9 Eylül 2018 tarihinde Lifetime’da yeni bir drama başladı: You.

Caroline Kepnes‘in en çok satanlar arasına giren 2015 yılı basımı aynı isimli kitabından uyarlanan dizinin yaratıcıları Greg Berlanti ve Sera Gamble. Kepnes de senarist olarak dizinin mutfağında yer alıyor. Yapımcı koltuğunda Berlanti ve Gamble’a Marcos SiegaApril BlairGina GirolamoLee Toland KriegerLeslie Morgenstein ve Sarah Schechter gibi isimler eşlik ediyor.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan You‘nun 2. sezon onayı da mevcut. Dizinin 2. sezonu yazarın 2016 yılı basımı Hidden Bodies isimli kitabından uyarlanacak.

You‘nun yayınlanan ilk bölümü 48 dakika uzunluğunda. Devam bölümleri muhtemelen 40-45 dakika aralığında olacaktır.

KONU

Joe Goldberg, New York’ta bir kitapçıda çalışan genç bir adamdır. Bir gün bu kitapçıya gözlerini üzerinden alamadığı bir ziyaretçi gelir. Joe bu güzel müşterisine aradığı kitabı bulmasında yardımcı olur. Bu esnada karşılıklı flörtleşirler ve kız yoluna gider. Buraya kadarı romantik bir tanışma hikayesi. Peki, ya bundan sonrası?

Joe, adını soyadını öğrendiği bu güzel kızı internette araştırır ve kızın sosyal medya hesaplarının da yardımıyla kolayca bulur. Peki, Joe’nun bundan sonraki hamleleri neler olacaktır? Onu da biz söylemeyelim. İzleyin ve görün.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Joe Goldberg=

Söz konusu kitapçı gencimiz. Onunkisi ilk görüşte aşk mı yoksa ilk görüşte takıntı mı? Guinevere’i gördüğü ilk andan itibaren onu hayatının merkezi haline getiriyor. Yalnız bir tip. En yakın arkadaşı karşı komşusunun 11-12 yaşlarındaki oğlu. Kendisine de ondan biraz büyükken çalıştığı kitapçının sahibi tarafından kol kanat gerilmiş. Kitapları seviyor, onlara değer veriyor.

İnsan davranışları üzerine kafa yoran, gözlemlemeyi seven ve çözümlemeye çalışan bir yapısı var. Oldukça zeki, gizemli, karizmatik, kendini çabucak sevdirebilme yetisi ve karanlık da bir tarafı olan romantik bir genç adam Joe.

Karaktere Gossip Girl dizisinden tanıdığımız Penn Badgley hayat veriyor.

=Guinevere Beck=

Joe’nun kitapçıda tanıştığı güzel kızımız. Üniversitede bir profesöre asistanlık yapıyor. Başarılı bir yazar olmak gibi bir hayali var. Büyük bir geliri olmasa da büyük harcamalar yapmayı ve zengin arkadaşları ile takılmayı seviyor. Sosyal medyada her yaptığı şeyi, her gittiği yeri paylaşan tiplerden. Olduğu gibi görünmek yerine görünmek istediği gibi görünmeyi tercih eden biri. Benji (Lou Taylor Pucci) isimli kendisine pek değer vermeyen, baba parası ile sağa sola yatırım yapan, kendini beğenmiş bir adamla birlikte. Öz saygısı biraz düşük bir tip Guinevere. Ayrıca alımlı, seksi, sevecen ve kibar bir genç kadın.

Karakteri Dead of Summer ve Once Upon a Time dizilerinden hatırlanabilecek Elizabeth Lail canlandırıyor.

Guinevere’in en yakın arkadaşı Peach rolünde Pretty Little Liars dizisinden tanıdığımız Shay Mitchell‘i izleme fırsatı yakalıyoruz.

Joe’nun 11-12 yaşlarındaki küçük dostu Paco rolünde ise Luca Padovan karşımıza çıkıyor. Paco da Joe gibi kitapları çok seviyor ve buradan bir bağ yakalıyorlar. Annesi ve sevgilisinin şiddetli hayatından etkileniyor ve daha çok merdivenlerde kitap okurken görüyoruz onu.

Paco’nun annesinin sorunlu erkek arkadaşı Ron rolünde Beverly Hills, 90210 ve Dirty Sexy Money dizilerinden anımsanabilecek Daniel Cosgrove karşımıza çıkıyor. Guinevere’in diğer yakın arkadaşlarından Annika rolünde Kathryn Gallagher‘ı, Lynn rolünde ise Nicole Kang‘i izliyoruz. Joe ile kitapçıda beraber çalışan Ron rolünde Zach Cherry karşımıza çıkıyor. Profesör Paul Leahy karakterine ise Reg Rogers hayat veriyor.

İlerleyen bölümlerde Guinevere’in terapisti Dr. Nicky rolünde John Stamos ve kuvvetle muhtemel Paco’nun annesi Claudia rolünde ise Victoria Cartagena da kadroya dahil olacak.

DİZİYLE İLGİLİ KÜÇÜK BİLGİLER VE GÖRÜŞ

*You, romantizm soslu bir psikolojik gerilim dizisi olarak tanımlanabilir.

*Hikayeyi Penn Badgley‘nin karakteri Joe’nun karizmatik sesinden dinliyoruz ağırlıklı olarak. Joe arka planda kulağımıza bir şeyler fısıldıyor hep. Bu da diziye büyük bir tat katmış ve satış açısından bir adım öne çıkarmış bana göre.

*İlk bölüm çekimler ve anlatım tarzı açısından bir sinema filmi tadı verdi. Bölüm yönetmeni Lee Toland Krieger başarılı bir iş çıkarmış kesinlikle. Bölümün müzik kullanımları da oldukça başarılıydı.

*Son derece akıcı, içine içine çeken bir hikayeye sahip, karakterlerle bağ kurduran, izleyiciye sorgulama ve yargılama fırsatı veren bir drama olmuş ayrıca.

Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. İlk bölümdeki yüksek formun ilerleyen bölümlerde de devam etmesini diliyorum. İzlemeye niyeti olanlara iyi seyirler.