vice-principals-tease

Silicon Valley, Veep, The Brink, Girls gibi komedileriyle tanınan HBO, yaz aylarında bizlere yeni bir komedi dizisi kazandırdı. Toplamda 18 bölüm (2 sezon) sürecek olan Vice Principals’ın ilk sezonu şu aralar yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin mutfağında ise dizide başrol olan Danny McBride ve Jody Hill bulunmaktadır.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookIMDbResmi SiteWikipedia

vice-principals-murray-pic

KONU

Yıllardır Lincoln Lisesi’nde müdürlük yapan Müdür Welles, görevini bırakmıştır. Ardında kalan birbirinden kurnaz iki müdür yardımcısı müdürlüğün kendilerine verileceğini düşünürler ve birbirleriyle müdür olma yarışına girerler. Fakat işler umdukları gibi gitmez, çok istedikleri müdürlük makamına başka birisi atanır. Durum böyle olunca birbirinden tehlikeli ve kurnaz iki düşman ittifak kurarlar. O makam ikisinden birinin hakkıdır, öyle olana kadar yeni gelen müdürü sabote etmek için şeytani planlar yapacaklardır.

Vice-Principals

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

vice_principals_ver4

 

Neal Gamby (Danny McBride)

Disiplin işlerinden sorumlu müdür yardımcısıdır. Okuluna çok bağlıdır. Sorumluluğu gereği öğrencilerle fazla iç içe olmak zorundadır ve bundan çok fazla hoşlanmaz, disipline gelen her öğrenciye ağır cezalar verir. Bu yüzden öğrencilerin şeytanı gibidir, onlar tarafından sevilmez. Eşinden boşanmış olduğu için mutsuzdur ve kızıyla çok fazla vakit geçiremediğinden şikayetçidir. Yeni gelen müdürü indirmek için can düşmanıyla ittifak kurmuştur ve ne olursa olsun o koltuğu ele geçirecektir.

Aynı zamanda dizinin yapımcısı olan oyuncuyu Eastbound & Down dizisinden hatırlayabilirsiniz.

 

vice_principals_ver3

 

 

Lee Russell (Walton Goggins)

Okulun bir diğer müdür yardımcısı. İşine geldiği gibi davranan, etrafındakilere yalakalık yapıp hoş gözükmeyi seven birisi. Fakat yalakalık yaptığı kişilerin arkasından kuyularını kazmayı da ihmal etmiyor. Müdürlük yarışı işin baş düşmanı Neal ile iş birliği yapmak zorundadır. Neal’a göre daha bencil ve şeytanidir.

Oyuncuyu Justified, Sons of Anarchy ve The Shield dizilerinden tanıyabilirsiniz.

vice_principals_ver5

 

 

 

 

Dr. Belinda Brown (Kimberly Hebert Gregory)

Okula yeni atanan müdire. Yeni geldiği ortama bir an önce uyum sağlayıp, işini verimli bir şekilde yapmak istiyor. Etrafındaki iki müdür yardımcısına güveniyor fakat düşmanının farkında değil. İki yardımcının başına açtığı işlerle uğraşıyor.

Oyuncuyu Devious Maids, Shameless, Grey’s Anatomy gibi dizilerde konuk oyuncu olarak görmüştük.

 

vice_principals_ver6

 

 

 

 

Amanda Snodgrass (Georgia King)

Okulun güzeller güzeli İngilizce öğretmeni. Daha çok öğrencilerle iyi vakit geçirmeyi seven birisi. Güzelliğiyle başta Neal olmak üzere birçok erkek öğretmenin gözdesi konumunda. Okulun prensesi diyebiliriz.

Oyuncuyu The New Normal dizisinden tanıyabilirsiniz.

 

 

 

 

gale-liptrapp-1024

Ayrıca Neal’ın eşi rolünde Busy Philipps’i, Neal’ın kızı rolünde Maya G. Love’ı ve Neal’ın eşinin yeni kocası rolünde Shea Whigham’ı izliyoruz.

1041be3c47a6420cc23498aa3dc09a11

giphy

SON SÖZ

Açıkçası diziyi öylesine denemek için izlemeye başlamıştım. Çok fazla HBO komedisi izlememiş olsam da izlediğim iki taneden (Silicon Valley, The Brink) memnun olmuş oluşumda biraz teşvik etti diyebilirim. İlk bölüm biraz ortalama geçse de her geçen bölüm kalitesini ve eğlence dozunu arttıran bir dizi buldum karşımda. Bölümler geçtikçe karakterlerine daha da bağlandığımı söyleyebilirim. 18 bölüm sürüp de tadında bitecek olması da bir diğer artısı olduğunu düşünüyorum. Oyuncularını da seviyorsanız hiç durmayın derim.

Eğlenceli ve kafa dağıtmalık bir dizi arıyorsanız denemeden geçmemenizi düşünüyorum. =)

TANITIM FRAGMANI 

13669232_323738961291301_8800563396087415442_n