ABC’nin ömrü tek sezonla sınırlı kalmış dizilerinden Mixology‘nin tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

Mixology, 26 Şubat 2014-21 Mayıs 2014 tarihleri arasında yayınlanmış bir komedi dizisi. 13 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 20-22 dakika aralığında değişmekte. Dizi, 1.72 reyting oranı ve 4.977.000 izleyici sayısı ile açtığı sezonu 1.30 reyting oranı ve 4.040.000 izleyici sayısı ile tamamlamış. Sezon ortalaması ise 1.42 reyting oranı ve 4.170.000 izleyici sayısı olmuş. Elde ettiği bu sayılar, diziyi iptalden kurtaramamış.

İlişki komedisi türündeki Mixology‘nin yaratıcıları, daha önce Four Christmases, Ghosts of Girlfriends Past, The Change-Up gibi filmler ile The Hangover film serisinde birlikte çalışmış olan Jon Lucas ve Scott Moore. Bu ikiliye yazar masasında John Blickstead ve Trey Kollmer; yapımcı koltuğunda ise Ryan Seacrest, Adam Sher, Nina Wass, Ira Ungerleider, Patricia Carr ve Lara Olsen eşlik etmişler.

Tırıvırı Bilgiler:

1- Maya rolü ilk olarak Mercedes Mason‘a verilmiş. Daha sonrasında oyuncu değişikliğine gidilerek Ginger Gonzaga kadroya dahil olmuş.

2- Deneme bölümünde orijinal onludan biri olan Janey karakteri ve karaktere hayat veren aktris olan Sarah Bolger, dizi onay aldıktan sonra kadrodan çıkarılmış. 2. bölümden itibaren Frankie Shaw, Fabienne isimli yeni bir karakterle kadroya dahil olmuş ekibin 10. üyesi olarak.

Dizi, aynı gece aynı barda bulunan beşi kadın beşi erkek 10 yetişkin bireyi merkezine alıyor. Söz konusu 10 kişinin birbirleriyle ikişer ikişer tanışmalarının ardından kuracakları iletişime odaklanacak ve kaderde varsa yeni bir ilişkinin başlamasına tanık olacağız.

İsimlerini karakter ikililerinden alan her bölümde belirtilen 2 karakterin daha fazla ön plana çıktığını görüyoruz. Söz konusu ikilinin tanışma ve yakınlaşma sürecini izliyor ve bunun yanında 2 karakterin doğumlarından başlayıp günümüze uzanan geçmiş yaşamlarından sahneler izleyip onları daha yakından tanımaya başlıyoruz.

Bütün sezonun hikayesi tek bir gecede geçiyor; 13. bölümün sonunda ise gecenin kapanışı yapılıyor.

*Tom (Blake Lee): Kısa bir süre önce nişanlısı tarafından terk edilen ve arkadaşları tarafından yeni bekarlığının ilk gece akışına çıkarılan saf görünümlü ve saf kalpli bir adam. Bu tarz ortamlara pek uygun biri değil. Heyecanlı ve beceriksiz bir tip. Tam bir ilişki insanı.

Aktörü Fam, Wisdom of the Crowd ve Parks and Recreation gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.


*Tom’un bu tarz ortamların adamı olan 2 arkadaşından Bruce karakterinde I’m Dying Up Here ve Dave dizilerinden hatırlanabilecek Andrew Santino‘yu izliyoruz. Ekibin 3. üyesi olan Cal rolünde ise Sideswiped ve The Messengers dizilerinden anımsanabilecek Craig Frank karşımıza çıkıyor.


*Tom’un sahalara geri dönüş gecesinde ilk adım attığı kadın olan Maya karakterinde Wrecked, Legit, Togetherness ve Kidding gibi dizilerden anımsanabilecek Ginger Gonzaga‘yı izleme fırsatı elde ediyoruz.

Maya için tam bir yırtıcı diyebiliriz. Öz güveni tavan bir kadın ve acımasızca eleştiriler yapmaktan keyif alıyor.


*Maya’nın bara birlikte geldiği iş arkadaşı Liv karakterini Dr. Ken dizisinden anımsanabilecek Kate Simses canlandırıyor.

Nişanlı bir kadın olan Liv, evlilik hazırlıkları sürecinden geçiyor. Maya’nın tam tersi bir karaktere sahip. İyi niyetli, pozitif, kibar ve düşünceli bir kadın. Adeta bir yavru kedi Liv ama büyüyüp bir kaplan olma zamanı geldi de geçiyor.


*Liv’in barın girişinde denk geldiği ve tanışır tanışmaz etkilendiği adam olan Ron karakterinde Great News ve Harper’s Island dizilerinden hatırlanabilecek Adam Campbell‘ı izliyoruz.

Ron için klasik, kibirli bir İngiliz erkeği diyebiliriz. O sabah ekonomik bir çöküş yaşamış ve bu çöküş de psikolojik çöküşü beraberinde getirmiş.


*Jessica (Alexis Carra): O gece bara internetten tanışıp bir süredir sohbet ettiği adam olan Ron ile tanışmak için gelmiş iyice süslenip püslenerek. Hayalini kurduğu güzel gece ise facia durumdaki Ron ile tanıştığı ilk anda çöpe gitmek zorunda kalır. Jessica, 2 çocuk annesi olan bekar bir kadın.

Aktrisi Recovery Road dizisinden anımsayabilirsiniz.


*Jessica’nın bekarlık günlerinde birlikte gezip eğlendiği ve daha sonrasında pek görüşmediği, o gece barda tesadüfen denk geldiği eski yakın dostu Fabienne karakterini SMILF, Blue Mountain State ve Good Girls Revolt dizilerinden tanıdığımız Frankie Shaw canlandırıyor.


*Barda garson olarak çalışan ve duygusal açıdan pek gelişmemiş durumda bir genç kadın olan Kacey karakterine Glee, Second Chance ve Resident Advisors gibi dizilerden hatırlanabilecek Vanessa Lengies hayat veriyor.


*Mekanda barmenlik yapan, Kacey ile sekse dayalı bir ilişkisi olan, yakışıklı, havalı ve soğukkanlı bir adam olarak tarif edilebilecek Dominic karakterinde ise Designated Survivor, Blood & Oil ve The Following gibi dizilerden tanıdığımız Adan Canto karşımıza çıkıyor.


Diziye bir veya daha fazla bölümle konuk olmuş oyuncular arasında ise Sarah Wright, David Clayton Rogers, Kaitlin Doubleday, Jay Hayden, Lindsey Kraft, Rizwan Manji, Valarie Rae Miller ve Nicole Scherzinger gibi isimler yer alıyor.

Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum ve fena gitmediğini söyleyebilirim. Bu ayarda devam ettiği müddetçe yeterli olacaktır benim için.

İlk 3 bölüm itibarıyla kadrodan daha fazla öne çıkan isimler Ginger Gonzaga, Alexis Carra, Vanessa Lengies ve Kate Simses oldu benim için. Erkek kadrosu ise rol gereği sadece cool görünmesi gereken Adan Canto dışında daha iyi kurulabilirmiş sanki.