Sitede daha önce hiçbir yazıda bahsi geçmemesi sebebiyle yeni izleyip bitirdiğim Resident Advisors’a bir tanıtım hazırlayayım dedim.

Komedi türündeki dizi, 7 bölümlük ilk ve tek sezonuyla 9 Nisan 2015 tarihinde Hulu‘da yayınlanmış. Bölüm süreleri 21-23 dakika arasında değişen dizinin senaryosunu Alex J. Reid kaleme almış. Yapımcıları arasında ise Elizabeth BanksNatalia AndersonMichael PetokMax Handelman ve Ira Ungerleider gibi isimler var.

Resident Advisor, ABD’de öğrenci yurtlarında kat sorumlusu olarak görev yapan öğrencilere verilen bir unvan. Yurtta düzeni sağlamak, yeni gelen öğrencilerin yerleşmesini ve kuralları öğrenmesini sağlamak, gecenin bir vakti gürültü yapan öğrencileri engellemek vb. işlerle uğraşırlar. Bunun karşılığında yurtta bedava kalırlar ve belki üstüne birazcık da para alırlar.

Dizimiz de biri ana sorumlu olmak üzere 5  resident advisor ve onların karşılaştıkları sorunları merkezine alıyor.

Ana sorumlu Olivia rolünde Believe, Gotham ve Once Upon a Time gibi dizilerden aşina olduğumuz Jamie Chung‘ı izliyoruz. Olivia, son derece sorumluluk sahibi bir karakter ve işini çok önemsiyor.

9 yılı aşkın süredir okulda okuyan, alkole ve eğlenceye düşkün, pek de sorumluluk sahibi olmayan resident advisor Doug rolünde Veronica Mars, Party Down, Friends with Benefits, 2 Broke Girls gibi birçok diziden yakinen tanıdığımız Ryan Hansen karşımıza çıkıyor.

Alkole, uyuşturucuya ve eğlenceye düşkün, Doug kadar bile sorumluluk sahibi ve istekli olmayan, çapkın mı çapkın Tyler karakterine Quantico, Atypical ve Revolution dizilerinden tanıdığımız Graham Rogers hayat veriyor.

Olivia’dan sonra ekibin en sorumluluk sahibi, en çalışkan ve en aklı başında üyesi Sam karakterinde The Mindy Project ve House of Lies’tan anımsayabileceğiniz Andrew Bachelor‘u izliyoruz.

Üniversitede 2. senesinde olan, aklı bir karış havada, muzip resident advisor Amy karakterinde Angie Tribeca dizisinden anımsanabilecek Alison Rich karşımıza çıkıyor.

Bu beşli dışında oda arkadaşı olan naif iki yeni öğrenciden Rachel rolünde The Michael J. Fox Show’dan hatırlanabilecek Juliette Goglia‘yı, Leslie rolünde Weeds’ten anımsanabilecek Daryl Sabara‘yı izliyoruz. Yurt müdürü rolünde Beyond ve Glee dizilerinden tanıdığımız Romy Rosemont ve Doug’ın 9 sene önce 1 kez çıkıp akabinde ayrıldığı ama bir türlü peşini bırakmayan kaçık eski sevgilisi Marissa rolünde Glee, Second Chance ve Mixology dizilerinden aşina olduğumuz Vanessa Lengies de tekrar eden rollerde bolca karşımıza çıkan iki isim konumunda.

Konuk oyuncu havuzunda ise Elizabeth BanksAnna CampAlex NewellMatt ShivelyThomas Barbusca ve Jayma Mays gibi isimler var.

Beklentisiz başına oturulması gereken, zengin kadrosu ile dikkat çeken, çerezlik bir dizi Resident Advisors. Jamie Chung’ın tatlılığı, Ryan Hansen’ın fırlamalığı, Juliette Goglia’nın sempatikliği ve Vanessa Lengies’in sevilesi çatlaklığı derken karakterler açısından izlemesi keyifli bir dizi. Elizabeth Banks ve Anna Camp de konuk oyunculukları ile renk katıyor. Öyle aman aman hikayeler sunmuyor ama yormadan, sıkmadan izletiyor işte kendini. Topu topu 150-155 dakika falan toplamda zaten ve ucu da yeterince kapalı. Oyunculara bir sempatiniz varsa bir deneyin derim ben.

Bu da fragmanı:

Resmi Site – IMDB – Wikipedia