Tahar Rahim (The Last Panthers, The Looming Tower), BBC One draması The Serpent’ta, Vietnam asıllı Fransız seri katil Charles Sobhraj’ı canlandıracak.

The Serpant, 1970’lerin ortalarında Hindistan, Tayland ve Nepal’deki 20 genç Batılı gezginin, sansasyonel çözülmemiş cinayetlerinin baş şüphelisi olan Charles Sobhraj’ın öyküsünü anlatıyor. Charles Sobhraj, 1976’da Interpol’ün en çok aranan adamlar listesinin başındaydı ve kendisi için üç farklı kıtada tutuklama emri çıkarılmıştı.

8 bölümlük dizi Richard Warlow ve Toby Finlay (Ripper Street) tarafından yazılacak. Dizi, Sobhraj’ın nasıl yakalanıp yargılandığının gerçek hikayesine dayanacak. Bangkok’taki Hollanda Büyükelçiliği’nde çalışan genç diplomat Herman Knippenberg’in öldürülen iki Hollandalı gencin cinayetlerini araştırırken farkında olmadan Sobhraj’ın suç ağına girmesinin ve onu kovalamasının hikayesini izleyeceğiz.

Netflix, dizinin yardımcı yapımcısı. Tom Shankland (The Missing), dizinin yönetmenliğini üsteniyor. Mammoth Screen (Victoria, Poldark), dizinin yapım şirketi.

Kaynak