CBS’in 2014 yılı yazında yayınladığı ve ömrü tek sezonla sınırlı kalan Reckless isimli dizinin tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

GİRİZGAH

Hukuk draması ve suç draması türlerini harmanlayan ve üstüne de seksi bir tat ilave eden Reckless, 13 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri 43’er dakika uzunluğunda.

What About Brian dizisi ve City of Angels, Safe Haven, For Love of the Game, Life or Something Like It gibi sinema filmlerinin senaristi olarak tanıdığımız Dana Stevens, dizimizin yaratıcısı. Ona yazar masasında Devon Greggory ve Jon Worley; yapımcı koltuğunda Corey Miller, Kim Moses, Ian Sander, John Gray ve Allen MacDonald gibi isimler eşlik etmiş.

0.65 reyting oranı ve 3.987.000 izleyici sayısıyla açtığı sezonu 0.50 reyting oranı ve 3.654.000 izleyici sayısı ortalamasıyla kapatan dizi, 0.60 reyting oranı ve 3.910.000 izleyici sayısı ortalamasıyla sezonu tamamlamış.

KONU

Güney Carolina eyaletine bağlı Charleston şehrindeyiz. 2 başarılı avukat Jamie Sawyer ile Roy Rayder, şehrin gündemini belirleyecek bir davada karşı karşıya gelmek üzereler. Farklı taraftalar ama aralarında yok sayılamaz bir cinsel çekim bulunuyor.

Dizi, bir ana davayı merkezine almakla birlikte aralara küçük davalar sıkıştırarak ilerleyecek gibi görünüyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

The Code, Falling Water ve Deception gibi dizilerden anımsanabilecek Anna Wood, şehrin önemli güçlerini tek başına karşısına almak üzere olan hırslı, mücadeleden çekinmeyen, dedektif ruhlu, Chicago’lu, güzel ve seksi avukatımız Jamie Sawyer karakterine hayat veriyor.

The O.C. ve Ice dizilerine ek olarak birçok sinema filminden de yakinen tanıdığımız Cam Gigandet, belediyeyi temsil edecek 1 numaralı avukat olarak göreve gelmeye hazırlanan Roy Rayder karakterini canlandırıyor. Boşanmış, yakışıklı ve karizmatik bir adam olan Roy, yalnız yaşıyor. Aşırıya kaçmasa da hırslı bir yapısı olduğunu söylemek mümkün. Babası da eski bir kamu avukatı olan Roy’un şehirde söz sahibi insanlarla yakın ilişkileri bulunuyor.

Dizimizin merkezinde yer alacak davanın iki merkez kahramanı Terry McCandless ve Lee Anne Marcus karakterlerinde Shawn Hatosy (Animal Kingdom, Southland) ve Georgina Haig‘i (Secret Bridesmaids’ Business, The Crossing, Childhood’s End) izleme fırsatı yakalıyoruz.

Terry, yozlaşmış birçok polis barındıran Charleston Polis Departmanı’nda görev yapan kötü bir polis dedektifi. Lee Anne ise yine orada çalışan, yanlış adama (Terry’ye) bulaşan, sonrasında görevine son verilen ve Jamie’nin desteğiyle departmana dava açmaya hazırlanan rütbesiz bir polis memuru.

*Criminal Minds, Jane the Virgin ve CSI: Miami gibi dizilerden tanıdığımız Adam Rodriguez, Jamie’nin Charleston Polis Departmanı’nda görev yapan rütbeli dedektif sevgilisi Presto Cruz karakterini canlandırıyor.

*Feed the Beast, Mad Men ve Penny Dreadful: City of Angels gibi dizilerden tanıdığımız Michael Gladis, departmanda görevli polis şefi ve Roy’un arkadaşı Holland Knox karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Chesapeake Shores, One Tree Hill ve Logan’s Run gibi dizilerden anımsanabilecek Gregory Harrison‘ı büyük bir hukuk firmasının sahibi ve şehrin ileri gelen adamlarından biri olan, Roy’a yeni işini ayarlayan ve Roy’un eski kayınbabası olan Dec Fortnum karakteriyle izliyoruz.

*Kim Wayans, Jamie’ye özel dedektiflik işlerinde yardımcı olan çalışma arkadaşı Vi Briggs karakterini canlandırıyor.

Susan Walters (Teen Wolf, The Vampire Diaries, Point Pleasant), Kelly Rutherford (Gossip Girl, Melrose Place), David Keith, Debra Monk (Mozart in the Jungle, New Amsterdam), Falk Hentschel (Legends of Tomorrow) ve Megan Ketch (American Gothic, Jane the Virgin), dizide tekrar eden rollerle boy gösteren tanıdık simalar arasında yer alıyorlar.

Konuk oyuncu havuzunda ise Michael Landes (Hooten & the Lady, Save Me, Lois & Clark: The New Adventures of Superman), Gretchen Egolf (Journeyman), Henry Simmons (Agents of S.H.I.E.L.D., Man Up!, NYPD Blue), Heather Hemmens (Roswell, New Mexico, Hellcats), Bess Armstrong (My So-Called Life), Todd Grinnell (One Day at a Time), Tiffany Dupont (Greek) ve James Frain (Gotham, The White Queen, The Tudors) gibi çok sayıda tanıdık sima bulunuyor.

YAZARIN NOTU

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli seviyede ilgi çekici buldum. Ana konusu da oyuncu kadrosu da oldukça cazip. Hakim pembe tonları da düşünüldüğünde CBS’ten ziyade ABC’ye yar olması gereken bir dizi olmuş bu arada bu.

Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılmış.