Kaliteli yapımların vazgeçilmez adreslerinden olan HBO’nun 2016 senesinde direkt olarak 8 bölümlük ilk sezon onayı verdiği Sharp Objects, geçtiğimiz pazar meraklılarıyla buluştu.

Başrolünde ünlü Hollywood yıldızı Amy Adams‘ı bulunduran yapım, Gone Girl‘ün de senaristi ve yazarı olan Gillian Flynn‘in aynı adlı romanından uyarlandı. Ayrıca Dallas Buyers Club, Wild, C.R.A.Z.Y. gibi filmlere imza atan ve Oscar adaylığı da bulunan Kanadalı ünlü yönetmen Jean-Marc Vallée, 8 bölümün tamamını kendisi yönetti. Vallée, geçtiğimiz sene HBO’da ilk sezonu gösterilen Big Little Lies’da da hem yönetmen hem yapımcı olarak yer almıştı.

Kadrosunda ve mutfağında bulunan isimlerle daha başlamadan adından sıkça söz ettirmeyi başaran Sharp Objects ilginizi mi çekti? O zaman gelin, sizin için hazırladığımız tanıtım yazısının devamına da bir göz atın. Bakalım suç ve gizemi harmanlayan yeni dizimize siz de şans vermek isteyecek misiniz?

KONUSU

Camille Preaker, St. Louis Chronicle’da çalışan başarılı bir muhabirdir. Bir gün patronu, karakterimizi odasına çağırır ve ona memleketi Wind Gap’te geçtiğimiz sene bir kız çocuğunun öldürüldüğünü ve yakın zamanda yeni bir cinayetin daha işlendiğini söyler. Patronu Frank’in Camille’den istediği şey Wind Gap’e dönüp cinayetleri araştırması ve bunların üzerine bir makale kaleme almasıdır. Geçmişi travmalarla dolu olan ve bunların ciddi bir kısmını Wind Gap’le özdeşleştiren Camille, istemeyerek de olsa yola koyulur ve böylece hikaye başlar.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Camille Preaker

Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz Camille için Missouri’ye bağlı olan küçük kasaba Wind Gap’e dönmek, hem zihninde bir karmaşaya sebep olmuş hem de onu pek anlaşamadığı annesiyle yeniden yüzyüze getirmiştir.

Bu rolde, şimdiye kadar 5 kere Oscar’a aday olan ünlü Hollywood yıldızı Amy Adams‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu American Hustle, DoubtArrivalThe MasterJulie & Julia ve Nocturnal Animals gibi kaliteli filmlerden tanıyor olabilirsiniz.

Not: Dizide zaman zaman Camille’in gençliğine de dönüyoruz. Bu sahnelerde karakteri, Amy Adams’a fazlasıyla benzeyen Sophia Lillis (It) başarılı bir şekilde canlandırıyor.


Adora Crellin

Camille’in mesafeli ve soğuk annesidir. Kızının yaptığı işten hiç memnun olmayan karakterimiz, aynı zamanda Camille onu aylardır aramadığı için de kızgındır. Varlıklı bir kadın olan Adora’nın fazlasıyla gösterişli bir evi vardır.

Bu rolde, usta oyuncu Patricia Clarkson‘ı görüyoruz. 2003 yılında Pieces of April‘da sergilediği performansla Oscar adaylığı elde eden oyuncumuz, küçük ekranda ise son olarak House of Cards’ta karşımıza çıktı.


Amma Crellin

Amma, Adora’nın ikinci kocası Alan’dan olan küçük kızıdır. Camille’le neredeyse hiç alakası olmayan karakterimiz, Wind Gap’te işlenen cinayetlerden ötürü fazla özgür davranamamaktadır.

Bu rolde, Eliza Scanlen‘i görüyoruz. Oyuncumuz yıllardır (1988’den beri) devam etmekte olan Avustralya pembe dizisi Home and Away‘de bir süre karşımıza çıkmıştı.

 


Alan Crellin

Adora’nın kocası, Amma’nın babası ve Camille’in de üvey babasıdır. Kültürlü ve son derece kibar olan Alan, kendini karısına ve biyolojik kızına adamıştır.

Bu rolde, Henry Czerny‘yi görüyoruz. En iyi olarak ABC’nin 4 sezon boyunca devam eden entrika dizisi Revenge’den tanıyabileceğiniz oyuncumuz, son olarak Quantico’da karşımıza çıktı.

 


Richard Willis

İşlenen cinayetlerin ardından Kansas City’den Wind Gap’e gönderilen bir dedektiftir. Karakterimiz, aynı onun gibi cinayetlerin peşinde koşan Camille’le sürekli karşılaşmaktadır. Camille zaman zaman ondan cinayet dosyalarıyla ilgili bilgi almaya çalışmaktadır.

Bu rolde, Chris Messina‘yı görüyoruz. Oyuncumuzu başta kadrolu olarak yer aldığı komedi dizisi The Mindy Project olmak üzere DamagesThe Newsroom ve Six Feet Under gibi kaliteli yapımlardan da tanıyor olabilirsiniz.


Bill Vickery

Bill, Wind Gap polisinin başıdır. Küçük kasabası konusunda fazlasıyla korumacı davranan karakterimiz, dışarıdan Wind Gap’e gelenlerden ise pek hoşlanmamaktadır.

Bu rolde, Matt Craven‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu Resurrection, Justified ve NCIS: Naval Criminal Investigative Service gibi dizilerden tanıyor olabilirsiniz.

 

 


Frank Curry

St. Louis Chronicle’in editörü ve haliyle Camille’in patronudur. Karakterimiz Camille’i Wind Gap’e dönmesi ve oradaki cinayetleri araştırması için cesaretlendirmiştir.

Bu rolde, Miguel Sandoval‘ı görüyoruz. Son olarak Station 19’de karşımıza çıkan oyuncumuzu birçok dizi (Medium, Dirk Gently’s Holistic Detective Agency, Entourage) ve filmden tanıyor olabilirsiniz.

 

Yukarıdaki isimlerin haricinde Weeds’ten tanıyabileceğiniz Elizabeth Perkins, uzunca bir süre Nashville’de karşımıza çıkan Will ChaseThe Son takipçilerinin aşina olabileceği David Sullivan, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’de görünen Taylor John Smith ve genç oyuncu Sydney Sweeney, Sharp Objects’de gördüğümüz diğer tanıdık yüzler. Merak edenler, kadronun tamamına şuradan ulaşabilirler.

SON SÖZ

Şu an için sadece ilk bölümünü geride bırakmış olan Sharp Objects, her ne kadar ağır ve depresif bir havaya sahip olsa da kalitesi ve merak uyandırıcı yanıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hem Amy Adams‘ın varlığı hem de yönetmen koltuğunda oturan Jean-Marc Vallée‘nin renkli kareleri sayesinde dizi benim için fazlasıyla cezbedici bir hale geliyor. Sezonun nasıl ilerleyeceği bilinmez ama kalan bölümler de ilk bölümün ayarında devam ederse, Sharp Objects benim gönül rahatlığıyla insanlara tavsiye edebileceğim dizilerden biri olacak.

Şans verecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim!

Not: Diziyle ilgili yorumlar, bu tanıtım yazısı çıkmadan önce şuraya bırakılıyordu.

FRAGMANLAR