Her ay dizileriyle sofralarımızı şenlendiren Netflix’in bu ay gelen yenilerinden biri de Santa Clarita Diet oldu. Mutfağında Victor Fresco, Drew Barrymore, Tracy Katsky, Aaron Kaplan, Timothy Olyphant, Chris Miller gibi isimleri bulunduran dizimizin 3 Şubat 2017 tarihinde 10 bölümlük ilk sezonu bizlere sunuldu. Bölüm süreleri 24-30 dakika arası değişiyor. 2. sezon hakkında da henüz bir haber yok.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

FacebookTwitterInstagramResmi SiteWikipediaIMDb

KONU

Joel ve Sheila emlakçılık yapan ve California‘da yaşayan evli bir çifttir. Hayatlarını kontrollü bir şekilde yaşarlar; yemelerine, içmelerine, giydiklerine dikkat ederler. Hedefleri olan bir ailedir. Bir gün ev satışına gittiklerinde Sheila kusmaya başlar ama öyle böyle bir kusma değildir, odaların her tarafı kusmuk olur ve bir parça şey çıkar içinden. Sonra her şey tam normale döndü derken Sheila değişmeye başlar; hem karakter olarak hem beslenme şekli olarak farklılaşır. Bu durum hayatlarını sakince geçiren ailemizin hayatını değiştirecektir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR  

Sheila Hammond (Drew Barrymore)

Hayatını daima kontrol içinde yaşamış olan Sheila bir ölüye dönüşünce tamamen değişir. Anı yaşayan biri olur, tutkuları artar. Zaman zaman açlık krizine girip kontrolünü kaybetse de ailesine olan sevgisi onu hizada tutan unsurdur.

Daha çok sinema kariyeri olan oyuncuyu Grey Gardens, ScreamCharlie’s Angels, Charlie’s Angels: Full Throttle  Donnie DarkoMiss You Already filmlerinden tanıyabilirsiniz.

Joel Hammond (Timothy Olyphant)

Eşinin çok fazla kontrolcü bir insan olmasından rahatsız olsa da onu her şeyden çok seven bir eştir. Onun yeni durumunu kabullenmekte zorlansa da bunun bir çözümü olduğuna inanıyor ve onu bulmak için araştırmalara başlıyor. Eşi için başını derde sokmaktan çekinmiyor.

Oyuncuyu Justified ve Deadwood dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Abby Hammond (Liv Hewson)

Joel-Sheila çiftinin tek çocuğu olan Abby annesinin yeni durumunu öğrenince büyük şok geçiriyor. Bu durum onun hayatını ve psikolojisini bozsa da bir şekilde uyum sağlamak ve annesinin düzeleceğini ummak zorundadır.

Oyuncuyu Dramaworld dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Eric Bemis (Skyler Gisondo)

Hammond ailesinin yan komşularının çocuğu olan Eric, ailenin bu sırrına ortak oluyor ve onlara yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca Abby’den hoşlandığı için onun yakın arkadaşı olmaya çalışıyor.

Oyuncuyu çeşitli filmlerden ve Psych dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Ayrıca Mary Elizabeth Ellis, Richard T. Jones, Ricardo Chavira, Joy Osmanski’yi Sheila-Joel çiftinin komşuları olarak görüyoruz.

SON SÖZ

Çok fazla Netflix komedisiyle anlaşamasam da bu dizinin başından fazlasıyla memnun kalktığımı söyleyebilirim. Konusu bazılarına biraz antipatik gelse de başrol ikilinin uyumu, diğer karakterlerin de yardımıyla dizi su gibi akıp gidiyor. Devamının mutlaka gelmesi lazım, geleceğini de düşünüyorum. Oyuncularına aşina olun olmayın ama şu diziyi izleyin. Çok fazla yüksek beklentide olmadıktan sonra herkesin sevebileceğini düşünüyorum.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI