Doctor Doctor’u yayınlayan Avustralya’nın Channel Nine kanalında 15 Ağustos 2018 tarihinde Bite Club isimli yeni bir suç draması başladı.

İlk sezonu 8 bölümden oluşacak olan Bite Club‘ın senaryosunu Wentworth’ün yazarlarından John Ridley ve Sarah Smith kaleme alıyor. Yapımcı kadrosunda ise Smith dışında Jo RooneyAndy RyanDavid Maher ve David Taylor gibi isimler var.

Bölüm süreleri 42-45 dakika arasında değişen Bite Club‘ın an itibarıyla 5 bölümü yayınlanmış durumda. 2. sezon olup olmayacağına dair ise henüz resmi bir haber yok.

KONU

Dan ve Zoe, yakın zaman içerisinde evlenmenin hayallerini kuran birbirlerine aşık nişanlı bir çifttir. Cinayet masası dedektifi olan çiftimizin mutluluğu bir köpek balığı saldırısı ile son bulur. Saldırıdan sağ kurtulsalar da saldırının psikolojik ve fizyolojik etkileri ikilinin ayrılmasını sağlamıştır. Dan mesleği bırakır ve şehri terk eder. Aradan 3 yıl geçer ve Dan hem şehre hem de mesleğe geri döner. İkili tekrar bir arada çalışmaya başlar. Yakalanacak şuçlular ve beraberce el ele vererek çözmeleri gereken bir seri katil davası vardır. Bu seri katil hiç ummadıkları kadar yakınlarındadır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Dan Cooper=

*Yaklaşık 3 yıl aradan sonra tıpkı kendisi gibi bir köpek balığı saldırısından sağ kurtulmuş olan bir genç kıza destek olmak üzere şehre geri dönüyor. Mesleğini özlediğini fark ediyor ve dedektifliğe geri dönüyor.

*Zoe’yi hala unutabilmiş değil ve onu geri kazanmak istiyor.

*Söz konusu köpek balığı saldırısında bir bacağını kaybetmiş ve fizyolojik acıyı her gün hissetmeye devam ediyor. Ama psikolojik açısı suya girme korkusu hariç mümkün mertebe iyileşmiş durumda. Bacağını kaybetmiş olması gündelik yaşamını devam ettirmesine ve mesleğini layıkıyla icra etmesine engel değil.

*Tıpkı kendisi gibi bir köpek balığı tarafından ısırılan ama sağ kurtulan kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu ‘Bite Club’ isimli bir destek grubu var. Bu gruptaki insanlara hayatlarına devam etmelerine yardımcı olmaya çalışıyor. Dizi de ismini bu gruptan alıyor.

*Zeki, sezgileri güçlü ve karizmatik bir adam.

*Karaktere Spartacus‘te canlandırdığı Julius Caesar karakteri dışında The Vampire Diaries ve The Flash dizilerinden de hatırlayabileceğiniz Todd Lasance hayat veriyor.

=Zoe Rawlings=

*Dan’in şehri terk etmesinin ardından hayatına devam etmiş. Ama onu tam olarak unuttuğu söylenemez.

*Şu sıralar Kristof isimli bir adamla ciddi bir ilişkisi var.

*Söz konusu köpek balığı saldırısı onu hem fiziki hem de psikolojik olarak Dan kadar etkilememiş. Vücudundan hiçbir uzvunu kaybetmemiş, yaraları iyileşmiş. Okyanusa girmeye ve sörf yapmaya korkusuzca devam ediyor.

*Azimli, kurallara uygun olarak hareket eden, işini çok seven bir kadın.

*Karakteri Party Tricks isimli diziden hatırlanabilecek Ash Ricardo canlandırıyor.

=Stephen Langley=

*Dan ve Zoe ile aynı polis merkezinde çalışan bir polis memuru. Köpekle arama işinde görevli.

*Dedektif olma hayalleri kuruyor.

