FOX’un yeni romantik komedi dizisi Bay Yanlış‘ın tanıtımıyla karşınızdayız.

26 Haziran 2020 tarihinde başlayan dizinin an itibarıyla 2 bölümü yayınlanmış durumda. Dizinin ilk bölümü 119, 2. bölümü ise 113 dakika uzunluğunda.

Dizinin yapım şirketi Gold Film. Senaryoyu Banu Zengin Tak ve Aslı Zengin kaleme alıyorlar. Yönetmenliğini ise Deniz Yorulmazer üstlenmekte.

KONU

Özgür ve Ezgi, yaklaşık 24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde tesadüf eseri birçok kez karşı karşıya gelen ve birbirlerini kızdırmayı başaran iki insan. Ezgi’nin hayatı son dönemde iyice dip yapmış durumda. 3 ay önce sevgilisi tarafından aldatılan Ezgi, Özgür ile tanıştığı gün işinden kovuluyor ve oturduğu daireyi boşaltmak zorunda kalıyor. Özgür’ün ise hayatı tıkırında bir şekilde ilerlemekte. An itibarıyla tek bir derdi var. Kız kardeşinin düğünü yaklaşmakta ve evlenmesi için başının etini yiyen bir annesi var.

Düğünde annesinin yoğun taarruzlarına maruz kalmamak için yanında çakma bir sevgili götürmeyi planlıyor. Lakin bu çakma sevgili olacak kişinin onunla gerçekten sevgili olmak istememesi gerekiyor. Ayrıca ona başka bir konuda ihtiyaç duymasının faydalı olabileceğini düşünüyor. Ezgi de bu kapsamda tam da biçilmiş kaftan. Ona ihtiyaç duyduğu konu ise erkekler ve düşünce tarzları hakkında bilgilendirilmek.

Ezgi’nin kendini bildi bileli erkeklerle şansı hiç yaver gitmemiş. Aldatılmış, kandırılmış, dolandırılmış… Artık yanlış erkeklerle harcayacak vakti kalmamış. Onun için doğru bir erkek bulup evlenebilmesi için ise kendini geliştirmesi ve doğru erkek için doğru kadın olması gerekiyor. Bu noktada da “Bay Yanlış” olarak tanımladığı Özgür’ün yaşam koçluğuna ihtiyaç duyuyor. Ezgi ve Özgür, birbirlerine sinir olsalar da ortak bir paydada buluşuyor ve hikayemiz başlıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Ezgi=

Yukarıda kendisinden epey bahsettiğimiz karaktere Muhteşem İkili, Dolunay ve Kiraz Mevsimi dizilerinden tanıdığımız Özge Gürel hayat veriyor.

Ezgi, yaşadığı bir sürü kötü ilişkiye rağmen aşktan ve mutluluktan ümidini kesmemiş olan hayat dolu bir kadın. Meslek dalı halkla ilişkiler ama şu sıralar işsiz kalmış durumda. İşsiz ve evsiz kalınca soluğu kuzeni Cansu’nun dairesinde alıyor. Güzel ve alımlı bir kadın olan Ezgi’nin öz güven ve öz saygı sorunları bulunmaktadır. İlişkilerinde karşı tarafa kendisinden daha fazla değer vermek gibi bir hatası bulunmaktadır.

=Özgür=

Konu bölümünde kendisinden bir miktar bahsettiğimiz Özgür, tek gecelik ilişkilerin adamıdır. Özgür ruhludur. Birine bağlanmak ve sevgili olmak ona göre değildir. Zengin bir aileden gelse de kendini bildi bileli kendi parasını kazanmakta olan Özgür, bir restoran işletmecisidir. Aynı zamanda restoranda barmenlik ve ara ara geceleri DJ’lik yapmaktadır. Hem iş hem de eğlence adamı diyebiliriz yani onun için.

Karaktere Erkenci Kuş, İnadına Aşk ve Dolunay gibi dizilerden tanıdığımız Can Yaman hayat veriyor.

=Cansu=

Ezgi’ye evini açan kuzeni. İkili sadece kuzen değil, aynı zamanda iki yakın arkadaşlar. Bir özel hastanede çalışıyor Cansu ve maddi durumu gayet yerinde. Kuzeninin artık kendisine iyi bir adam bulmasını istiyor ve bu bağlamda Doktor Serdar’ın ideal bir tercih olduğuna inanıyor.

Karakteri No: 309 ve Kiraz Mevsimi gibi dizilerden hatırlanabilecek Fatma Toptaş canlandırıyor.

=Ozan=

Özgür’ün en yakın arkadaşı ve aynı zamanda iş ortağı. Birlikte işlettikleri restoranda şeflik de yapıyor ayrıca. Özgür’ün aksine bir ilişki adamı olan Ozan, Ezgi’nin yakın arkadaşı Deniz’den hoşlanmaya başlayacak.

Ozan karakterinde Afili Aşk ve İnsanlik Suçu dizilerinden hatırlanabilecek Serkay Tütüncü‘yü izliyoruz.

=Gizem=

Özgür ve Ozan’ın restoranında işletme müdürü olarak çalışıyor. Alımlı ve akıllı bir kadın. İçten içe Özgür’den hoşlandığı seziliyor.

Gizem karakterinde Yeni Gelin ve Payitaht Abdülhamid dizilerinden hatırlanabilecek Ece İrtem karşımıza çıkıyor.

=Deniz=

Ezgi’nin yakın arkadaşı. Başından bir boşanma geçmiş ve erkeklere güveni kalmamış durumda. Avukatlık yapıyor ve işinde terfi almaya çalışıyor.

Karakteri Tatlı intikam ve Elimi Bırakma dizilerinden hatırlanabilecek Cemre Gümeli canlandırıyor.

=Levent=

Cansu’nun patronu ve aynı zamanda sevgilisi. 1 yıldır birlikteler ama Cansu’yu ilk eşinden olma kızıyla bile tanıştırmış değil henüz. Cansu evlilik hayali kurarken onun öyle bir niyeti bulunmuyor.

Karaktere Gürgen Öz hayat veriyor.

*Ezgi’nin kendine bağlamaya çalıştığı doktorumuz olan Serdar karakterinde Hayatımın Aşkı ve Güneşin Kızları dizilerinden anımsanabilecek Sarp Can Köroglu karşımıza çıkıyor. Ezgi ile küçük bir trafik kazası dolayısıyla tanışıyorlar ve onu beğeniyor. Ezgi, fazla ilgili görününce ise kendini geri çekiyor. Sonrasında ise Ezgi’nin proje hedefi haline geliyor.

*Özgür’ün restoranında çalışan geveze bir barmen olan Emre karakterinde Erkenci Kuş ve Çilek Kokusu dizilerinden tanıdığımız Anıl Çelik‘i izliyoruz.

*Özgür’ün annesi Sevim karakterine Aşk Yeniden ve Yeni Gelin dizilerinden tanıdığımız Lale Başar hayat veriyor.

*Özgür’ün düğün arefesindeki küçük kız kardeşi Ebru karakterini Ver Elini Aşk ve Tek Yürek dizilerinden hatırlanabilecek Ceren Koç canlandırıyor.

*Ezgi’nin eski sevgilisi Soner karakterinde Taygun Sungar karşımıza çıkıyor. Soner, Ezgi’yi boynuzladığı kadınla 3 ayın ardından nişanlanıyor ve Ezgi’den eskiden birlikte oturdukları daireyi boşaltmasını istiyor. Bu 2 olay Ezgi’nin iyice kendini kaybetmesine sebep oluyor.

*Ezgi’nin annesi Nevin karakterinde Erkenci Kuş dizisinden anımsanabilecek Feri Baycu Güler‘i izliyoruz.

*Deniz’in çalıştığı iş yerinde yükselmek için kıyasıya bir yarış içerisinde olduğu Avukat İrem rolünde Erkenci Kuş ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerden anımsanabilecek Kimya Gökçe Aytaç‘ı izleme fırsatı elde ediyoruz.

Dizi, ilk 2 bölüm itibarıyla fena gitmiyor. Klasik bir yaz dizisi kıvamında ilerliyor ve şu an için eğlendirmeye devam ediyor. Tanıdık isimlerden oluşan geniş kadrosu en büyük artısı konumunda. Başrollerin uyumu da gayet iyi. Son yıllarda yaz döneminde görücüye çıkan bütün romantik komediler gibi 10-15 bölüm eğlendirmeye devam etmesi ve sonrasında senaryoda tıkanıklık yaşayıp sıkmaya başlaması kuvvetle muhtemel bu dizinin de elbette ama o vakte kadar şans verilebilir bir dizi gibi görünüyor.