Showtime’da 9 Eylül 2018 tarihinde yeni bir komedi drama dizisi başladı. Hali hazırda kanalın internet sitesinden 2. bölümü de yayınlanan dizinin ilk bölümü 33, ikinci bölümü ise 29 dakika uzunluğunda. 2. sezonu olup olmayacağı henüz belli olmayan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Dizinin yaratıcısı Dave Holstein. Yönetmen koltuğunda Eternal Sunshine of the Spotless MindLa Science Des Rêves ve The Green Hornet gibi filmlerin de yönetmenliğini üstlenmiş olan Oscar ödüllü yönetmen Michel Gondry oturuyor. Yapımcı kadrosunda Gondry’ye Raffi AdlanRoberto BenabibMichael Aguilar ve Cody Heller gibi isimler eşlik ediyor.

Dizinin konusu kısaca şöyle:

Mr. Pickles, çocuklar için televizyonun ikon karakterlerinden biri olmuştur çok uzun yıllardır. Mr. Pickles tiplemesi ile bütünleşmiş ana karakterimiz Jeff’ten çocuklar için televizyonda mutlu ve pozitif bir imaj çizmeye devam etmesi beklenirken Jeff’in özel hayatı ise çalkantılı bir süreçten geçmektedir.

Dizinin karakterlerini tanıtacağımız bu bölümün ilk bölümden ispiyon (spoiler) içerdiğini belirtmeden geçmeyelim başlamadan evvel.


=Jeff=

*Mr. Pickles olmayı ve çocuklara pozitif duygular aşılamayı sevse de son zamanlarda duygusal olarak stabil durumda değil ve şovla ilgili bir şeyleri değiştirmek istiyor.

*Çocuklar dışında büyüklerin de sevip saydığı biri kendisi. O kadar ki (2. bölüm ispiyonu) araba hırsızları çaldıkları arabanın ona ait olduğunu fark ettiklerinde söktükleri arabanın parçalarını yeniden bir araya getirip sırf ona saygılarından aldıkları yere geri bırakıyorlar.

*İkiz oğullarından Phil, 1 yıl önce bir araba kazasında vefat etmiş. Jeff de hala bu kaybın acısını atlatabilmiş değil.

*Oğlunun vefatından bir süre sonra karısı Jill ile ayrı yaşamaya başlamışlar. Jeff onu geri kazanmak istiyor ama işi zor.

*İnsanlarla çocuklarla konuşur gibi konuşmak gibi çevresindekilerin de pek sevmediği itici bir huyu var.

*Naif, pısırık bir tip. Öyle ki bu özelliklerinden ötürü oğlu Will bile ona pek saygı duymuyor.

*‘Hayır’ lafından pek anlamayan, ısrarcı, sınır problemleri olan bir adam.

*Karaktere ünlü aktör Jim Carrey hayat veriyor.


=Jill=

*Jeff’in ayrıldığı eşi ve ikizlerin annesi.

*Will’in vefatını Jeff’e oranla daha iyi atlatmış gibi duruyor. Hayatında bir takım değişiklikler yapıp yeniden mutlu olma peşinde.

*Birkaç aydır Peter (Justin Kirk) isimli bir adamla birlikte.

*Jeff’e hala değer verse de hayatından olması gerektiği kadar uzaklaşmasını ve sınır problemlerini çözmesini bekliyor.

*Karakteri Married, Mad Love, Two and a Half Men, Casual ve Californication gibi komedi dizilerinden yakinen tanıdığımız Judy Greer canlandırıyor.


=Will/Phil=

*Jeff ve Jill’in ikiz oğulları Will ile Phil, Cole Allen tarafından canlandırılıyor.

*Babasından ziyade annesi ile olmayı seviyor. Babasına hal ve hareketleri dolayısıyla pek saygı duymuyor.

*Başına buyruk, kafasına estiğini yapan, dobra, soğukkanlı bir çocuk.


=Sebastian=

*Mr. Pickles isimli şovun yapımcısı. Aynı zamanda da Jeff’in babası oluyor kendisi.

*Jeff’in raydan çıkmaya başlayan psikolojik ve duygusal durumunu zapt etmeye ve şovun eskisi gibi devam etmesini sağlamaya çalışıyor.

*Karaktere The Americans ve Kitchen Confidential dizilerinden hatırlanabilecek Frank Langella hayat veriyor.


=Deirdre=

*Jeff’in kız kardeşi.

*Şovda Jeff ile beraber çalışıyor.

*Evli ve hafiften asi ruhlu Maddy (Juliet Morris) isimli bir kızı var. Eşi Scott (Bernard White) ile olan evliliği pek yolunda gitmiyor. Ama bir şeyleri değiştirmek konusunda kendini geri tutuyor.

*Karakteri ünlü aktris Catherine Keener canlandırıyor.


Fragmanını izlediğim vakit pozitif bir beklentim oluşmamıştı Kidding ile ilgili. İzlemeyi planlamayı düşündüğüm bir dizi de değildi açıkçası. Ama bir deneyince yanıldığımı anladım. Mr. Pickles’ın program sahnelerini saymazsak gayet iyi akıyor dizi. Daha çok draması ile öne çıkan duygusal bir komedi drama dizisi izlenimi verdi ilk 2 bölümde. Ama komedisi de yeterli seviyelerde. Özellikle Judy Greer ve Jim Carrey ikilisini izlemekten keyif alıyorum dizide. Sezonun iyi işlerinden biri olma potansiyeli var gibi görünüyor.

Resmi SiteIMDBWikipediaTwitter

Diziyle ilgili daha önce şurada yorum yapılıyordu.