*Aynı zamanda kurbanlarının cesetlerinden birer diş söküp onları biriktiren soğukkanlı, psikopat bir seri katil. Ona polis merkezindekilerin taktığı lakap ise Dentist Killer (Dişçi Katil). Avcılarına bu kadar yakında olmaktan keyif alıyor.

*O Amber’dan hoşlanıyor; Claire ise ondan.

*Karaktere  Lost, Flashforward ve The Hundred Code dizilerinden yakinen tanıdığımız Dominic Monaghan hayat veriyor.

=Kristof Olsen=

*Zoe’nin yeni sevgilisi.

*Sıklıkla polis teşkilatı ile işbirliği halinde çalışan bir psikolog.

*Dan’in şehre geri dönmesinden ve Zoe’nin etrafında olmasından içten içe rahatsız oluyor.

*Karakteri Janet King ve Terra Nova dizilerinden hatırlanabilecek Damian Walshe-Howling canlandırıyor.

=Anna Morton=

*Polis merkezinde başkomiser olarak görev yapıyor.

*Jim ile romantik bir ilişkisi var.

*Dan’in mesleğe geri dönüşü konusunda anlayışlı yaklaşıyor ve ona destek oluyor.

*Karakteri Jack IrishMystery Road ve Cleverman gibi dizilerden anımsanabilecek Deborah Mailman canlandırıyor.

=Jim Russo=

*Polis merkezindeki dedektiflerden biri.

*Anna ile bir ilişkisi var. Karısıyla ayrılma sürecinde.

*Dan’in en yakın arkadaşı.

*Karakteri Robert Mammone canlandırıyor.

=Kate Summers=

*Zoe’nin en yakın arkadaşı.

*Dan’e karşı bir ilgisi var.

*Neşeli, hayat dolu, güzel bir kadın.

*Karaktere ünlü model Pia Miller hayat veriyor.

=Amber Wells=

*Kısa bir süre önce bir köpek balığı saldırısına uğramış ve bacağından yaralanmış. İyileşme süreci devam ediyor.

*Dan ile Bite Club’dan tanışıyorlar. Dan, onun hayatına devam etmesine ve saldırının psikolojik hasarlarını atlatmasına yardımcı olmaya çalışıyor.

*Kendisi ünlü bir sörfçü. Sörf yaptığı esnada kendisine saldıran köpek balığı yetkililerce öldürülüyor. Bu sebeple sosyal medyadan hayvanseverlerin yoğun şekilde sözlü saldırılarına maruz kalıyor.

*Tatlı, güler yüzlü, arkadaş canlısı, sempatik, güzel bir genç kız.

*Karakteri Janet King ve Wentworth gibi dizilerden anımsanabilecek Marny Kennedy canlandırıyor.

=Claire Hobson=

*Polis merkezinde çalışıyor. Teknik konularla ilgilenen bir masa başı personeli.

*Stephen’dan çok hoşlanıyor ve her fırsatta onun ilgisini çekmeye çalışıyor.

*Karaktere Love Child dizisinden hatırlanabilecek Darcie Irwin-Simpson hayat veriyor.

GÖRÜŞ

Dizi, bölümlük polisiye hikayeler şeklinde ilerliyor. Karakterler üzerine yoğunlaşıyor. Arka planda da bir seri katil hikayesi işliyor.

Henüz 3 bölümünü izlediğim Bite Club, idare eder bir ilk bölümün ardından 2. ve 3. bölümlerde sevdirmeyi başardı kendini bana. Bölümlük polisiye hikayeleri ve seri katil hikayesi fena akmıyor. Karakterler arası dinamikleri izlemesi de oldukça keyifli. İyi bir kadrosu var ve oyunculuklar da yeterli seviyelerde. Genel olarak bütün oyunculara kanım kaynadı diyebilirim.

Alternatif ülkelerin dizilerini sevenler, türe ilgisi olanlar ve kadrodaki oyunculara sempatisi olanlar yüksek bir beklenti ile başına oturmamak kaydıyla izleyebilirler diziyi.

FRAGMAN