Son yıllarda hiç kuşkusuz ki ünlü Hollywood yıldızlarını seyretme imkanı bulduğumuz televizyon dizilerinde çok ciddi bir artış oldu. Eskiden televizyon dünyasına adım atmayacak isimler, artık güvendikleri düzgün projelerle rahat bir şekilde dizilerde de karşımıza çıkabiliyorlar. İşte bugün tanıtımını yapacağımız 7 bölümlük yeni HBO mini dizisi Big Little Lies da bunlardan biri.

Liane Moriarty‘nin uzun süre zirvede kalmış olan aynı adlı romanından küçük ekrana uyarlanan yapım, son olarak Goliath’la karşımıza çıkan televizyon dahisi David E. Kelley tarafından kaleme alındı. Ayrıca 7 bölümün tamamı Dallas Buyers Club, Wild, C.R.A.Z.Y. gibi fazlasıyla konuşulan sinema filmlerine imzasını atan ve Oscar adaylığı da bulunan ünlü Kanadalı yönetmen Jean-Marc Vallée tarafından yönetildi.

Buraya kadar olan kısım ilginizi mi çekti? O zaman gelin, sizin için hazırladığımız tanıtım yazısının aşağısına da bir göz atın. Bakalım aylardır konuşulan ve merakla beklenen Big Little Lies, şans verilecek diziler listenize girmeyi başarabilecek mi?

KONUSU

Sevecen anneler, başarılı babalar, sevimli çocuklar ve şık evler… Kaliforniya’nın göz alıcı sahil kentlerinden olan Monterey’de hayat hiç de dışarıdan göründüğü gibi değildir. Mükemmel yaşamlar, aslında kıskançlıklar ve yalanlarla çevrili küçük hapishanelere  benzemektedir. Çocukları okula başlayan ve çok farklı kişiliklere sahip olmalarına rağmen arkadaş olmayı beceren Madeline, Celeste ve Jane ihanetlerle dolu Monterey’de bir yandan hayatta kalmaya çalışıp bir yandan da birbirlerine sahip çıkmaktadırlar. Bakalım gelecekte yaşanacak bir cinayet, karakterlerimizin hayatlarını nerelere sürükleyecektir?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

  • Madeline Martha Mackenzie: Sürekli konuşan ve insanların işine burnunu sokmadan duramayan bir kadındır. Madeline tahmin edilebileceği gibi birçok kişi tarafından sinir bozucu bulunmaktadır. Bu rolde, ünlü Hollywood yıldızı Reese Witherspoon‘u görüyoruz. Oyuncumuz, 2005 yapımı Walk the Line ile Oscar’ı evine götürmüştü.
  • Celeste Wright: Madeline’in uzun süredir en yakın arkadaşı olan Celeste, insanlara mesafeli yaklaşan soğuk bir kadındır. Karakterimizin kendinden yaşça küçük bir kocası vardır. Bu rolde, 2002 senesinde The Hours‘da sergilediği performansla Oscar kazanan ve bu sene Lion ile Oscar’a dördüncü kere aday olmayı başaran Nicole Kidman‘ı görüyoruz.
  • Jane Chapman: Henüz 20’lerinde olan ve küçük oğlunu tek başına büyütmeye çalışan Jane, Monterey’e yeni taşınmıştır. Yolda geçirdiği talihsiz bir olayın ardından Madeline ile tanışan karakterimiz, kısa sürede ekibe dahil olmuştur. Jane’in maddi durumu Monterey’de yaşayan çoğu insan kadar iyi değildir. Bu rolde, Shailene Woodley‘i görüyoruz. The Secret Life of the American Teenager adlı gençlik dizisinin başrolünden tanıyabileceğiniz oyuncumuz, 2011 senesinde George Clooney ile birlikte The Descendants adlı filmde yer aldı ve kısa sürede sinema oyuncuları arasına dahil oldu.

KADRONUN KALANI

  • Renata Klein: Çocuğu okula başlayan annelerden biridir. Baskın kişiliğinden ötürü Madeline ile pek anlaşamamaktadır. Bu rolde, Laura Dern‘i görüyoruz. Şimdiye kadar 2 kere Oscar’a aday olan oyuncumuzu Enlightened’ın başrolünden de tanıyor olabilirsiniz.
  • Perry Wright: Celeste’nin kocasıdır. Bu rolde, True Blood’dan tanıyabileceğiniz Alexander Skarsgård‘ı görüyoruz.
  • Ed Mackenzie: Madeline’in kocasıdır. Bu rolde, Parks and Recreation’dan tanıyabileceğiniz Adam Scott‘ı görüyoruz.
  • Nathan Carlson: Madeline’in eski kocasıdır. Bu rolde, Revenge’den tanıyabileceğiniz James Tupper‘ı görüyoruz.
  • Bonnie Carlson: Nathan’ın kendinden yaşça küçük olan özgür ruhlu eşidir. Bu rolde, Zoë Kravitz‘i görüyoruz.
  • Gordon Klein: Renata’nın kocasıdır. Bu rolde, çeşitli dizi ve filmlerden aşina olabileceğiniz Jeffrey Nordling‘i görüyoruz.

SON SÖZ

Showtime’ın kadın hikayelerini fazlasıyla özleyen biri olarak Big Little Lies’ın haberini ilk okuduğum andan beri diziyi heyecanla bekliyordum. Neyse ki ilk bölüm beklentilerimi boşa çıkarmadı ve beni fazlasıyla doyurmayı başardı. Eğer ilerleyen zamanlarda dizi ilk bölümdeki çizgisini korumaya devam ederse, benim gönül rahatlığıyla türü ve tarzı seven insanlara önereceğim yapımlardan biri olacak. Son olarak şans verecek olanlara şimdiden iyi seyirler diliyor ve sizi Big Little Lies’ın fragmanlarıyla başbaşa bırakıyorum.

FRAGMANLAR

https://www.youtube.com/watch?v=nS0UsecjHx8

JENERİK