ohlhj

Antik Yunan’da ilk oyunlar oynanmaya başladığından beri her sporcunun hayalidir olimpiyatlarda yer almak ve ülkesini temsil etme gururunu yaşamak. Danny Kelly’nin de tek bir hayali vardı: 2000 Sydney Olimpiyatları’nda yarışmak ve altın madalyayı kazanmak.

barracuda-1468345609

ABC-TV (Australian TV Channel) tarafından 10 Temmuz’da yayınlanmaya başlayan ve 31 Temmuz’da sona eren bu mini dizide de 1996-2000 yılları arasında Danny’nin olimpiyata giden yoldaki mücadelesine, azmine, sevinçlerine, hayal kırıklıklarına, aşklarına ve ailesiyle olan ilişkine tanık oluyoruz.

pjimage

Her biri yaklaşık 55 dakikadan oluşan 4 bölümlük bu mini dizi, daha önce yine Avustralya’da televizyona uyarlanan ve ardından Amerika’da NBC tarafından da bir uyarlaması yapılan “The Slap” adlı kitabın yazarı Christos Tsiolkas‘ın “Barracuda“sından uyarlama.

Olimpiyatlarla haşır neşir olduğumuz şu günlerde gelin Danny’nin hikayesine daha yakından bakalım.

fanart


KONU:

Giritli bir anne ve İskoç bir babanın oğlu olan Danny, biri disleksik kendinden küçük iki kardeşiyle birlikte 5 kişilik, orta sınıf bir aileye mensup lise öğrencisidir. Başarılı bir yüzücü olan Danny, bu sayede Melbourne’ün prestijli okullarından birinde burslu okumaya hak kazanır.

Barracuda-Ep-1-Elias-Anton-as-Danny-Kelly-0471

Göçmen ve burslu olması nedeniyle ilk başlarda özellikle yüzme takımdaki arkadaşlarının klasik sataşmaları ve zorbalıklarına maruz kalsa da kendi gibi bir göçmen olan Macar asıllı yüzme hocası Mr. Torma tarafından himaye altına alınır.

dasf

İlk başlarda en büyük rakibi olan takım arkadaşı Martin ile ilişkileri farklı bir boyut kazanan Danny, dünya rekortmeni olabilmek için verdiği bu mücadelede en büyük desteği ondan görmeye başlayacaktır.

DM1429V013S00577df9a25738a9.86858561_1280

Peki, bir barakuda kadar güçlü ve hızlı olan Danny hayallerine ulaşmak için nelerden vazgeçmek, bu uğurda nelerle baş etmek zorundadır? En önemlisi de bu hayallerine ulaşabilecek midir?

Barracuda-Elias-Anton-as-Danny-Kelly-1386

 

BAŞLICA KARAKTERLER:

barracuda_elias_220

 

 

 

Danny Kelly: Göçmen bir ailenin yüzmedeki başarısı sayesinde özel okulda burslu okuyan oğlu. En büyük hayali olimpiyatlarda yarışmak.

 

 

 

barracuda_benjamin_220

 

 

 

Martin Taylor: Danny’nin takım arkadaşlarından. Onun hem en büyük rakibi hem de en yakın arkadaşı.

 

 

 

 

barracuda_matt_220

 

 

 

Frank Torma: Macar asıllı yüzme hocası. Disiplini sayesinde Danny’ye bu yolda en çok yardımı dokunan kişi.

 

 

 

 

barracuda_victoria_220

 

 

Stephanie Kelly: Danny’nin kuaförlük yapan Giritli annesi. Sevindiğinde ve öfkelendiğinde etrafa Yunanca sözler savurmaktan çekinmiyor. Danny’nin her daim arkasında.

 

 

 

barracuda_rachel_220

 

 

Samantha Taylor: Martin’in bir hayli varlıklı ve hırslı annesi. Oğlunun başarısızlığına asla tahammülü yok. Karakteri “Six Feet Under” ve “Brothers & Sisters”tan tanıdığımız Rachel Griffiths canlandırıyor.

 

 

barracuda_jeremy_220

 

 

 

 

Neal Kelly: Danny’nin kamyoncu olan İskoç babası. O da büyük destekçisi fakat bazen karşılıklı yaşadıkları öfke patlamaları nedeniyle araları limoni olabiliyor.

 

 

 

 

Salt “bir sporcunun başarılı olma yolundaki mücadelesi” formatında olmayan, karakteri her yönüyle ele alan ve görselliğiyle de ön plana çıkan bu dört dörtlük diziyi kaçırmayın ve fragmanına bir göz atın.

 

 

Barracuda-Elias-Anton1