Filli Boya’nın eski sahibi Gözde Akpınar tarafından kurulan, genel müdürlüğünü ise daha önce Doğuş Yayın Grubu’nda CEO’luk yapan Cem Aydın‘ın yer aldığı Gain geçtiğimiz hafta yayın hayatına başladı. Mobil ortamlardan izlenen kısa süreli içerikleriyle dikkat çeken platformun iki yeni dizisi 10 Bin Adım ve Terapist‘le de bu süreçte tanıştık. Bu özel projeleri daha yakından isterseniz tanıtımımız başlıyor.

10 BİN ADIM

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Komedi
Sezon/Bölüm Sayısı: Şimdilik ilk 4 bölümü yayınlandı. (sezonun ne kadar süreceği henüz belirsiz)
Yayın Durumu: 30 Aralık 2020 – devam ediyor (yeni bölümler her çarşamba 18.00‘de)
Süre: Ortalama 10 dakika
Yapımcı: Zamkinos Film
Yönetmen: Duygu Güzelmeriç | Senaryo: Devin Özgür Çınar

KONU

Yürümeyi teşvik etmek amacıyla tüm dünyada son yıllarda daha çok yayılan ve artık referans olan kabul edilen 10 Bin Adım yöntemini uygulamak için birlikte yola koyulmaya başlayan iki eski sevgilinin hikayesi. Ezgi (Devin Özgür Çınar) ve Memet’in (Engin Günaydın) ne kadar süre birlikte olduğunu veya neden ayrıldığını (şimdilik) bilmiyoruz, karakterleri hakkında da fazla bilgimiz yok ama önemli olan bu değil. Zıt kutupların sadece birbirlerini değil tüm aksilikleri de üzerlerine çektiği bu hikayede eğlenceli ve gerçekçi insan manzaraları da İstanbul sokaklarını arşınlayan ikilimize eşlik ediyor.

SON SÖZ

Kısa süresi ve konusu nedeniyle 10 Bin Adım’ı yorumlarken diğer diziler kadar kılı kırk yarmak mümkün değil. Zaten ciddi hedeflerden ziyade iki eski dostun kafa kafaya vererek ortaya çıkardığı bir anı gibi duruyor. Gerçi böyle diyerek diziyi hafife almayalım zira başrollerin başarılı performanslarına kaliteli mizahtan beslenen eli yüzü düzgün bir senaryonun eşlik ettiği, evlerde kaldığımız bu günlerde bizleri İstanbul’a doyuran, izlemesi keyifli bir iş var ortada.

https://www.youtube.com/watch?v=aosm3VhN_1Y


TERAPİST

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Psikoloji, Gerilim
Sezon/Bölüm Sayısı: Şimdilik ilk 3 bölümü yayınlandı (sezonu 7 bölüm sürecek)
Yayın Durumu: 1 Ocak 2021 – devam ediyor (yeni bölümler her salı 18.00‘de)
Süre: Ortalama 10 dakika
Yapımcı: 90+ Film Yapım
Yönetmen: Zeynep Dadak | Senaryo: Elçin E. Karaahmet, Süleyman Karaahmet, Özgür Yamacı, Neslihan Dobrişan

KONU

Kişilik bozuklukları ve psikotik hastalıklar konusunda uzman bir terapist olan Çetin (Muhammet Uzuner), grup terapisinde bir araya gelen danışanlarına kötü bir haber verir: Hasta olan eşiyle ilgilenmek için emekli olacaktır ve son kez bir araya gelmişlerdir. Ancak eşinin vahşi bir cinayete kurban gittiğine şahit olmasıyla dünyası mahvolur. Çetin’in elinde 5 şüpheli vardır, birbirinden farklı rahatsızlıklara sahip olan Berna (Dolunay Soysert), Kerem (Çağdaş Onur Öztürk), Ayşe (Zeynep Çamcı), Özlem (İlayda Alişan) ve Armağan (Murat Kılıç). Çetin bir yandan geçmiş terapilerden yola çıkıp kimin katil olduğunu bulmaya çalışırken öte yandan da kendi geçmişiyle yüzleşecektir.

SON SÖZ

Şimdiye kadar psikoloji ve polisiye gibi iki ilgi çekici temayı düzgün şekilde ele alıp rejisi ve atmosferiyle de ilgiyi ayakta tutmayı başardı Terapist. Danışanların hikayesine yavaş yavaş girmeye ve “Katil kim?” sorusuyla haşır neşir olmaya başlarken 40-45 dakika sürse de yadırganmayacak bir iş diye düşünmedim değil izlerken. Kadronun başarısını da şaşırtmayan bir artı olarak bahsetmeden geçmek haksızlık olur. Dijital dizilerimizin gittikçe artacağı 2021 yılına güzel bir başlangıç yapmak isteyen varsa toplam 1 saat anca süren bu iki diziyi kaçırmayın.