BBC One’ın geçen sene Ekim ayında 6 bölümlük onay verdiği The Trial Of Christine Keeler’ın başrolüne Sophie Cookson (Kingsman: The Secret Service, Gypsy) geldi.

https://www.instagram.com/p/BnJYv60Amyw/?hl=tr&taken-by=cookie_soph

Sophie Cookson dışında, James Norton (McMafia, War and Peace, Happy Valley), Ellie Bamber (Les Miserables), Ben Miles (The Crown), Emilia Fox (Silent Witness), Nathan Stewart-Jarrett (Angels in America), Anthony Welsh (Black Mirror), Visar Vishka (Legends), dizinin kadrosunda bulunan diğer isimler.

Ödüllü romancı ve senarist Amanda Coe (Apple Tree Yard) tarafından yazılan etkileyici drama, en meşhur İngiliz hikayelerinden biri olan Profumo Skandalı‘na yeni bir bakış atıyor.

Bu fırtınalı hikayenin merkezinde, güçlü, erkek egemen kurumun susturmaya ve sömürmeye çalıştığı ancak onların kurallarına göre oynamayı reddeden 19 yaşındaki Christine Keeler var.

Batı ile Sovyetler arasındaki gerilimin doruklarda olduğu zamanlar. 1961 yılında iktidarda olan Muhafazakar Partili Harold Macmillan Hükümetinde Savunma Bakanı olan John Profumo (Ben Miles), 19 yaşındaki model ve ‘parti kızı’ Christine Keeler (Sophie Cookson) ile ilişkiye başlar. Keeler, o sıralarda Sovyet Askeri Ateşesi ve casusu Eugene Ivanov (Visar Vishka) ile de bir ilişkinin içerisindedir. Keeler, sonradan her iki adamla da ilişkisini bitirir ama 1963 yılında, bir takım olaylar sonrasında her şeyin ortaya çıkması, İngiltere siyasetinde depreme neden olur.

Dizinin çekimlerine 22 Ekim’de başlanacak.

Christine Keeler, geçen sene dizinin onay haberinden birkaç ay sonra 75 yaşında hayatını kaybetti.

Bu hikaye 1989 yılında, Ian McKellenJohn Hurt ve Joanne Whalley‘in başrollerinde Scandal filmiyle sinemaya uyarlanmıştı.

Kaynak