Geçtiğimiz sezon 20 dizisine onay verip (6 yeni + 14 eski), 10 dizisini (7 yeni + 3 eski) iptal eden CBS, yeni sezon için 8 yeni diziye onay verdi. Bu yenilerden 6 tanesi sonbaharda, iki tanesi ise sezon ortasında yayın hayatına başlayacak.

Şimdi gelin bu 8 yeni diziyi birazcık tanıyalım.

~~~~SONBAHAR~~~~

9JKL

Hakkında: Bir aile komedisi. Ekim ayına kadar Pazartesi günleri 20:30’da, The Big Bang Theory arkasından yayınlanacak. Ekim ayından itibaren yine aynı gün ve saatte Kevin Can Wait arkasından yayınlanacak. Rakipleri The Voice (NBC), Lucifer (FOX), Dancing With the Stars (ABC) ve Supergirl (The CW) olacak.

Konusu: Dizinin baş yapımcısı ve başrolündeki Mark Feuerstein‘in başından geçen hikayelere dayanan, merak uyandıran bir aile komedisi.

Josh yeni boşanmıştır ve boşanmanın ardından New York‘ta yaşamaktadır. Aktörlük ile evi arasında mekik dokumaktadır. Tabii bir de evde ebeveynleri ve kardeşinin ailesi arasında kalmaktadır. Ayaklarının üzerinde yeni yeni durmaya başlamışen hayatının en zorlu imtihanı ile karşı karşıya gelir; iyi bir evlat ve iyi bir kardeş olarak tüm aile bağları arasındaki köprü olacaktır. Bunun için birkaç temel kurala ihtiyacı olacaktır ve bu kurallarla ailesi arasındaki dengeyi sağlayıp onları bir tutacaktır. Çünkü kendisinin ihtiyacı varken ailesi daima onun yanında olmuştur.

Mutfaktakiler: Mark Feuerstein (Royal Pains, The Hustler), Dana Klein (Friends, Friends with Better Lives), Pamela Fryman (How I Met Your Mother, Two and a Half Men, Man with a Plan), Aaron Kaplan (American Housewife, Terra Nova, Secrets and Lies (ABD), Divorce), Dana Honor ve Wendi Trilling

Oyuncular: Mark Feuerstein, Linda Lavin (Sean Saves the World), Elliott Gould (Ray Donovan, Friends, Doubt), David Walton (New Girl, About a Boy), Liza Lapira (Dexter, Dollhouse, Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life), Matt Murray (Eyewitness, Kevin from Work, Rookie Blue)

Fragman


ME, MYSELF & I

Hakkında: Komedi dizisi. Ekim ayına kadar Pazartesi günleri 21:30’da, Kevin Can Wait arkasından yayınlanacak. Ekim ayı ile birlikte aynı günde saat 21:00’a taşınacak ve 9JKL arkasından yayınlanacak. Rakipleri The Voice (NBC), The Gifted (FOX), Dancing With the Stars (ABC) ve Valor (The CW) olacak.

Konusu: Hayat nasıl başa çıktığınızın önemsiz olduğu birçok dönüm noktasıyla doludur. Bu yeni komedimizde Alex Riley‘nin yaşamının üç bölümüne konuk olacağız. Geçmişte (1991 yılında) 14 yaşındaki Alex‘in annesinin yeniden evlenmesi üzerine Chicago’dan Los Angeles’a taşınmasını ve buradaki maceralarına konuk olacağız. Günümüzde 40 yaşındaki Alex‘in kişisel ve profesyonel yaşamının girdiği durgunluk dönemini seyredeceğiz. Gelecekte ise (2042 yılında) 65 yaşındaki Alex‘in gerçek mutluluğu yakalamak için başarıyla idare ettiği şirketinden uzaklaşıp eski tutkusu olan icatlara dönmesini izleyeceğiz. Bu önemli anları Alex‘in nasıl bir kararlılıkla, duygusallıkla ve çoğunlukla da mizahla ele alışını izleyeceğiz.

Mutfaktakiler: Dan Kopelman (Galavant, Malcolm in the Middle, Jennifer Falls), Randall Einhorn (The Mick, Wilfred, Nurse Jackie), Aaron Kaplan (American Housewife, Terra Nova, Secrets and Lies (ABD), Divorce), Dana Honor

Oyuncular: Bobby Moynihan (Saturday Night Live), John Larroquette (The Librarians, The Brink, Boston Legal), Sharon Lawrence (Game of Silence, Rizzoli & Isles), Kelen Coleman (The Newsroom, Big Little Lies), Jack Dylan Grazer

Fragman


SEAL TEAM

Hakkında: Bir askeri drama. Çarşamba günleri saat 21:00’da, Survivor’ın ardından yayınlanacak. Rakipleri Law & Order: SVU (NBC), Star (FOX), Modern Family, American Housewife (ABC) ve Dynasty (The CW) olacak.

Konusu: Dünyanın en seçkin özel kuvvet birliği SEAL için başarısızlık bir seçenek değil. Bu korkusuz savaşçılar gizlilik gerektiren imkansız görevlere gidiyorlar ve eve döndüklerinde hepsi farklı farklı konularda streslerle yüzleşiyorlar. Sır tutmak, zaman kavramı ve yaptıkları her görev hakkındaki bigiler kendilerine ve ailelerine ağır zararlar verebilir. Ancak bozulmaz yeminleri onları tahammül etmeye zorluyor.

