VH1‘ın yeni dizisi Daytime Divas’ın tanıtımına hoş geldiniz.

Pazartesi akşamları yayınlanan dizinin türü komedi drama. Komedisinin ağır bastığını söylemek mümkün. The View ve The Real gibi gündüz talk show programlarından esinlenerek uyarlanmış. Bölüm süreleri 40’ar dakikadan oluşuyor. 5 Haziran’da başlayan ve ilk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizinin henüz 2 bölümü yayınlandı. İlk bölümü 0.54 reyting ve 1.277 milyon izleyici sayısı, 2. bölümü ise 0.41 reyting ve 1.021 milyon izleyici sayısı elde etti.

Dizinin yaratıcıları daha önce birden fazla projede beraber çalışmış olan Amy Engelberg ve Wendy Engelberg kız kardeşler. Jenna Wycoff, yazar olarak bu ikiliye eşlik ediyor. Yapımcı kadrosunda Engelberg kardeşlere eşlik eden diğer isimler ise şunlar: Josh BermanSuzanne CostonSuzanne De PasseMadison JonesStar Jones ve Susan Levison.

KONU

Elimizde ‘The Lunch Hour’ isimli bir gündüz talk show programı var. 1 tanesi ana sunucu olmak üzere 5 tane kadın sunucusu olan, gündelik yaşam ve olaylar üzerine muhabbet edilen, çeşitli dallardan konuklar da ağırlanan bir sohbet programı.

Maxine Robinson, uzun yıllardır bu programın baş sunucusu. Sektörde büyük bir popülaritesi ve kanalla bir hukuku var. Diğer dört kadın yardımcı sunucuyu ise yakın bir geçmişte programın formatını değiştirerek kadroya dahil etmişler. Her biri farklı mesleklere, farklı fiziki ve karakteristik özelliklere sahip 4 kadın. Elbette farklılıklar bir çekişme ortamı yaratıyor mekan neresi olursa olsun hayatın içinde. İşin içinde kadınlar ve iş de gösteri dünyası olunca bu çekişme çok daha üst boyutlarda yaşanabiliyor haliyle. Bize de arkamıza yaslanıp sahne önünde ve arkasında yaşanan bu çekişmeden doğan komedinin keyfini çıkarmak kalıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Maxine Robinson (Vanessa Williams):

Şovun ana sunucusu. Uzun zamandır bu işi yapıyor ve şu sıralar az da olsa pabucunun dama atılmasından korkuyor. Elbette mücadeleyi bırakmaya niyeti yok ve kanala o olmadan programın bir hiç olduğunu ispat etmek amacında.

Karaktere Desperate HousewivesUgly Betty ve 666 Park Avenue gibi dizilerden aşina olduğumuz Vanessa Williams hayat veriyor.

 


 

Mo Evans (Tichina Arnold):

Maxine’in koltuğunda gözü olan bir numaralı kişi. Maxine’i hiç sevmiyor ve amacına ulaşmak için her fırsatı kullanmaya kararlı.

Kenar mahalleden çıkma tavırları ile sinir bozan, hanımefendilikle zerre alakası olmayan, asıl mesleği komedyenlik olan biri.

Aktrisi Survivor’s RemorseHappily Divorced ve Martin gibi dizilerden tanıyabilirsiniz.

 


 

Mina (Camille Guaty):

Onun da Maxine’in koltuğunda gözü var ama Mo kadar çaktırmamaya çalışıyor durumu. 4 yardımcı sunucu arasında bu işi yapabilecek en bilgili ve kültürlü kişi olduğunun farkında.

Yazar ve gazeteci. Evli, eşinden kaynaklı çocuğu olmuyor. Shawn ile gizli bir ilişkisi var.

Karakteri Prison Break ve Scorpion‘dan anımsanabilecek Camille Guaty canlandırıyor.

 


 

Heather Flynn-Kellog (Fiona Gubelmann):

Maxine’in koltuğunda gözü olanlardan biri de o. Evli ve 2 çocuğu var. Hristiyanlığını ve iyi bir eş ve anne oluşunu ön plana çıkarmaya çalışıyor. Övündüğü ve hatta hakkında bir kitap yazdığı bu konuda her şey dört dörtlük bir durumda değil elbette.

Wilfred ve One Day at a Time‘dan tanıdığımız Fiona Gubelmann’ı bu rolde izliyoruz.

 


 

Kibby Winsley (Chloe Bridges):

Maxine’in koltuğunda gözü olmayan tek kişi o. Gerçek manada onu seven ve önemseyen tek kişi de yine o ayrıca. Ünlü bir eski çocuk oyuncu. Madde bağımlılığı sebebiyle zor bir dönemden ve akabinde rehabilitasyon sürecinden geçmiş. Şu an kendini toparlama ve zarar gören imajını tazeleme evresinde. Biseksüel.

Karaktere The Carrie DiariesFaking It ve Pretty Little Liars‘tan tanıdığımız Chloe Bridges hayat veriyor.

 


 

Shawn Robinson (McKinley Freeman):

Maxine’in oğlu, programın yapımcısı ve Mina’nın gizli aşığı. Bu beş kadının istekleri ve kanalın talimatları derken işi zor cidden.

Karakteri Hit the Floor‘dan tanıdığımız McKinley Freeman canlandırıyor.

 

 

 


Bu altı isme sezon içerisinde irili ufaklı rollerde eşlik edecek bazı diğer isimler ise şöyle: Niko Pepaj (Awkward.), Ness Bautista (Sense8The Last Ship), Adam J. Harrington (The Secret Circle), Norm Lewis (Scandal), Jason Davis (Prison BreakSecrets and Lies), Kristen Johnston (The Exes3rd Rock from the Sun), Rob Estes (90210Melrose PlaceSilk Stalkings), Jeanine Mason (Of Kings and ProphetsBunheads), Jennifer Gatti (Vice Principals) ve Rich McDonald.

YAZARIN NOTU

Entrika, itişmeler, çekişmeler, eğlence dünyası, kamera arkası… Tam olarak benim ilgimi çeken bir oyun alanı sunmuş dizi ortaya. Zengin oyuncu kadrosu, akıcı ve eğlenceli bir hikaye ve takip etmesi keyifli karakterler de cabası.

Mo karakteri ve karaktere hayat veren aktrisin iticiliği dışında hiçbir eksisini görmedim dizinin izlediğim ilk bölümünde. Diğer bütün karakterleri hemencecik sevdim ve kabullendim. Kadrodaki Vanessa Williams, Chloe Bridges, Camille Guaty ve McKinley Freeman gibi isimlerin önceden izlediğim ve sevdiğim isimler oluşu sayesinde 1-0 önde başladı dizi benim için zaten. İlk bölümün akabinde de  üstünlüğünü farkı açarak devam ettirmiş oldu.  Diğer 4 isim kadar aşina olmadığım ama geçen sezon Telenoela‘daki küçük rolü ile aklımda yer edinen Fiona Gubelmann’ın karakterine de çabucak kanımın kaynadığını belirtmeliyim.

Bu tarz dizileri sevenler için ilk bölüm itibariyla doyurucu bir dizi ile karşı karşıya olduklarını belirtiyor, izlerlerse pişman olmayacaklarını söylüyor ve izleyecek olanlara iyi seyirler diliyorum.

FRAGMAN

Resmi Site – IMDB – Wikipedia – TwitterFacebook