Amerika’nın ulusal kanallarından CBS, gelecek sezonda yayınlanmak üzere toplamda 9 diziye onay verdiğini duyurdu. Bu dizilerden beş tanesi drama dizisi, dört tanesi ise komedi dizisi. Ayrıca kanal, bunlardan altısını sonbaharda yayınlayacak, üçü sezon ortasında ekrana gelecek.

Sonbahar Dönemi


* Magnum P.I.

Yıllar önce final yaparak ekrana veda eden dizileri mezarında rahat bırakmayan CBS, bu sezon drama kanadına Magnum P.I.‘ı kattı. 1980-1988 yılları arasında yine CBS’te sekiz sezon yayınlanan aksiyon-macera dizisi geri dönüyor.

Thomas Magnum, Afganistan’da görev yaptıktan sonra Hawaii’ye geri dönen eski bir donanma askeridir. Döndükten sonra orduda edindiği yetenekleri özel dedektiflik için kullanmaya karar verir. Eski asker arkadaşları Theodore Calvin ve Orville Wright’la eski MI6 ajanı Juliet Higgins kendisine bu yolda yardımcı olur ve birlikte ilginç davaları üstlenirler.

Orijinal dizide kanalın bir diğer dizisi Blue Bloods’ta oynamaya devam eden Tom Selleck’in canlandırdığı ana karakteri modern uyarlamada Jay Hernandez canlandıracak. Kadroda T.C. olarak Zachary Knighton ve Orville olarak Stephen Hill de yer alıyor. Hatta orijinalde tamamen erkeklerden oluşan grupta bu sefer bir kadın yer alacak ve Perdita Weeks, Jonathan Quayle Higgins yerine gelen Juliet Higgins olarak yer alacak.

Dizinin senaryosunu kanalın bir diğer dizisi Hawaii Five-0’da beraber çalışan Peter Lenkov ve Eric Guggenheim üstlendi.


* God Friended Me

Fantastik (fantasy) drama türündeki dizide Facebook’ta Tanrı ile arkadaş olduktan sonra hayatı değişen ve tuhaf şeyler yaşayan bir ateistin başından geçenler anlatılacak. Açık sözlülüğüyle bilinen Miles Finer’ı Brandon Micheal Hall (The Mayor, Search Party) canlandıracak.

Kadrosunda Violett Beane, Suraj Sharma, Joe Morton ve Javicia Leslie gibi isimler de yer alıyor. Dizi, yazının en uzun fragmanına sahip.


* F.B.I.

NBC kanalında ekrana gelen üç Chicago dizisi (Chicago FireP.D.Med) ve Law and Order: SVU ile ekranda olan Dick Wolf’un en yeni dizisi CBS’te ekrana gelecek. Sezonu 13 bölüm sürecek.

İsminden de bariz belli olduğu üzere FBI’ın New York ofisinde çalışanlara odaklanacak. Dick Wolf’a dizide yapımcı olarak Craig Turk, Arthur W. Forney ve Peter Jankowski eşlik edecek. Dizinin yürütücülüğünü Turk üstlendi. Kadroda Jeremy Sisto, Zeeko Zaki, Mac Brandt, Sela Ward, Chris Carlock ve Josh Evans gibi isimler yer alıyor.


* The Neighborhood

Sezonun yeni komedilerinden olan dizide Dave ve Gemma Johnson, Los Angeles’ta yeni bir muhite taşınıyorlar. Orta Batı’nın en iyi adamı olan Dave yeni komşularına da oldukça iyi davranmaktadır. Ancak onu bu iyi halleri özellikle Calvin olmak üzere komşuları tarafından zaman zaman fazla bulunur.

Kahkaha efekti olan bir yapım. Kadrosunda Cedric The Entertainer (Calvin), Sheaun McKinney, Tichina Arnold, Marcel Spears ve Hank Greenspan gibi isimler yer alıyor. Başroldeki ana çifti ise Max Greenfield (New Girl) ve Beth Behrs (2 Broke Girls) canlandırıyor.


* Murphy Brown

CBS’in bu sezon mezarında rahat bırakmayıp kaldırdığı dizilerin komedi kanadında ise Murphy Brown var. Will and Grace ile Roseanne’in de pay sahibi olduğu bu durum dizinin finalinin 20. yılında ekrana dönmesini sağladı. CBS, yine kendisinin 1988-1998 yılları arasında 10 sezon yayınladığı komediye onay verdi.

Warner Bros’un yapımcılığını üstlendiği kahkaha efektli dizinin sezonu 13 bölüm sürecek. Pek çok Emmy ve Altın Küre ödülü kazanan orijinal dizinin modern versiyonu için başrol Candice Bergen dahil olmak üzere kadronun çoğuyla birlikte yapım ekibi de geri döndü.

