Lily James, 1945’te yayınlanan Nancy Mitford romanı The Pursuit Of Love’dan uyarlanacak 3 bölümlük dizinin başrol oyuncusu oldu. Emily Mortimer, kitabı uyarlayıp, dizinin yönetmenliğini üstlenecek.

The Pursuit of Love, 1. ve 2. dünya savaşı arasında, üst tabaka bir İngiliz ailesi hakkındaki üçlemenin ilk kitabı. Büyüme ve aşık olma üzerine bir komedi olmasına rağmen hikayenin trajik tonları da var.

The Pursuit of Love, Radlett ailesini, özellikle de radikal biçimde farklı seçimler yapan ailenin güzel, şımarık ve asi kızı Linda (Lily James) ile daha geleneksel biri olan kuzeni ve arkadaşı Fanny Logan’ı merkezine alan bir kitap. Sevgi ve evlilik arzusunun tükettiği iki kadın, ideal aşık peşindeler. Linda’nın sıkıcı Muhafazakar partili bir politikacı, daha sonrasında ateşli bir komünist ve sonrasında Fabrice adlı bir Fransız dükü ile yaşadıklarını izleyeceğiz. Fanny’nin düzenli yaşam sürmesi, Linda’nın ise gittikçe vahşi ve kötü yerlere kadar kalbini takip etmeye karar vermesi, arkadaşlıklarını teste tabi tutacak.

Kaynak