Mutfaktakiler: Benjamin Cavell (Homeland, Justified, Sneaky Pete), Christopher Chulack (Shameless, Animal Kingdom, E.R.), Ed Redlich (The Practice, Unforgettable, Without a Trace), Sarah Timberman (Justified, Elementary, The Odd Couple), Carl Beverly (Elementary, Justified, The Odd Couple, Unforgettable)

Oyuncular: David Boreanaz (Bones, Buffy the Vampire Slayer, Angel), Max Thieriot (Bates Motel, Texas Rising), Neil Brown jr (Insecure, Dirk Gently’s Holistic Detective Agency), Jessica Pare (Mad Men), A.J. Buckley (Pure, CSI: NY, Justified), Toni Trucks (Franklin & Bash)

Fragman


YOUNG SHELDON

Hakkında: The Big Bang Theory dizisinin uzantı (spin-off) dizisi. Ekim ayı ile birlikte yayın hayatına başlayacak ve Perşembe günleri 20:30’da, The Big Bang Theory arkasından yayınlanacak. Rakipleri Great News (NBC), Gotham (FOX), Grey’s Anatomy (ABC) ve Supernatural (The CW) olacak.

Konusu: The Big Bang Theory dizisinde severek izlediğimiz çok bilmiş, egosu yüksek, bazen sinirlerimizi de bozan Sheldon Cooper‘ın 9 yaşındaki haline konuk olacağız. Dindar bir anne ve çiftçi bir babanın oğlu olan Sheldon‘ın Doğu Teksas‘ta yaşayacağı maceraları izleyeceğiz. Okul hayatını, ikiz kız kardeşi Missy ve ağabeyi George‘u yakından tanıyacağız.

Mutfaktakiler: Chuck Lorre (Mom, Two and a Half Men, The Big Bang Theory), Steven Molaro (The Big Bang Theory), Jon Favreau (Revolution, The Orville), Jim Parsons (The Big Bang Theory), Todd Spiewak

Oyuncular: Iain Armitage (Big Little Lies), Zoe Perry (Scandal, The Family), Lance Barber (It’s Always Sunny in Philadelphia, Faking It, The Comeback), Raegan Revord (Modern Family, Teachers), Montana Jordan, Jim Parsons

Fragman


S.W.A.T.

Hakkında: Aynı isimli 2003 yapımı filmin uyarlaması. Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak ve Perşembe günleri saat 22:00’a Life in Pieces’in arkasına yerleşecek. Rakipleri Law & Order True Crime: The Menendez Murders (NBC) ve How to Get Away with Murder (ABC) olacak.

Konusu: Daniel “Hondo” Harrelson, büyüdüğü yer olan Los Angeles‘ın S.W.A.T. (Special Weapons and Tactics – Özel Silahlar ve Taktikler Birimi) ekibinin başına teğmen olarak atanır. Ancak zamanında polisi düşmanı olarak gördüğü sokaklara olan sadakati ile meslektaşlarına olan bağlılığı arasında ikilem yaşıyor. Hondo ekibini iletişim ve saygının, zorlama ve saldırganlığının üzerinde olduğu konusunda cesaretlendirirken, biz de bir kriz baş gösterdiğinde, bu korkusuz ekibin aldıkları taktiksel eğitimleri görevlerde test edip kullanmasını izleyeceğiz.

Mutfaktakiler: Aaron Thomas (Sleepy Hollow, CSI: NY, Southland), Shawn Ryan (The Unit, The Shield, Lie to Me, Timeless), Justin Lin (Scorpion), Neal Moritz (Prison Break, Preacher, The Big C), Marney Hochman (The Get Down, Timeless, Terriers), Danielle Woodrow (Scorpion), Pavun Shetty (New Girl)

Oyuncular: Shemar Moore (Criminal Minds, Birds of Prey, The Young and the Restless), Jay Harrington (Benched, Hot in Cleveland), Stephanie Sigman (Narcos, The Bridge (ABD), American Crime), Lina Esco (Flaked, Kingdom), Kenny Johnson (The Shield, Sons of Anarchy, Bates Motel)

Fragman


WISDOM OF THE CROWD

Hakkında: Teknoloji mucidi bir adamın etrafında şekillenen bir dram dizisi. Dizi Pazar akşamları saat 20:00’da yayınlanmaya başlayacak. Rakipleri Sunday Night Football (NBC), The Simpsons, Ghosted (FOX) ve To Tell the Truth (ABC) olacak.

Konusu: “Bir milyon kafa birden iyidir.” lafını merkezine koyan dizi teknoloji mucidi bir adamın etrafından şekilleniyor. Bu adam öldürülen kızının katilini bulmak için bir sistem icat ediyor. Bu sistem ile tüm dünyayı takip edip aynı zamanda suç araştırmalarında kanıtlar sunabilecektir. Bu amaç doğrultusunda bir şirket kurup işinde uzman bir ekip toplar.

Mutfaktakiler: Ted Humphrey (The Good Wife, Incorporated), Adam Davidson (Hell on Wheels, Community, Parenthood), Avi Nir (Homeland, Tyrant, The A Word), Alon Shtruzman (Dig), Peter Traugott (Manhattan Love Story, Do No Harm), Rachel Kaplan (Manhattan Love Story, Do No Harm), Dror Mishani, Shira Hadad

Oyuncular: Jeremy Piven (Entourage, Mr Selfridge), Richard T. Jones (Santa Clarita Diet, Narcos, Judging Amy), Monica Potter (Parenthood, Boston Legal), Natalia Tena (Game of Thrones), Jake Matthews (Bosch), Blake Lee (Parks and Recreation, Mixology)

Fragman


