6 sezon ve 100 bölümden oluşan serüveni 22 Temmuz 2003 yılında başlayıp 3 Mart 2010 tarihinde sona eren Ryan Murphy‘nin ve FX’in efsaneleşmiş dizilerinden Nip/Tuck, bütün sezonlarda izleme fırsatı yakaladığımız aşağıdaki 6 kadrolu oyuncu dışında irili ufaklı rollerde birçok ünlü isme ev sahipliği yaptı ekran macerası süresince .

Kadrolu Oyuncular (Soldan Sağa): Julian McMahonJohn HensleyDylan WalshRoma MaffiaKelly CarlsonJoely Richardson

Sona ermiş bir diziyi diziyi izlemeye karar verme sürecinde konu, fragman, aldığı yorumlar ve ana oyuncu kadrosu gibi temel kriterler dışında oyuncu havuzu da nemli bir kriter benim açımdan. Bu kapsamda oyuncu havuzunun gayet zengin olduğunu düşündüğüm Nip/Tuck’ı bu sayede hala izlememiş olanların radarına sokmak adına bu yazıyı hazırlamaya karar verdim.

Geriye dönüp şöyle bir baktığımızda aşağıda listelenen ünlü oyunculardan bazısını bu dizi ile tanıdık; bazısını zaten tanıyorduk; bazısı figüranlık dönemlerinde bir anlığına gözüktü; bazısı bölüm oyuncusu olarak yer aldı ve buradaki performansı ile yapımcıların dikkatini çekti; bazısı düzenli konuk oyuncu olarak kariyerinde büyük bir sıçrama yaptı; bazısı da zaten ünlüydü, diziye uğradı ve renk kattı. Oyuncuların ilk kez yer aldığı sezonlara göre ayrıştırıldığı listemize göz atmaya başlayalım hadi o zaman! Biraz eğlenelim, biraz nostalji yapalım ve biraz da “Aaa, o da mı oynamış dizide ya?” deyip şaşıralım!

SEZON 1

SEZON 2

SEZON 3

SEZON 4

SEZON 5

Sezon 6