Daha çok genç kitleye yönelik içerik üreten ve şimdilerde ismi Freeform olan kanal, ismi hala ABC Family iken yeni bir dizi başlatmıştı: Young and Hungry.

2014 yılında başlayan dizi, ilk iki sezonunu ABC Family adı altında sürdürdü ve tür olarak kahkaha efektli bir komedi dizisi var elimizde. David Holden yaratıcılığını, Ashley Tisdale de yapımcılığını üstleniyor. Hatta Tisdale’i az da olsa dizide konuk olarak da izleme şansımız oldu şimdiye kadar.

Young and Hungry, kanalın ekrana tutunmayı ve kendini sevdirmeyi başaran dizilerinden birisi. Hatta Deadline’ın demesine bakarsak, geçtiğimiz yazın en çok izlenen kablolu kanal komedisi bile olmuş. Kanal da bunun getirisi olarak diziye 13 Mart’ta başlayacak olan beşinci sezon onayını verdi. Young and Hungry‘nin 1., 3. ve 4. sezonları onar bölümden, 2. sezonu ise 20 bölümden oluşuyor. Bir de 2. sezonun ardından yayınlanmış Noel özel bölümü bulunuyor.

Konu

Dizi, merkezinde Gabi’nin yer aldığı ve beş ana karakterin başından geçenlerin anlatıldığı bir yapım. Hikayenin merkez üssü de San Francisco.

Gabi (Emily Osment), aşçılık yapmak için iş arayan bir yemek bloggerı. Josh (Jonathan Sadowski) ise yazdığı uygulamalarla zengin olmuş teknoloji milyonerlerinden birisi. Biraz kendini beğenmiş, iyi bir evde yaşıyor ve evinde çalışması için şef arıyor. Gabi de böyle bir iş için yeterli referansı olmasa da başvurusunu yapıyor ve şansını deniyor.

Her ne kadar başta Josh için profesyonel ve ünlü bir şef düşünen tanıtımcısı Elliot‘un (Rex Lee) engeline takılsa da Josh ona bir şans vermeyi kabul ediyor. Ama işi resmen alması için bir şartı var: Evlenme teklif edeceği sevgilisi Caroline’a evet dedirtecek bir yemek hazırlarsa.

Sonrasında Gabi yemeği yapar ancak işler planlandığı gibi gitmez ve Josh terk edilir. Bunun üzerine sarhoş olan ikili geceyi birlikte geçiriverir. Ama üstüne Caroline hatasını anlayıp ertesi gün geri dönüverir. Josh ve Gaby de hem işleri profesyonel tutmak amaçlı hem de Josh evleneceği için tek gecelik ilişkilerinin üstünde durmama kararı alırlar. Tabii tam olarak herkesten de sakla(ya)mazlar.

Yolanda – Sofia – Gabi – Josh – Elliot

Sofia (Aimee Carrero), Gabi’nin en yakın arkadaşı ve ev arkadaşı. Aklı daha başında, kariyer odaklı birisi ve Latin kökenli.

Yolanda (Kym Whitley) da yıllardır Josh’un yanında çalışan ve temizlik işine bakan kişi. Aklına geleni söylenmekten çekinmeyen ve keyfine düşkün türden. Olan bitenden nihayetinde Sofia, Yolanda ve Elliot’un da haberi oluyor. Elliot açık eşcinsel bu arada. Dizide kendisine yer edinen konulardan birisi de Elliot ve Yolanda’nın birbirine sürekli laf sokması ve bazen de birbirinin arkasından iş çevirmesi. Elliot’un Gabi’ye laf sokmaları da cabası.

Not: Young and Hungry’nin bölümlerinin ismi ‘Young & ….’ şeklindedir.

Not 2: Dizinin uzantısının olması için bir süre önce çalışmalara başlanmıştı, hatta 4. sezon 8. bölüm de uzantı için ayarlandı. Geçiçi olarak ismi Young & Sofia koyulan dizinin merkezinde Sofia ve Ashley Tisdale’in karakteri Logan olacaktı ancak Freeform diziyi pas geçme kararı aldı.

Not 3: Dizi, ülkemizde D-Smart’a bağlı DiziSmart Platin kanalında yayınlanıyor.

Dizinin genel konusu ve tarzı bu şekilde. Gelelim nasılına:

Young and Hungry, hiç aklımda yokken başladığım dizilerden biri oldu. Yetmedi, sezonlarının uzun olmamasının da katkısıyla bitirip güncele yetişebildim bile. Bu yazıyı yazma isteği de Freeform ‘gibi’ bir kanalda yayınlanan ‘kahkaha efektli’ bir komedinin bunu sağlamasından çıktı desem yalan olmaz zaten. Açıkçası genel olarak da memnun kaldım.

Belki düşük beklentili olduğumdandır, çünkü onu aşabilen bir dizi. İlk sezonu izlerken bazen neden izlediğimi sorgulasam da ikinci ve üçüncü sezonları çok daha eğlenceliydi ve toparlandı. Dört de aynı şekilde yeterince iyiydi. Kahkaha efektleri benim için gün geçtikçe daha az rahatsız edici geldi. Ayrıca sanırım sezonlarının az bölümden oluşmasının bir diğer katkısı olarak doldurma bölüm sayısını az sayıda tutmuşlar. Amaçları belli bir şekilde yola devam ediyorlar.

Ana karakterleri de bir kez kabullendikten sonra gerisinin zaten geldiğini düşünüyorum ve şu an hepsinden gayet memnunum. Hatta Sofia’nın dizide kalmasını sağladığı için uzantının onay almamış olmasına sevindim de diyebilirim.

Velhasıl durum böyle efendim… İyi seyirler.