~~~~SEZON ORTASI~~~~

INSTINCT

Hakkında: Sezon ortasında yayın hayatına başlayacak olan bir polisiye-drama. James Patterson‘ın aynı isimli romanının uyarlaması.

Konusu: Dr. Dylan Reinhart eski bir CIA çalışanıdır. Emekli olduktan sonra yazarlık yapmakta ve bir üniversitede psikolojik davranışlar üzerine dersler vererek kendince normal bir hayat sürmektedir. Ancak günün birinde NYPD kapısını çalar. Ortaya çıkan bir seri katilin yakalanması için yardımı gerekmektedir ve Reinhart eski hayatına geri döner.

Mutfaktakiler: Alan Cumming (The Good Wife, Web Therapy), Alex Kurtzman (Scorpion, Hawaii Five-0, Fringe, Alias), Bill Robinson (Zoo), Heather Kadin (Scorpion, Sleepy Hollow, Limitless), James Patterson (Zoo), Leopoldo Gout (Zoo), Marc Webb (Crazy Ex-Girlfriend, Limitless), Michael Rauch (Royal Pains)

Oyuncular: Alan Cumming, Bojana Novakovic (Shameless, Rake, Satisfaction), Daniel Ings (The Crown, Lovesick), Khandi Alexander (Scandal, Treme, CSI: Miami, E.R.), Naveen Andrews (Lost, Sense8)


BY THE BOOK

Hakkında: A.J. Jacobs‘un The Year of Living Biblically kitabından uyarlanan kahkaha efektli bir komedi dizisi.

Konusu: Chip Curry, New York gazetesinde film eleştirmenliği yapan, en iyi arkadaşını kaybetmesinin ardından daha iyi bir adam olmaya çalışan, yakında baba olacak bir adamdır. Bunlar üzerine hayatını İncil’e göre değiştirmeye başlar. Bunun için de ailesi ve arkadaşları kendisine yardım etmeye başlar. Biz de kendisinin ruhani yolculuğuna tanıklık edeceğiz.

Mutfaktakiler: A.J. Jacobs, Andy Ackerman (Seinfeld, The New Adventures of Old Christine), Johnny Galecki (The Big Bang Theory), Patrick Walsh (2 Broke Girls, It’s Always Sunny in Philadelphia), Spencer Medof (Gangland Undercover)

Oyuncular: Camryn Manheim (Person of Interest, Ghost Whisperer, The Practice), David Krumholtz (Numb3rs, The Good Wife, Mom), Ian Gomez (Cougar Town, Felicity, Supergirl), Jay R. Ferguson (Mad Men, The Real O’Neals), Lindsey Craft (Getting On, Grace and Frankie), Tony Rock (Everybody Hates Chris)