The-Lover-Poster5

The Lover 2015 Nisan ayında Mnet kanalında yayınlanmaya başlamış 12 bölümlük bir romantik komedi. Dizinin saat 23:00’da +19 ibaresiyle yayınlandığını belirteyim.

The Lover, aynı apartmanda yaşayan 4 çiftin hayatlarından kesitleri, bazen çok dobra bazen çok absürt bir şekilde anlatan ama bir şekilde izleyiciyi kahkahaya boğmayı başaran bir dizi. Seçmece hikayelerden oluşan dizi, eğlenmek ve gülmek için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Dizide açık sahneler pek yok, olanlar da sansürlü. Ama pek çok cinsel gönderme ve bazı insanların hoşlanmayabileceği iğrençlikler mevcut. Tüm bunlara rağmen ilk bölümüne kesinlikle şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

maxresdefault

APARTMAN SAKİNLERİNİ TANIYALIM

APARTMAN 609 Oh Do-si (Oh Jung-se) ve Ryu Doo-ri (Ryu Hyun-kyung )

APARTMAN 609
Oh Do-si (Oh Jung-se) ve Ryu Doo-ri (Ryoo Hyoun-Kyoung)

5 yıldır birlikteler ve masraftan kurtulmak için 2 yıldır birlikte yaşıyorlar. Oh Do Si 35 yaşında ünlü olmayan bir seslendirme sanatçısı. Ryu Du Ri ise 31’inde, internet gazeteciliği yapıyor ve blogger. Ailesi tarafından evlenmesi için baskı görüyor. Birbirlerine deliler gibi aşık değiller ama birbirlerine alışmış durumdalar.

Apartman 610 Jung Young-joon (Jung Joon-young) ve Choi Jin-nyeo (Choi Yeo-jin)

APARTMAN 610
Jung Young-joon (Jung Joon-young) ve Choi Jin-nyeo (Choi Yeo-jin)

Jung Young-joon acemi bir müzik grubunda gitarist. Ama çalmayı bildiği pek söylenemez. Choi Ji-nyeo ise Young-Joon’dan 12 yaş büyük ve oldukça tutumlu bir kadın. Kendine ait meze sattığı dükkanı var. Young-Joon’un hayalini gerçekleştirmesi için onu destekliyor ve yardımcı oluyor. İki yıldır sevgililer ve 1 senedir birlikte yaşıyorlar. Çok çabuk kavga edip barışıyorlar.

Apartman 510 Park Hwan-Jong (Park Jong-Hwan) ve Ha Sul-Eun (Ha Eun-Sul)

APARTMAN 510
Park Hwan-Jong (Park Jong-Hwan) ve Ha Sul-Eun (Ha Eun-Sul)

Park Hwan-jong ve Ha Seol-eun yirmili yaşlarında daha yeni birlikte yaşamaya başlamış bir çift. Seol-eun erkek arkadaşına mükemmel bir kadın olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapıyor.

Apartman 709 Takuya (Takuya Terada) ve Lee Joon-Jae (Lee Jae-Joon)

APARTMAN 709
Takuya (Takuya Terada) ve Lee Joon-Jae (Lee Jae-Joon)

Lee Joon-jae evinden dışarı çıkmayı sevmeyen, yalnız ama kirayı ödeyebilmek için ev arkadaşı arayan bir genç. Gereksiz konuşmaları bile sevmeyen Joon-jae Koreceyi iyi konuşamayan birini arıyor. Takuya ise dünyayı dolaşan ve 3 ay kalmak için Kore’ye gelen bir Japon. Hayatını boşa harcayan Joon-jae’ye üzülüyor ve onu bir şeyler yapmaya zorluyor; aralarındaki bağ gittikçe güçleniyor.

Tüm aramalarıma rağmen Türkçe altyazılı fragman bulamasam da TR altyazılı bir sahneye rastladım.

https://www.youtube.com/watch?v=fzWLcZFWIRg

Altyazısız

KESİLMİŞ – YAYINLANMAMIŞ SAHNELER VE KAMERA ARKASI

Maalesef diziden Takuya ve Joon Jae’nin bazı sahneleri çıkarılmış. Bunlardan birisini paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=H5fZm1Z4JuM

Tüm izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler diliyorum.