Avustralya’da yayın yapan kanallardan Channel Seven, 29 Eylül’de ekranı yeni bir mini diziyle buluşturdu: Secret Bridesmaids’ Business.

Sezonu altı bölümden oluşan drama dizisi Elizabeth Coleman’ın kaleme aldığı tiyatro oyunundan uyarlandı, Seven Productions yapımcılığını üstlendi. 2002 yılında aynı isimle ekrana gelen bir TV filmi uyarlaması da bulunuyor. Dizinin bölümleri 22 Ekim’deki final bölümüyle tamamlandı.

Kadın merkezli bir hikayesi bulunan Secret Bridesmaids’ Business‘in başrollerini Abbie Cornish, Katie McGrath ve Georgina Haig paylaşıyor. Kadrosunda Alexander England, Dan Spielman, Oliver Ackland, Annie Jones ve Nicholas Bell gibi isimler de bulunuyor.

Konusu / Ana Karakterler:

Diziye gelecek zamandan kısa bir sahneyle giriş yapıyoruz. Ana karakterlerden Olivia evlenmek üzere ama düğün gününde ne olduğunu tam olarak bilmediğimiz bazı karışıklıklar yaşanıyor ve günümüze dönüyoruz. Günümüz zamanındaki devam eden hikayede ise Melanie (Abbie Cornish), Olivia (Georgina Haig) ve Saskia’nın (Katie McGrath) hayatında olup bitenlere tanık oluyoruz.

Melanie (Abbie Cornish): Annelik, mutlu evlilik, başarılı kariyer ve güzel bir ev. Dışarıdan harika bir hayatı varmış gibi görünse de içeriden baktığımızda o kadar da değil. Çıktığı seyahette eşi Michael‘ı (Dan Spielman) Jakob (Alexander England) isminde başka bir adamla aldatır ve bu durum yeni kabusu olur. Eve döndükten sonra ilişkiyi bitirmek istese de Jakob onun peşini bırakmaz ve sürekli etrafında dolanır.

Bu yeni durum geleceğe giden yolda diğer karakterlerin hayatını da etkilemeye başlar.

Olivia (Georgina Haig): Lösemi hastalığından başarıyla kurtulmuş, nişanlısı Alex (Oliver Ackland) ile evlenmek için gün sayar hale gelmiş. Ailesinin şarap üretimi yaptıkları üzüm bağları, girdiği mali krizden Saskia’nın yardımıyla kurtulmuş. Ancak yine de güzel giden her şey günümüz zamanında öğrendiği iki kötü haberle birlikte onun için karışmaya başlıyor.

Saskia (Katie McGrath): İşinde yükselen başarılı bir avukat. Zeki, tuttuğunu koparan, arkadaşlarına sadık, bildiğini okumayı seven, açık sözlü ve biraz inatçı bir kadın. İlişki yaşamanın gereksiz olduğunu düşünen ve serbest takılmayı seven Saskia, biseksüel. Hastalığının devam ettiği dönemde Olivia’nın ailesine yardım edebilmek için geçmemesi gereken bir sınırı geçmiş. Bu durum da onun sahip olduğu hayatı tehdit ediyor.

Avustralya yapımı dizilerin şimdiye kadar ilgimi pek de çektiğini söyleyemem. Kadronun bir kısmını tanıyor olsam da dizi, Merlin’den bu yana severek izlediğim Katie McGrath sayesinde radarıma girdi. İzlediğime memnunum. Hatta saat farkından dolayı bölümleri hava kararmadan izlediğim dahi oldu ki bunun hoşuma gittiğini inkar edemem.

Secret Bridesmaids’ Business, üç kadının arasındaki arkadaşlık üzerine kurulu bir gerilim hikayesi olarak başarılı bir dizi. Sezonu 6 bölüm sürdüğü için genel hikayesini fazla uzatmayan bir yapım. Yalnız yine de orta kısmını bir tık uzattıklarını belirtmiş olayım. Bunu da elbette belli bazı meselelerin çözümünü sona bırakabilmek için yapıyorlar. Başı da Jakob’ın bir takipçi (stalker) olarak fazla rahatsız edici ve sinir bozucu bir hale bürünmesi çekiyor.

Katie’nin canlandırdığı Saskia ve Oliver Ackland’in karakteri Alex, hikayeleri ilgimi daha çok çeken karakterlerdi. Georgia da pek altta kalmadı. Melanie’nin ise zaman zaman yorduğunu söylesem olur. Finale geldiğinde hikayesini düzgünce toparlayıp gittiler. İsteseler elbette mini diziymiş gibi bırakmayıp geri gelebilirler, hatta sanırım gelsin de isterim. Ama kendileri bilir.

Secret Bridesmaids’ Business genel olarak böyle bir dizi. İyi seyirler.