HBOSilicon Valley, Girls, Divorce, Veep, Vice Principals gibi devam eden yarımşar saatlik dizilerine geçtiğimiz sonbaharda bir yenisini daha ekledi: Insecure…

Diziyi, Rolling Stone‘un Amerika’nın en komik yirmi üç insanından biri olarak seçtiği Youtube yıldızı Issa Rae ve Larry Wilmore yarattı. Aynı zamanda Issa Rae, dizinin yapımcısı ve senaristi olarak da yer almaktadır. Ayrıca dizinin mutfağında Prentice PennyMichael Rotenberg, Melina Matsoukas, Dave Becky ve Jonathan Berry gibi tanıdık isimler de yer almakta. Dizinin çekimleri Los Angeles, Inglewood, Santa Monica ve Malibu şehirlerinde yapıldı.

İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizimizin ikinci sezon onayı da bulunmakta.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

KONU

Issa, fark yaratmak için farklı ırktan olan ilkokul çocuklarının toplumda kendini yabancı hissetmemesini ve ırkçılığı önlemeye çalışan bir sivil toplum örgütünde çalışmaktadır. Burada siyahi bir kadın olarak fikirlerini, dünyaya bakış açısını çocuklara da yansıtmaya çalışır. Ayrıca kendisinin hayatını da izliyoruz. Arkadaşlarıyla ve sevgilisiyle olan ilişkilerine, hayata bakış açısına göz atıyoruz. Dizide kendi dışında sevgilisinin ve yakın arkadaşı Molly’nin de hayatlarını yakından izliyoruz.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Issa Dee (Issa Rae)

Kendi kendine aynada rap yapmayı seven, çılgın ve eğlenceli birisi. Genellikle temkinli hareket etmeye çalışır. Hayata karşı bir farklılık yaratmak için sivil toplum kuruluşunda çalışmaktadır. Arkadaş canlısıdır. Çalıştığı yerdeki tek siyahi insan olduğundan gözler onun üstündedir.

Molly Carter (Yvonne Orji)

Issa’nın en yakın arkadaşı. Özel hukuk bürosunda avukatlık yapmaktadır. Birileriyle ilişki yaşamak istese de bir türlü aradığı kişiyi bulamamıştır. Şanssızlıktan yakınır. Issa’ya her konuda yardımcı olmaya çalışır.

Lawrence (Jay Ellis)

Issa’nın sevgilisi. Uzun süredir işsiz kalmıştır ve bu yüzden Issa ile sıkıntılar yaşamaktadır. Issa’ya sadık bir sevgilidir, her koşulda onun arkasında durur.

Frieda (Lisa Joyce)

Issa’nın çalıştığı yerdeki iş ortağı. Beraber farklı ırktaki çocukları topluma kazandırmak için çalışırlar. Sevimli, arkadaş canlısıdır.

SON SÖZ

Insecure, benim yeni diziler arasında merak ettiğim dizilerden bir tanesiydi. Sitemizde de izleyen bulamayınca en sonunda izleyip neymiş göreyim dedim. Karşımda tam beklediğim tarzda göndermeleri olan, eğlenceli tipler barındıran bir dizi buldum. HBO’nun izlediğim diğer komedileri kadar güldürmese de hakkını veren bir dizi olmuş. Özellikle bu tarz dizilerdeki klişeleşmiş durumlara burada çok girilmemesi hoşuma gitti. Issa Rae’ye ise hayranlık duyduğumu söyleyebilirim. Hem güzel oynamış, hem güzel yazmış. Tam bir ana konusu da olmadığından çerezlik kıvamda gitti.

Zenci dizilerine karşı özellikle bir ön yargınız yoksa deneyebilirsiniz, tavsiyedir. =)

TANITIM FRAGMANI