Bu sezon Big Little Lies’ın kamera arkasında, dizideki dramayı aratmayacak cinsten olaylar dönmüş meğer. İlk sezonun yönetmeni Jean-Marc Vallée, Sharp Objects’ti, isteksiz oluşuydu derken 2. sezona dahil olmamıştı. Koltuğu Oscar ödüllü başarılı isim Andrea Arnold’a devredilmişti ve büyük bir kesim “Böyle bir dizi kadın yönetmene devredildi, ne de güzel oldu.” modundaydı.

İddialar şöyle:

2. sezonun yönetmeni Andrea Arnold, çekimler tamamlandıktan sonra “dizinin iyiliği” için prodüksiyondan uzaklaştırılmış. İlk sezonun yapımcısı ve yönetmeni Jean-Marc Vallée devreye sokulmuş ve Arnold’a en baştan kreatif kontrolün onda olacağı teminatı verilmesine rağmen Vallée, onun çekimlerini ilk sezonun görsel stiline yakın olacak şekilde yeniden şekillendirmiş. Ayrıca ekstradan 17 günlük çekim yapılmış ve Vallée gayri resmi olarak dizginleri Arnold’ın elinden almış.

Vallée’nin 11 kurgucudan oluşan ekibi, iki farklı setin çekimlerini uyumlu hale getirmiş. 1. sezondan daha fazla flashback sahneleri eklenmiş ve 60 dakikadan fazla sürecek bölümler makaslanarak 40 dakikalık bölümlere dönüştürülmüş.

Arnold özellikle senarist David E. Kelley, oyuncular ve diğer kadronun kendisini prodüksiyon boyunca takdir edip yaptığı işten heyecan duyduklarını belirttikleri halde yaşanan bu durumdan dolayı kalbinin kırık olduğunu belirtmiş.

HBO’nun yanıtı ise şu olmuş: “Andrea Arnold’sız Big Little Lies-2. sezon olamazdı. HBO ve yapımcılar olarak çıkardığı işten gurur duyuyoruz. Bütün televizyon projelerinde olduğu gibi yürütücü yapımcılar dizinin üzerinde işbirliğiyle çalıştı ve ortaya çıkan son ürünün kendi adına söyleyeceğini söylediğine inanıyoruz.

Büyük bir hayran kitlesi, cinsiyetçi davrandıklarını düşündükleri HBO’ya epey tepkililer ve Arnold’ın versiyonunun yayınlanmasını talep ediyorlar.

Kaynak 12