Orijinal dizi araştırmacı gazeteci ve bekar anne Murphy’nin ve çalışma arkadaşlarının işlerini yaparken başından geçen olaylar üzerine kurulu. Yeni dizide Murphy, ekibiyle birlikte kablolu bir kanalda sabah şovu (Murphy In the Morning) sunuyor. Kablolu kanal haberlerine, sosyal medyaya, sahte haberlere ve farklı politik iklime bakış atan dizide Murphy’nin oğlu Avery rakip kanalda ve annesinin karşısında sabah şovu sunan bir muhafazakar olarak yer alacak. Karakteri Jake McDorman (Limitless) canlandıracak.


* Happy Together

Kanalın bir diğer kahkaha efektli komedi dizisi. Başrolde Damon Wayans Jr. (New Girl) ve Amber Stevens West (The Carmichael Show) yer alıyor. Kadroda Felix Mallard, Stephanie Weir ve Chris Parnell de yer alıyor.

30’larındaki Jake ve Claire’in her yönüyle sıradan bir hayatı vardır. Bundan sıkıldıkları bir dönemde kapılarının önünde genç pop yıldızı Cooper James belirir. Peşindeki medya nedeniyle kalacak bir yere ihtiyaç duyan Cooper’ın bir süreliğine eve yerleşmesiyle kendilerinin genç ve daha havalı versiyonlarıyla tanışırlar; banliyodaki normal hayatlarına renk gelir.

Sezon Ortası


* The Code

Askeri hukuk draması. Limitless’ın yaratıcısı Craig Sweeny’nin yeni projesi. Kadrosunda Anna Wood, Ato Essandoh, Phillipa Soo ve Raffi Barsoumian gibi isimleri bulunduruyor.

Dizide ülkenin en zorlu görevlerini üstlenen ordunun en parlak isimlerinin hem askeri üssü hem de askeri yargı sistemini idare etmeleri ele alınacak.


* The Red Line

Yapımcıları arasında Ava DuVernay ve Greg Berlanti’yi de bulunduran bir drama dizisi. Kadrosunda Emayatzy Corinealdi, Noah Wyle, Noel Fisher, Michael Patrick Thornton, Elizabeth Laidlaw ve Howard Charles gibi isimler yer alıyor.

Hikayesi Chicago’da geçen dizide beyaz bir polis yanlışlıkla siyahi bir doktorun ölümüne sebep oluyor. Bunun üzerine olayın merkezindeki üç ailenin hayatı değişiyor ve dizide her ailenin bakış açısı anlatılacak.


* Fam

The Vampire Diaries ile bilinen Nina Dobrev televizyona geri dönüyor. Kahkaha efektli komedi dizisinin kadrosunda Odessa Adlon, Tone Bell, Brian Stokes Mitchell ve Sheryl Lee Ralph gibi isimler yer alıyor.

Yıllarca ‘kendisinin en iyi versiyonunu’ yaratmak için uğraşan ve çevresindekilere bu halini gösteren Clem’in nişanlısı Jay ile mutlu bir ilişkisi vardır. Jay’in evlenme teklif ettiği dönemde kız kardeşi Shannon karşısına çıkıverir ve tren enkazı babalarından uzaklaşmak için onunla ve nişanlısıyla yaşamaya gelir.

Ancak sorun şu ki Clem, 10 yıldır görüşmediği ve anlaşamadığı babasıyla ilgili yalan söylemiştir; yakın çevresindeler babasını ölü bilmektedir. Dolayısıyla Shannon’ın hayatına yeniden girmesi yalanın ortaya çıkmasına, yeni hayatının ve ilişkisinin bitmesine sebep olabilir.


* Ekstra: Blood and Treasure (Sezon Ortası)

Aksiyon-macera türünde bir dizi, sezonu 13 bölüm sürecek. Sonbahar-Kış sezonunda değil, 2019’un yazında ekrana gelmesi planlanıyor. Kadroda Matt Barr, James Callis, Katia Winter, Michael James Shaw ve Sofia Pernas gibi isimler yer alıyor.

Zeki bir antika uzmanı ve sanat hırsızı, çalınan eserler üzerinden bir sonraki saldırısını finanse eden bir teröristi yakalamak için ekip oluyorlar.

Kanalın Sonbahardaki Haftalık Programı:

Pazartesi
20:00 – THE NEIGHBORHOOD
20:30 – HAPPY TOGETHER
21:00 – MAGNUM P.I.
22:00 – Bull

Salı
20:00 – NCIS
21:00 – FBI
22:00 – NCIS: New Orleans

Çarşamba
20:00 – Survivor
21:00 – SEAL Team
22:00 – Criminal Minds

Perşembe
20:00 – The Big Bang Theory
20:30 – Young Sheldon
21:00 – Mom
21:30 – MURPHY BROWN
22:00 – S.W.A.T.

Cuma
20:00 – MacGyver
21:00 – Hawaii Five-0
22:00 – Blue Bloods

Pazar
19:00 – 60 Minutes
20:00 – GOD FRIENDED ME
21:00 – NCIS: Los Angeles
22:00 – Madam Secretary