fullsizephoto665678

Yine bir K-drama (Kore Dizisi) tanıtımıyla karşınızdayım. Bu sefer karşımızda Kore’nin kablolu kanallarından biri olan JTBC‘nin 22 Ocak- 12 Mart 2016 tarihleri arasında Cuma ve Cumartesi günleri 20:30’da yayınlanan, 16 bölüm süren romantik komedi Madame Antoine var.

BAĞLANTILAR
asianwikiwikipediimdb

Madame_Antoine-p1

KONUSU

Aşka inanmayan ve kadınlar için gerçek aşkın hiçbir anlamı olmadığını, bir kadının kalbini yerinden oynatan en önemli şeyin mali güç olduğuna inanan bir psikolog ve Marie Antoinette‘in ruhuyla iletişim kurduğunu söyleyen, sahtekar falcı ve kafe sahibi bir kadın birbirleriyle inatlaşırsa ne olur? Bu soruya en eğlenceli cevabı sanırım bu dizide bulabilirsiniz. Bir tarafta günün birinde kafesinin üst katına psikolojik danışmanlık merkezi açılınca üstüne üstlük bu merkez de Marie Antoine ismini kullanınca çılgına dönen Go Hye Rim. Diğer tarafta yeni açılan merkezinin alt katında bir sahtekar falcının olduğunu öğrenen Choi Soo Hyun. Bu ikili daha tanışmadan birbirlerine düşman kesilince başlıyor curcuna. Choi Soo Hyun, Go Hye Rim’i kendi yürüttüğü bir deneye katılması için kandırınca işler iyice karmaşıklaşıyor.

KARAKTERLER

Go Hye Rim (Han Ye Seul)

 

 

Go Hye Rim (Han Ye Seul)

Madame Antoine adıyla elit kesim arasında kendine ün yapmış ve aynı isimde bir kafeye sahip olan Go Hye Rim, yurt dışında okuyan kızının harçlarını ödeyebilmek için sahtekarlık yapmakta bir sakınca görmüyor. Kendisi 30’lu yaşlarında güzel ve bekar bir kadın. Kardeşiyle yaşıyor.

 

 

 

 

Choi Soo hyun

 

 

 

Choi Soo Hyun (Sung Joon)

Daha önce hiç aşık olmamış, katı kuralları olmasına rağmen neredeyse tüm etik kurallarını çiğneyen, başladığı işi bitirmeden içi rahat etmeyen ünlü bir psikolog. Aşk denilen şeyin sadece hormonlar ve zihinsel sanrıların yarattığı bir karmaşa olduğuna inanıyor.

 

 

 

choi seung chan

 

 

 

Choi Seung-Chan (Jinwoon)

Choi Soo Hyun’un kardeşi ve eski beyzbol oyuncusu. Sakatlanınca beyzbolu bırakmak zorunda kalıyor. Ağabeyinin yanında yaşayabilmek içinse deneyin bir parçası olmak zorunda.

 

 

 

 

Won ji ho

 

 

Won Ji-Ho (Lee Joo-Hyung)

Choi Soo Hyun’un öğrencisi olan Won Ji-Ho tam bir dahi olan karakter, insanları anlamakta zorluk çektiği için psikolojiye yönelmiş. Çocuksu tavırları olan saf ve masum bir karakter. O da deneyde yer almazsa olmazdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Go Yoo Rim (Hwang Seung-Un)

Go Hye Rim’in kız kardeşi, birlikte yaşıyorlar. Kameramanlık yapıyor ve kafeye yardımcı oluyor.

 

 

 

 

 

Jang-Mi-Hieactor

 

 

 

Bae Mi Ran (Jang Mi-Hee)

Choi Seung Chan’ı görüp kendini genç hissetmekten alamayan karakter sırf ona yakın olabilmek için emekliliğini erteleyip danışmanlık merkezinde çalışmaya başlıyor.

 

 

 

변희봉2_bowie18

 

 

President Kim (Byun Hee-Bong)

Büyük bir kozmetik şirketinin CEO’su ve aynı zamanda kafenin ve danışmanlık merkezinin olduğu binanın sahibi. Go Hye Rim’i oldukça seven ve ona yardım etmek isteyen birisi.

 

 

 

 

 

SON SÖZ
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki dizide işlenen tüm vakalar ve psikolojik olaylar tamamen uydurma. Eğer gerçek bir psikolojik drama arıyorsanız üzgünüm ama bu dizi kesinlikle ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Dizide deney oldukça fazla yer kaplıyor. Pek çok olay da bu deney yüzünden gerçekleşiyor. Ayrıca dizinin ahım şahım, müthiş bir dizi olduğunu da söyleyemem. Arada bir tekrara düşüyor gibi görünse de aslında kıyıdan köşeden toparlayıp eli düzgün bir biçimde final yapıyor dizi.  İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

maoisd

 

İngilizce altyazılı fragmana buradan ulaşabilirsiniz.