Tom Hollander (Baptiste, The Night Manager) ve Saskia Reeves (Luther, Shetland), David Nicholls‘ın (Patrick Melrose) 2014 yılında yayınlanan ve oldukça popüler olan romanına dayanan 4 bölümlük BBC One draması Us’ın başrol oyuncuları oldular. Hollander, Douglas Petersen, Reeves, Connie Petersen karakterlerini canlandıracak.

Tom Taylor (Doctor Foster, The Dark Tower), Sofie Gråbøl (The Killing, Fortitude), Iain De Caestecker (Agents of S.H.I.E.L.D), Thaddea Graham (Curfew), dizinin kadrosunda yer alacak diğer isimler.

Kitap, oğulları Albie’nin (Tom Taylor), üniversiteye başlayacağından dolayı evden ayrılacağı zamanlarda, hayal kırıklığına uğramış bir sanatçı olan Connie’nin, yaklaşık 25 yıldır evli olduğu Douglas’a, kendisi ile daha fazla evli kalmak istediğinden emin olmadığını söylemesiyle başlıyor. Mutlu bir evliliği olduğunu düşünen Douglas, Connie’nin kendisini keşfetme isteği ile evliliklerini sonlandırmak istemesi düşüncesi karşısında afallar. Bu düşüncesine rağmen Connie, oğulları Albie ile birlikte, önceden planlanan ailecek çıkacakları Avrupa gezisine gitmeyi kabul eder. Onlar dünyanın en pitoresk şehirlerinden bazılarını gezerken Douglas, bu seyahati karısının sevgisini geri kazanmak ve oğulları Albie ile yaşadığı sıkıntılı ilişkiyi düzeltmek için bir fırsat olarak görür. Douglas bunları umarken, gerçekte işler biraz daha farklı gelişir.

Kitabın yazarı David Nicholls, romanı senaryolaştıracak. Lisa Siwe (Bron/Broen), dizinin yönetmeni.

Drama Republic’ten (Doctor Foster, Pure, The Honourable Woman) Greg Brenman ve Roanna Benn ile Bandstand Productions’tan Tom Hollander ile Hannah Pescod, dizinin yönetici yapımcıları.

Dizinin çekimleri Londra, Amsterdam, Venedik, Barselona ve Paris’te yapılacak.

Kaynak 12