışım açısından böyle bir strateji izlemek istemişler. Adeta Shannon ve Sayid bile var ekipte :) [Ayrıca soldaki “Çinli Harry Potter”a da dikkat çekmek istiyorum]Gelelim dizinin konusuna. Dizimiz, dünyanın farklı yerlerinde, yavaş yavaş kendilerindeki potansiyeli keşfetmeye başlayan bir grup insanla ilgili. Japonya’da bir ofis çalışanı teleport olabildiğini keşfediyor. New York’ta geleceği boyayabilen bir ressam, Los Angeles’ta da diğer insanların düşüncelerini okuyabilen bir polis yine bu gruptan. Tahminim zamanla bu süper güçlü grup kahraman bir tavırla insanlığın iyiliği için savaşacak.

Açıkçası dizi fazlasıyla The 4400‘ı andırıyor, ama itiraf etmeliyim, sanırım hayatım boyunca süper güçlü insan figüründen sıkılmayacağım. Ondan dolayı dizinin gelecek vaat ettiğini düşünüyorum. Sonbaharda başlayan diziye dair yenilikleri bizden takip edebilirsiniz.